Jump to content

Mazda CX-3 Yazılım

MayLife
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

3 saat önce, MayLife :

Ben de bi sorun oluşturacağını pek düşünmüyorum fakat genel olarak karşı çıkılıyor.Ankara veya Konya da bu işi yapacak güvenilir bir yer bulup bende yaptıracağım. Umarım uzun vade de bi sorun teşkil etmez.Sonuçta mazda motoru,  reno woswos opel deil ki,, :) 

Ben sorun oluşturmaz demedim. 

Uzun vadede özellikle ciddi sorunlar da oluşturabilir.. 

Ayrıca mazda nin bu dizel motoru, reno vosvos ve opel dee göre daha başarısız, tecrübesiz, problemli 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Zealot :

Ben sorun oluşturmaz demedim. 

Uzun vadede özellikle ciddi sorunlar da oluşturabilir.. 

Ayrıca mazda nin bu dizel motoru, reno vosvos ve opel dee göre daha başarısız, tecrübesiz, problemli 

Yeni motor sonuçta tecrübesiz kesinlikle katılıyorum ama daha kötü olma ihtimalini düşünmedim bile.Herkesin yerden yere vurduğu wankel bile doğru kullanım ile ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamışken,daha geniş bi kitle için uzun bir süre sonra çıkan skyactiv  ne kadar kötü olabilir bilemiyorum.Bence Mazdanın genel olarak ülkemizde tek bir sorunu var o da servis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

wankel yanlış kullanımla bile son derece sağlam , hatta sıralı pistonlu motorlardan da sağlam..  

sadece mahalle arasında yarışmak yanlamak zorlanmak amacıyla kullanılan bir motorun 100bin km görmesi , muazzam bir şey.. yoksa istanbuldan sivasa git gel yapsanız rx8 ile,  muhtemelen ne olduğunu bile anlamadan 250 kere gider gelir..  500bin km nokta hatasız yapar. 

skyactiv dizel 1.5 e gelirsek de,  zaten bir sürü kronik sorunu var. yazılım da motorun turbo  basıncını 1.3 den  1.5 bar a çekiyor.  problemlere davetiye çıkartıyor..

skyactiv benzinli 1.5 de 2.0 da bence muazzam sorunsuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mazda-akyildiz-2.el-garantili-otomobiller-orijinal-1.5d-sense-4x4-aut-473835623/detay

Bu araç hakkında ki düşüncelerinizi çok merak ediyorum.113 bin son fiyatı var.Olumlu düşünürseniz Konya dan İstanbula gideceğim.Herkese çok teşekkürler..

Bu arada aracı çok uzun bir süre yaklaşık  5  sene gibi değiştirmeyi düşünmeden alacağım ve eşim kullanacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, MayLife :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mazda-akyildiz-2.el-garantili-otomobiller-orijinal-1.5d-sense-4x4-aut-473835623/detay

Bu araç hakkında ki düşüncelerinizi çok merak ediyorum.113 bin son fiyatı var.Olumlu düşünürseniz Konya dan İstanbula gideceğim.Herkese çok teşekkürler..

Bu arada aracı çok uzun bir süre yaklaşık  5  sene gibi değiştirmeyi düşünmeden alacağım ve eşim kullanacak.

arka koltukta el izi kime ait ben onu düşünüyorum :) araç 2016 trafiğe çıkışlı mı ? 2016 model mi ? bu ayrıntı önemli. çünkü bazı arkadaşlar 2015 model olmasına rağmen 2016 çıkışlı olduğu için 2016 model yazıyor ilana. araç ilandan anladığımız kadarıyla hatasız boyasız. sense paket. artı araçta aksesuarlar mevcut. cx-3 kullanıcısı olarak bu aksesuarların siyaha çok yakıştığını söylebilirim. fiyata gelince bu biraz piyasaya bağlı. aracın aksesuarlarının fiyatı ortada. bu açıdan bakıldığında mantıklı görünüyor. ama yok ben bu aksesuarları istemiyorum derseniz o zaman 100-105 bin bandında araçlarda mevcut. olayı şöyle özetleyeyim bu araç 2016 yılında 105 bindi. üzerindeki aksesuarlarla birlikte 110 bine yakın fiyata geliyor zaten.  ötv zammı ve kur farkını ve aracın 2017 model fiyatlarını dikkate aldığımızda fiyat makul. dediğim gibi zaten cx-3 kullanıcısıyım. hayırlısı olsun :) 2016 modelse alın vurun kırbacı. yalnız aracın solundaki eki hediye isteyin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.11.2017 at 00:15, Zealot :

skyactiv dizel 1.5 e gelirsek de,  zaten bir sürü kronik sorunu var. yazılım da motorun turbo  basıncını 1.3 den  1.5 bar a çekiyor.  problemlere davetiye çıkartıyor..

Yazılım ile turbo basıncı değişmiyor, öncü püskütme basıncı 200 bar yerine 350 bar, püskütme süresi 0.2 ns uzatılıyor istenilen basınç bandında. Buna yazılım veya tüketici karar veriyor.

Kronik sorun demek çözümü olmayan sorun dmektir. Bir adet çözümsüz sorun duymak istiyorum. Servislerin marka bağımsız, personelleri pc ile tespit yaptıüı sürece hiçbir markanın motoru iyi olamaz. Motorun ruhunu bilen için ise hiçbir arıza kronik olmaz.

Yazılımı yok sayalım. X marka aracı her ışıkta dip gazla, her selektör yapanın peşine sinek gibi kovalamakla erken bitirmek çok kolay. Ehil yazılım ile mekanik ömürden çalmadan araç kullanmakta. Aracı bilmek kafi.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazılım ile turbo basıncını artırıyoruz diyen,  benim yazılım yaptıran arkadaşımın yaptırdığı yer, aradık konuştuk..  Keza,  dünya ahret herkes biliyor basınç açılarak güç alındığını, atmosferik lerde neden yapmıyorlar acaba =) 

Neyse, benim kullandığım yazılımli cx3 e, yazılım yapan yer,  basıncı  +0,2 açıyoruz dedi,

O değilde Pardon Servet bey, sizin cx3 ünüz vardı dimi...

Tebrikler Foti den sonra 2. Cx3 fan ı olmaya hak kazandınız =) 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, M.E.G :

@Fotifoti var.

Bir adayda burda var. Hele eşiniz kullanmaya başladıysa aracı cx 5 almadan bırakmazlar :) buda 5 10 seneyi buluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Zealot :

Yazılım ile turbo basıncını artırıyoruz diyen,  benim yazılım yaptıran arkadaşımın yaptırdığı yer, aradık konuştuk..  Keza,  dünya ahret herkes biliyor basınç açılarak güç alındığını, atmosferik lerde neden yapmıyorlar acaba =) 

Neyse, benim kullandığım yazılımli cx3 e, yazılım yapan yer,  basıncı  +0,2 açıyoruz dedi,

3. Olarakda beni yazabilirsin. Kanka bu cx3 yüzünden bozuşucaz heaa :) talihsiz bazı arkadaşlarımız olduğu doğrudur ama genelleme yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum

1 dakika önce, Zealot :

Cx3 mü, kolay alışırsın, çabuk vazgeçersin  bro 

Araca her bindiğimde tekrar dan seviyorum. Tekrarlıyorum sınıfında kesinlikle yakışıklı ve dizel otomatik kategorisinde fiyatının hakkını veriyor gerek donanımsal gerek dizayn olarak gerek dizel performans açısından. Cx3 e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yedirmeyiz sizlere araçlarımızı. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Zealot :

Her denilene inanma sen. İş turbo basıncı açma ile olsa racechip ile zerre güç alınmazdı. Bu günlerde yeni skop alacağım. Yazılım ve yazılmsız, racecihp ve çipsiz enjektör timing grafiğini çekeceğim. Daha anlaşılır olur bazı veriler

Cx3 büyük nimet. Aldım huzura kavuştum. Birileri beynimin etini yemiyor artık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

He yakişıklı olduğu konusunda hemfikiriz...

Size yakışıklı partnerlerinizle mutluluklar =)) 

Durduk yere  bir cx3 düşmanı oldum, Allah sonumuzu hayır etsin 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Av.Oguzhan :

Araca her bindiğimde tekrar dan seviyorum. Tekrarlıyorum sınıfında kesinlikle yakışıklı ve dizel otomatik kategorisinde fiyatının hakkını veriyor gerek donanımsal gerek dizayn olarak gerek dizel performans açısından. Cx3 e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yedirmeyiz sizlere araçlarımızı. 

2.0 mx5'i olan adama neyi anlatıyon sen. Dün geceden beri zehiri veriyor düşük dozlarda ahlaksız herif

1 dakika önce, Zealot :

Durduk yere  bir cx3 düşmanı oldum, Allah sonumuzu hayır etsin 

Akşam cx3 fanı kişinin gönderdiği bademleri yerken cx3 diyor başka bişey demiyodun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bak şimdi hassas olduğum konu üzerinden geliyorsun.

Gel bu gece deneyelim 6 ile cx3 ü.. video çekelim 400 metre,  kaybeden gebze ocakbaşında  et ısmarlar... 

Bu arada cx3 ile mx5 i kıyaslayacaksaniz da iç hacım ve bagaj konusunda, benzerler.....  Hangisi üstün tam kestiremiyorum.... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi vereceksin buna 65 bglik fransız aracı oturup her gün cx3 e dua edecek. kanka istanbula geldiğimde hatırlat sana mx5le ilgili birşey diyeceğim :)

Hea diyeceğim şeyde iç hacim ve bagaj konusunda bir benzetme :) anladın sen onu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Zealot :

Bak şimdi hassas olduğum konu üzerinden geliyorsun.

Gel bu gece deneyelim 6 ile cx3 ü.. video çekelim 400 metre,  kaybeden gebze ocakbaşında  et ısmarlar... 

Bu arada cx3 ile mx5 i kıyaslayacaksaniz da iç hacım ve bagaj konusunda, benzerler.....  Hangisi üstün tam kestiremiyorum.... 

Araba yok burada. Ama söz, ilk fırsatta uygun bir yerde yapalım bişeyler.

Teklifini kabul ediyorum

4 dakika önce, Av.Oguzhan :

Abi vereceksin buna 65 bglik fransız aracı oturup her gün cx3 e dua edecek. kanka istanbula geldiğimde hatırlat sana mx5le ilgili birşey diyeceğim :)

Hea diyeceğim şeyde iç hacim ve bagaj konusunda bir benzetme :) anladın sen onu

Herif 90lık logan kullanıyor. Evlerden ırak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• mesut2323
      Yazan: mesut2323
      Bu araç sahibi forumumuzda mı acaba? Bilgisi olan var mı? Ben mi yeni fark ettim?
      Haberin linkini bulursam atacağım.
      https://www.google.com/amp/s/m.haberturk.com/bingol-haberleri-amp/83093710-sifir-aldigi-otomobil-ayipli-mal-cikti-hukuk-mucadelesi-baslatti

• farmutcu
      Yazan: farmutcu
      arkadaşlar merhaba
      2015 model power sense dizel cx3 üm var. gören otomotivden 8500 kmde aldım ve şu anda 20 bin kmde. motordan özellikle 90-100 km  ve 135 ile 140 km arasında vınlama şeklinde ses geliyor. 10 bin bakımda kazan değişti, 20 bin bakımdada motorda temizlik işlemi yapıldı ama ses azalmadı. sonrada servis sesin normal olduğunu her araçta olduğunu söyledi. hatta test ederken bir başka cx3 sahibi bayanda araca bindi ve bu sesin onun aracındada olduğunu söyledi. oda başta dert etmiş ama sonradan alışmış böyle dedi. ben alışmak istemiyorum. böyle bir sesi mazdaya hiç yakıştıramıyorum. aracımı almama sebep olan kuzenim fotifoti'nin aracında da böyle bir ses yok. başına böyle birşey gelen var mı? varsa çözüme kavuştumu yoksa servis elemanın önerisini dinleyip benzinli olanımı alayım  sesten şikayetçi isem benzinlisi ile değiştirelim dedi  konuyla ilgili bilgisi olan varsa açıklarsa sevinirim. 
      herkese teşekkürler
    • erdi24
      Yazan: erdi24
      Merhabalar, tanıtımda da belirttiğim gibi aracı 1 ay önce kadar aldım yaşadığım konum oldukça rampalı sürekli rampa çıkmak zorunda kalıyorum. Çıkarken genelde vitesi manuele alıyorum. Tabi bu da yakıt tüketimini oldukça etkiliyor(8.9L) siz rampalarda ne yapıyorsunuz ? Veya ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz.
    • lordshine61
      Yazan: lordshine61
      Öncelikle merhaba. Temmuz sonunda Araç 7300 km de iken DPF ışığının yanıp sönmesinden dolayı aracı Trabzon Adnan Otomotiv servisine götürdüm. Rejenerasyon yaptılar ışık söndü. Usta beni yanına çağırdı aracın yağ seviyesinin rejenerasyondan sonra yağa mazot karıştığı için yükselebileceğini x seviyesinin üstüne veya üzerine çıkabileceğini belirtti. Yağ çubuğunu taktı çıkarttı yağ x seviyesindeydi ve değişmesi gerektiğini belirtti. Zaten uzun yola çıkacaktım komple bakımınınyaptırttım aldım. Bugün yolda giderken ingiliz anahtarı ışığı sarı renkli olarak yandı. Ekrandan uyarılara baktığımda "yağ seviyesi çok yüksek yağı değiştirin" uyarısı var. Bakımdan sonra geçen km sadece 6300. Kullanım kitapçığında uyarının bakıma 500 km veya 15 gün kaldığında yanabileceği bölüm 6-2 de yazıyor. Bölüm 4-12 de de motor yağı bozulduğunda yetersiz olduğunda x işaretini geçen bir durumda olduğunda anahtar ışığının yanabileceği ve yağın değişmesi gerektiği yazıyor. Sayfa 6-2 deki sıfırlama yöntemi ile uyarı ışığını söndürdüm. Yağ seviyesini kontrol ettim x seviyesinin üzerinde. Bundan sonra yapmam gerekenler neler? Servise götürsem yağı değişelim diyip ücret isteyecekler eminim. Arabanın yağ seviyesinin yükselmesi normal mi? Yağa mazot karışması normal mi? Her 6000-7000 de bir arabayı servise mi götürecez nasıl iş bu anlamadım.
    • Balaban
      Yazan: Balaban
      Merhaba Değerli Arkadaşlar.Benim ilk sıfır aracım olması münasebetiyle,takdir edersinizki araç hakkında tedbirli olmaya çalışıyorum.0 Araç alımlarında nelere dikkat edilmesisi gerektiği konusunda bilgi toplarken(Google Amca sağolsun) bir iki video ile karşılaştım.Servisler yeni araçların modern kesim yeni lazer sistemiyle üretildiklerini rodaja gerek olmadığını söylüyorlar.Bir kısım ustamızda;bunun servis gelirlerini artırmak için,yetkili servislerin, araç sahiplerinin araçlarıyla değil de,sürekli arızalanıp serviste para bayılan araç sahipleriyle ilgilendiğini söylüyor.Birde video paylaşayım belki yardımı olur.Değerli mazda Doğayenleri Rodaj konusunda fikirlerini beyan ederlerse sevinirim...

• Yeni Oluştur...