Jump to content

2017 Sonbahar Bakım Kampanyası

dr_azoom
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sk daki usta 6 ayda 5 bin km yi geçersen bakımı yaparım dedi.bu hesaba göre yıllık bakım maliyeti 1600 tl.işi bulduk

Bu arada polen ve hava filtresini kendimiz değiştirsek garanti dışı kalmıyoruz dimi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Gökhanbilge :

Sk daki usta 6 ayda 5 bin km yi geçersen bakımı yaparım dedi.bu hesaba göre yıllık bakım maliyeti 1600 tl.işi bulduk

Bu arada polen ve hava filtresini kendimiz değiştirsek garanti dışı kalmıyoruz dimi?

Bu konunun doğrusu yanlışı nedir @dr_azoom Asalet kardeşim.  Kimi servis 6 ay konusunda ısrarcı değil, 10 bin km'yi geçmediği sürece.  Kimisi der Yılda bir  / 10 bin km der, kimisi der 6 ayda bir km'ye bakılmaksızın. Yani kullanıcılar bu konuda mağdur ve haklı olarak şikayetçi. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlhan :

Hey maşallah birde indirim olmasaymış ne olurmuş merak ettim. Sizin araç dizel mi ?

Ödediğiniz tutar kulağıma çok ama çok yüksek geldi. Fatura görüntüsünü paylaşabilir misiniz. Hep birlikte bir bakalım birim fiyatlara.

İndirim olmasa bile bu fiyattan daha düşük bir fiyat çıkması lazım. ( Kullanılan yağ rakamı yükseltmiş olabilir mi diye de düşünüyorum) Ama dediğim gibi sizin ya fatura görüntüsü yada tek tek parça birim fiyatları ile paylaşırsanız daha iyi yorumlanır.

Aracım dizel. Fiyat banada yüksek geldi. Haziranda 500 küsür ödemistim. Buna yakit filtresi dahildi.

Fatura görüntüsünü aksam paylasirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, mesut2323 :

Aracım dizel. Fiyat banada yüksek geldi. Haziranda 500 küsür ödemistim. Buna yakit filtresi dahildi.

Fatura görüntüsünü aksam paylasirim.

Yakıt filtresi niye 20 bin km'de değiştiki ?

Yeni nesil dizel Mazda 3'lerde 20 bin ve katlarındamıymış ?

Benim 2.Nesil Dizel Mazda 3'lerde 40 bin ve katlarında değişiyor yakıt filtresi.

Yakıt filtresi olsa dahi fiyat yinede yüksek kalıyor sanki..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakit filtresini 10000 de degismisler. Nedenini bende bilmiyorum ve yeni bakim yapilirken haberim oldu. O yüzden 20.000 de degismeyelim dediler. 3.nesillerde 20 binde birmis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

Bu konunun doğrusu yanlışı nedir @dr_azoom Asalet kardeşim.  Kimi servis 6 ay konusunda ısrarcı değil, 10 bin km'yi geçmediği sürece.  Kimisi der Yılda bir  / 10 bin km der, kimisi der 6 ayda bir km'ye bakılmaksızın. Yani kullanıcılar bu konuda mağdur ve haklı olarak şikayetçi. 

bildiginiz üzere mazda 6ay veya 10bin km bakım öngörüyor , o servisteki arkadaş pembe hayal dünyasında yaşadığı belli , öle bi şaçmalık olamaz @İlhan abi , burda müşteeri kararı önemli 6 ayda 1500 km yapanda var fazlasını yapanda var , biz tamamen müşteri isteğine bırakıyorz illa 6 ay oldu bakım yaptıracaksın die zorlama yok 

40 dakika önce, mesut2323 :

Yakit filtresini 10000 de degismisler. Nedenini bende bilmiyorum ve yeni bakim yapilirken haberim oldu. O yüzden 20.000 de degismeyelim dediler. 3.nesillerde 20 binde birmis.

10bin kmde dizel bir aracın yakıt filtre değişmez , dizel mazda3'lerde cx3'lerde ve cx5'lerde 30bin km değişim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, dr_azoom :

bildiginiz üzere mazda 6ay veya 10bin km bakım öngörüyor , o servisteki arkadaş pembe hayal dünyasında yaşadığı belli , öle bi şaçmalık olamaz @İlhan abi , burda müşteeri kararı önemli 6 ayda 1500 km yapanda var fazlasını yapanda var , biz tamamen müşteri isteğine bırakıyorz illa 6 ay oldu bakım yaptıracaksın die zorlama yok 

Eyvallah Asalet'çim sağ olasın bilgilendirme için.

Bunu bir çok defa vurgulamışımdır, bu konuda servislerin çoğu artık katı kurallı değiller. Ama arada tabi bu şekilde ısrarcı olanlarda çıkabiliyor. 6 ayda 10 bin km dolarsa elbet bakıma girmeli araç. Ama adam 6 ayda 3-4 bin km yapmış, bakım diye zorlamamak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen haftasonu Mazda Gören Muğlada 40K bakım yapıldı, fren balataları bitmiş :( onlarda değişti. Fren balataları değişirken lastikler ön arka değiştirilip rot balans derkeeenn fatura bu.... Sizce fiyat nasıl.

26791623-24FA-4E66-8224-580DBACC4A3E.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kampanya bitti bitecek, kış geldi gelecek ama jantlar gelmedi. 

TSE'ye takılmış. tüm türkiye için mi geçerli acaba? başka yerden alsak? bu hususta bilgisi olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pad set front yani ön  diğeri de pad sub set rr yani rear arka fren balataları anlamına geliyor gördüğüm kadarıyla 501.03 tl balatakar , üsütne 350 tl de işçilik var .

Bende filter coolling unıt ile element air clenner'in ne demek olduğunu anlamadım.

Bu arada faturaya bakınca cx3 üm olmadığı için sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim. :fiuw:

Yağ da çok pahalıymış. Genele bakarsan tüm işlemler için alınan işiçilik aşağıda belirtilmiş lakin  malumunuz  orjinal parçalar pahalıdır.

Bende hep serviste yaptırım bakımları ve balata değişmini bu kezde açıp fiyat aldım servisten döviz yükselince herşey artıyor bu kez bütçem yeterli gelmedi balataları kendim değiştirdim yan sanayi aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, zeki246 :

Geçen haftasonu Mazda Gören Muğlada 40K bakım yapıldı, fren balataları bitmiş :( onlarda değişti. Fren balataları değişirken lastikler ön arka değiştirilip rot balans derkeeenn fatura bu.... Sizce fiyat nasıl.

26791623-24FA-4E66-8224-580DBACC4A3E.jpeg

P.tesi bende rutin bakım için gittim benimde arka balatalar bitmiş, bakım+balatalar 865 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, abdullah :

P.tesi bende rutin bakım için gittim benimde arka balatalar bitmiş, bakım+balatalar 865 tl.

Rica etsem sizde faturayı paylaşırmısınız 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, zeki246 :

Sizce fiyat nasıl.

Son tutarın yaklaşık 640  TL'si balata, lastik ve işçiliğe gitmiş. Bakım spreyleri v.s. dahil edilip toplamdan çıkartılınca 750-800 arası bir meblağ tutuyor ki o da bir hayli yüksek. Özellikle yağ.. Litresi 55 TL.  

Bu arada indirim tutarı %17 görünüyor. Sanırım faturadaki bazı maddeler indirime dahil değil.

Tabii bunlar liste fiyatı olacağı için servisten servise veya şehirden şehire çok bir şey değişeceğini sanmıyorum.. En fazla işçilik oynar 3 aşağı 5 yukarı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

kampanya bitti bitecek, kış geldi gelecek ama jantlar gelmedi. 

TSE'ye takılmış. tüm türkiye için mi geçerli acaba? başka yerden alsak? bu hususta bilgisi olan var mı? 

parça no alabilirsem birde ben bakayım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Katil Balina :

1 haftaya 10 güne gelir , geçen hafta 1 takım (4 adet) mazda6 19' jant geldi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

830 tl. Bugün başka bir bayiyi aradim. 20.000 km icin 540 tl fiyat verdi. Bende gittigim bayiyi aradim ve farki sordum. (Gittigim bayide 600tl.)Bana diger bayi polen filtresini degismeyecek muhtemelen ondan dolayı düsük fiyat vermislerdir dedi.  Neleri degiseceksiniz diye sorsaydiniz keske dedi. Bu bakim standart degil mi. Birde bu arada yakit filtresi 30.000 de bir dediler bugün. Dün 20.000 demislerdi bugun düzeltme yaptilar.

830 tl ye rejenerasyon ve motor-klima bakim katkilari dahil.

1510850232792770934615.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...