Jump to content

20.000 km bakım ve bujileri değiştirirken olan sorun

CaRaBeeN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

19 Ocak 2007`te izmir yeni otomotiv`de 20.000 km bakımını yaptırmış bulunmaktayım..

ilk 10.000 km bakım 180 ytl tutmuştu

20.000 km bakım 211 ytl tuttu..ilk bakımdan tek fark bujilerin değişmesiydi..

yapılan işlemler:

- yağ filtresi değişimi

- 4 buji

- motor yağı

- karter tapası

- cam suyu

- cam sabunu

- fren balata temizleyici sprey

- saf su

- hava filtresi

- bakım işçilik

BUJİ DEĞİŞİMİ SIRASINDA BAŞIMA GELEN :

yeni bujileri gayet güzel takıldıktan sonra motoru kapattık tam tura çıkıcaz 2 m gitmeden baktık ki motordan art arda 3 kere gır gır gır diye bir ses geliyor devamlı..direk motor bozulmuş sanırsınız duysanız..sonra indik tabi tekrar açtık motoru bujileri çıkarttık ( tık tik diyorum ama hepsini servisteki arkadaş yapıyor ama bende yanındayım tabi) kontrol edip tekrar taktık aynı ses..dedik eski bujileri takalım o da aynı ses..en son bujilerin üzerine takılan adaptörlerin yerlerini değiştirince ses gitti arkadaşlar..entresan olan o adaptörler plastik ve 4 ü de tamamen birbirinin aynısı..yani onu oraya bunu buraya takmak farketmemeli..ama servistekiler de demekki farkediyormuş yer-yuva yapıyormuş kendine dediler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 58
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• mazdamx-5

4

• domestos

6

• karaşimşek58

7

Kardeşim işte ben buna ayar oluyorum.bu nasıl iştir?standartı yokmudur?aynı yıl üretilen araçlar da nasıl farklı tip buji olur?Tamam farklı marka kullanılabilir ama;aynı tip ve özellikte olması lazım parçaların yaa >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bujilerin değişiminin standardı olmaz galiba motorun durumuna,kullanıma,yakıt kalitesine vs. göre değişebilir.

ama değişmekte fayda görüyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçtiğimiz Cumartesi 30000 km bakımı için servisteydim.. 225 ytl bayıldım. :ohmy:

Bujiler değişti, yağ, su ıvır zıvır+işçilik...

Bu arada angellardan biri, bir gidiyor bir geliyor... Hiç hoş olmuyor tabii..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ayhancığım toplantı konularımıza da bir göz at lütfen, daha vakit var...

Çok geldi bana verdiğin bakım için....

servisten servise degişiyormu bu rakamlar??
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

neden abi bence gayet normal,ben sordum 20000 bakımını 228 milyon tutuyo dediler  O0 gerçi o parayı vermem ben ama  :fiuw:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

neden abi bence gayet normal,ben sordum 20000 bakımını 228 milyon tutuyo dediler  O0 gerçi o parayı vermem ben ama  :fiuw:

Seni dayı ne vermişti Volkan? Sormuştum daha önce ama unuttum, kusura bakma....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayhancığım toplantı konularımıza da bir göz at lütfen, daha vakit var...

Toplantı konularını yakından takip ediyorum. Ama iş programım gereği şimdiden şu gün yada bu gün olsun diyemiyorum. Siz zamanı ve mekanı ayarlayın ben orada olmak için elimden geleni yaparım... Bilirsiniz..  >:D

Servis bakım ücreti; eğer aracınızı bırakıp gider ve servis sonrası bir ara gidip alırsanız ücret normal gibi. Ama benim gibi bizzat başında beklerseni, ne olup bittiğinide görürseniz..... evet çok gibi.. Sanki " ulen alet edavat olsa bende yapardım" diyesi geliyor insanın. Neyse garanti kapsamı içinde mecbur yetkili servise bayılacaksınız ne kadar üsterlerse!!!!

Ayrıntıları inşallah toplandığımız zaman anlatırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Toplantı konularını yakından takip ediyorum. Ama iş programım gereği şimdiden şu gün yada bu gün olsun diyemiyorum. Siz zamanı ve mekanı ayarlayın ben orada olmak için elimden geleni yaparım... Bilirsiniz..

Ayhan abi,valla mazeret kabul etmiyoruz  ;D Şubat ın ya 18 ya da 19 unda olucak toplantı,şimdiden ayarla işlerini özledik valla  :tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Üç cins buji kullanılıyormuş bizim arabalarda, geçen gün serviste anlattılar Volkan'la ikimize, bujisine göre değişim aralıkları farklı....

sağolasın abi! herhalde bizimki daha gelmedi  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...