Jump to content

Geri Görüş Kamerası Görüntüsünü Android Cihazdan Alma

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1-1.5 ay önce 5$ a gördüğüm EasyCap video yakalama kartını alayım demiştim. Amacım geri görüş kamerasındaki görüntüyü tabletten görmekti. Bu aşama tableti, araç içi multimedya cihazı olarak kullanmak için önemli bir adımdı. 

Öncelikle Android cihazlara uyum konusunda video yakalama kartları çok fazla seçenek sunmuyor. Easycap en uygun fiyatlı seçenek, yalnız sadece UTV007, HTV600, HTV800 kodlu chipsete sahip ürünler destekleniyor. 

Ürünü aldığım link bu:

Tahmini Teslimat Zamanı

Geri dönüşlerde Android ile çalışıyor diyen bir yorum almamda etkili oldu. Olmazsa da en kötü bilgisayar için kullanırım diye düşündüm, 5$ çünkü. 

Play Store'daki hiçbir ücretsiz program uyumlu değil maalesef. Sadece ve sadece EasyCap Viewer isimli paralı program çalıştırıyor. Yine maalesef ne kadar arasam da bu ücretli programın crackli versiyonunu bulamadım. Sonunda 3.2€ yu ödeyerek aldım. Programın linki de bu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easycap.viewer&hl=en

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sonuç olarak geri görüş kamerasından gelen video sinyalini EasyCap'in video giriş soketlerinden birine takıp programdan deneme yanılma ile ayarları yaptıktan sonra başarıya ulaştım. 

P_20171116_164128_vHDR_On.thumb.jpg.7fdc0ce5b753fd89eed0bc219ef446d9.jpg

Programda Araba Modu da var. Aynı bu iş için yazılmış. Video soketine gelen sinyale göre program arka plana atılıyor, ya da tam ekran olarak kamera görüntüsünü göstermekte.

Screenshot_20171116-164016.thumb.jpg.e6a09fbb837030ee2e7cbb40e85d0094.jpg

Arka plana düştüğü gibi alınan ekran görüntüsü. Normalde Video signal lost diye uyarı çıkıyor çok kısa bir süreliğine.

Screenshot_20171116-164026.thumb.jpg.7ff13add36c5b057ee7ae078d42acf7c.jpg

Olay bu, olur da tableti araç multimedyası olarak kullanmak isteyip de geri görüş kamerası konusunu araştıranlar için faydalı olacağını umuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

tablete usb soketiyle bağlanıyor herhalde değil mi mutlu? bluetooth gibi bir arayüze sahip değil

Aynen Mehmet abi, otg kablosuyla bağlanıyor.

Usb hub ile denedim başaramadım, direk micro-usb, dişi usb dönüştürü ve easycap den gelen erkek usb yi bağlayarak başarabildim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...