Jump to content

2017 Mazda 3 İzlenim ve Kullanıcı Yorumları

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2016 model makyajli kasa mazda 3 icin izmit haldizlardan 100 bin lira fiyat aldim. Power. Aracin ici disi cok hosuma gitti ama neredeyse 2018e gircez. 2016 icin 100 bin cok mu ? Hic bu sekilde fiyat alan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.09.2017 at 20:46, yigitgurel :

2016 model makyajli kasa mazda 3 icin izmit haldizlardan 100 bin lira fiyat aldim. Power. Aracin ici disi cok hosuma gitti ama neredeyse 2018e gircez. 2016 icin 100 bin cok mu ? Hic bu sekilde fiyat alan oldu mu?

Makyajlı kasa 2017 olarak gelmedi mi ?  (Kahve İçmedim Daha :D )

Hadi geçelim bu durumu;

Fiyatı için bir şey diyemem, ama 2017 son çeyreğinde şahsen ben 2016 model Sıfır otomobil alır mıyım ? 

Yanıt: Çok ama çok iyi fiyat vermeleri lazım ki alayım....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben deri döşeme makyajlı kasayı power  donaınım 2016 97 ye aldım pahalı mı tartışılır ama ben aldım. head up display de kör nokta uyarı sistemi gibi çalışıyor yanınızdan bir araç geçiyorsa 3 sarı dalga görüyorsunuz. Geri parkta kendi fren yapıyor bizzat şaşırarak şahit oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.09.2017 at 20:46, yigitgurel :

2017 model makyajlı kasa, power (kumaş koltuk) için 110 bin tl fiyat veriyor bayiiler. 

10 bin tl lik indirim için 2016 model alırım ben. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2016 modellerin makyajli kasalari var az sayida da olsa. Istanbuldaki diger.bayileri aradim onlarda yoktu mesela. Ha 2016 ha 2017 sonucta arada 10 bin lira oynuyor ama bir yandan da ilhan hocamin dedigi gibi neredeyse 2018 e girecekken 2016 arabaya 100 bin vermek dusunduruyor insani. Bu fiyata bazi arabalarin cok dusuk km de dizel otomatikleri bile mevcut ama mazda aski boyle heralde

6 saat önce, yeppaandela :

Ben deri döşeme makyajlı kasayı power  donaınım 2016 97 ye aldım pahalı mı tartışılır ama ben aldım. head up display de kör nokta uyarı sistemi gibi çalışıyor yanınızdan bir araç geçiyorsa 3 sarı dalga görüyorsunuz. Geri parkta kendi fren yapıyor bizzat şaşırarak şahit oldum.

Oncelikle araciniz hayirli olsun. Memnun musunuz aractan. Ben makyajsiz kasanin ne icini ne malzeme kalitesini begenmistim. Ama makyalisi gercekten guzel olmus. 18 jantlar sorun yaratiyor mu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Memnun muyum evet 2.nesil den beri istediğim tüm özelliklerle şimdi olmuş dedim. Deri döşeme yakmiyor ve çok şık malzeme kalitesi çok değişmiş 18 jant bulunduğum çevrede çok sorun yaratmiyor ama evet türkiye yolları çok kötü 18 jant çok mantıklı degil bi de lastik fiyatlarını düşününce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
14.09.2017 at 21:13, celalkamil :

İnsanın alası geliyor da fiyat aralığı bayağı açıldı.

Evet dün itibari ile Mazda 3 Skyactiv-G Power Sense 1.5  120hp için bayi ile anlaştım. Ekstra olarak boya için 2000 beyaz deri koltuklar için 5000 civarı bi rakamla birlikte 130,000 civarlarına dayandı,  malzeme kalitesi ve donanım seviyesi verilen parayı karşılıyor. Gerçekten Mazda her konuda çok güzel bi araç yapmış. Malzeme kalitesine gerçekten hayran kaldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, soul of motion :

Evet dün itibari ile Mazda 3 Skyactiv-G Power Sense 1.5  120hp için bayi ile anlaştım. Ekstra olarak boya için 2000 beyaz deri koltuklar için 5000 civarı bi rakamla birlikte 130,000 civarlarına dayandı,  malzeme kalitesi ve donanım seviyesi verilen parayı karşılıyor. Gerçekten Mazda her konuda çok güzel bi araç yapmış. Malzeme kalitesine gerçekten hayran kaldım. 

abim Allah utandırmasın kazasız belasız ağız tadıyla bin :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, soul of motion :

Hayırlı uğurlu olsun, fakat o fiyata kırmızı renkli ve beyaz deri koltuklu dizel mazda 3 bulabilirdiniz km.si fazla olmayan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, yeppaandela :

Hayırlı ugurlu olsun ama merak ettiğim soru şu 122.900 liste fiyati benzinlinin 130bin çok değilmi acaba

Ben aşağı yukarı bi fiyat söyledim yoksa bayiye ödeyeceğim para 125.000 civarlarında ama tabi ekstraları falan derken tahmini 130.000 civarlarına dayanır diye düşünüyorum. Marşpiyel falan ekletmeyi düşünüyorum ama bakalım. Araya haftasonu girince pazartesi gününe kaldı o zaman belli olacak zaten tam fiyatı yazarım. 

2 saat önce, Mutlu Tekir :

Hayırlı uğurlu olsun, fakat o fiyata kırmızı renkli ve beyaz deri koltuklu dizel mazda 3 bulabilirdiniz km.si fazla olmayan.

0 km alayım dedim uzun süre kullanmayı planlıyorum çünkü birde hiç sıfır arabam olmadı heves ettim biraz :) Araba zaten fazla yakmıyor diye benzinli düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.10.2017 at 13:48, soul of motion :

Ankara SK Mazda bayisinden 1.5 G Powersense Sedefli Inci Beyazı, beyaz deri döşeme 2017 Mazda 3 aldım. Fiyat olarak 117.000 tl'ye anlaştık. Eski aracım 2013 Peugeot 308 Sportium için 55.000 tl takas fiyatı verdiler. Başka bayilerden alabildigim en iyi fiyat 122.000 tl idi. 130.000 bana biraz pahalı geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, B.U.K :

Ankara SK Mazda bayisinden 1.5 G Powersense Sedefli Inci Beyazı, beyaz deri döşeme 2017 Mazda 3 aldım. Fiyat olarak 117.000 tl'ye anlaştık. Eski aracım 2013 Peugeot 308 Sportium için 55.000 tl takas fiyatı verdiler. Başka bayilerden alabildigim en iyi fiyat 122.000 tl idi. 130.000 bana biraz pahalı geldi.

Marşpiyel ve ekstra şeylerde ekletirim, vergisi osu busu falan filan derken 130'a dayanır herhalde diye düşündüm ama ekstra birşeyler ekletmeye gerek yok araba zaten çok güzel. En son kaparo verirken söylediklerine göre 122,900 diye aklımda kaldı. Tam rakam araba gelince belli olur 1,5 ay sonra araba gelir dediler de bakalım bana hiç gerçekçi gelmiyor o tarih. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

1200 km yi doldurdum araçla.400 km lik son yolculukta aracı biraz zorladım.

Rüzgar sesi biraz erken başlıyor.özellikle hava rüzgarlıyken 110 kmyi geçince sol aynadan rüzgar sesi baya başlıyor.Ses ayna sebebiyle geliyorsa çözümü yok ama kapıdansa birşeyler denenebilir.(kapı ayarı fitil vs)

Kalkışlarda hantal hissettiren aracın 80-150 arası hızlanması ve istekliliği enteresan şekilde iyi.bunda iyi hissettiren tork olabilir çünkü hiçbir rampada araç vites düşürmeden yoluna devam ediyor.(bu rampa yokuş çıkışlarında 140 beygirlik turbo benzinliler bile vites düşüyor.tecrübeyle sabit)

Yakıt tüketimine hiç bakmadım.benzinden dizele geçince tüketimi pek umursamıyor insan galiba.

forumdaki üstadların uyarısı üzerine arasıra vites düşerek devirli kullandım.motor sesi duyulmuyor.bu derece duyulmama sebebi yol ve rüzgar sesinden olabilir.özellikle tam kaymak asfalta geçtim diye sevinirken rüzgar sesiyle başbaşa kalıyorsunuz bu kez.

Lastik basınç uyarısı aldım.bu uyarıyı her uzun yolda alacam galiba.çözümü var mıdır bilmiyorum.en azından uyarıyı kapatmanın.sürekli yanan ünlem işareti tedirgin ediyor.

400 km lik yolculuk sonrası akılda rüzgar sesi ve en uzun rampalarda bile hiç bayılmayan ve hızı hisstettirmeyen bir araç kaldı.

son olarak koltuklarını pek sevmediysemde uzun yolculukta yormuyor bu araç.sanırım yüksek torkun bunda bile etkisi olabilir.(sürüş esnasında sürekli vites düşürüp artıran ve sürekli baş selamı verdiren şanzımanlardan sonra iyi geldi dizel mazda)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar 2 ekim 2017 tarihinde yeni mazda 3 ü mersin derya otomotivden aldik plakamizi taktik alanyada okuyan  çocuklarimin yanina gittim.Hani merak konusu bende siz mazda tutkunlarina elimden geldiği kadar açiklama yapacağim hatta tlf no. Yazip isteyen arayabilir 05445470505

Araçla ilgili ilk gözlemlerim.Daha önceki aracim laguna 3 onunla kiyaslama yani d segmenti araçla kiyaslama yapmayacağim fakat bu araç d segmenti bir çok araçdan daha donanimli sürüşü tartişilir.Arac alman araçlari gibi konfor fransiz araçlari gibi teknoloji eksikliklerini gidermiş.

Eksileri arkada oturanlar için usb ve klima havalandirmasi kapi içlerinde bulunan gözlerin helede arka kapilarin eşya gözleri yetersiz.Torpido içi düz malzemeden yapilmiş soğutma yok bagaj yeterli ama biraz yükleme sikintisi var.Farlar otomotik uzun far asistani mesafe uzun daha kisa olabilrdi.Frenler sik kullanildiği zaman isiniyor. Yolcu koltuğu elektrikli olsa daha iyi olurdu.Camlarin kumandadan kapatmamasi sikinti.Elektrikli park freni stop ettiğin zaman devreye girmemesi.Sinyal ve far kumanda kollari zayif malzemeden yapilmiş olmasi.

Düğme konumlandirmasinin biçimsiz bir şekilde dreksiyonun sol alt tarafa alinmasi .Araci terk ettiğin zaman eller serbest aracin arka kismindan algilamiyor.Navigasyona bağli eksik çalişmayan yönleri yaya .Trafik işaretleri tanima özelliği varda yok bayiler iteleme peşindeler 2500 tl istiyorlar.130 km den sonra rüzgar sesi 18 inç lastiklerin kalitesine göre yol sesi aliyor.iç malzeme kalitesi arka taraflar yan kapi direklerinin korumalari daha iyi olabilirdi.

Artilari premium birçok markanin sunduğu opsiyonel donanimlar standart hepside çok iyi çalişiyor.Şerit takip aktif güvenlik sistemleri koltuk isitmalari far asistani hedap display bu küçük nüanslar vag grubunda bir çuval parayla alirsin.

Gelelim kullanim ve yakita .ilk depoyu 265 tl ye doldurdum mersinden alanya gittim ortalama hiz 100 civarlarinda o yolun yapisini bilen bilir.4 gün alanyada gezdim tekrar ful yaptim 120 km yol yaptim tekrar fulledim 45 tl yakit aldi.Shellden 37.50 krş alanyada doldurduğum yakitla malatya gelirken pazarcik ilçesinden 217 tl aldim yaptiğim yol km göstergesi 640 idi oda 33.90 karma yakit tüketimim ise malatya şehir merkezi 42 krş.Aracin kullanimi.

Şanzuman harika dsg den çok kaliteli dsg şanziman da kullandim şehir içinde isinmasi bir dert silkelemesi bir dert servis kaziği bin para.Motor atmosferik olmasi sorunsuz olmasi anlamina gelmiyor bakim ve yakit çok önemli.Bu motorun tek eksiği tork düşüklüğü oda turbosuz olmasi. Mazda eğer bu arabaya küçükde olda 200 tork koysa piyasayi bence siler.Ama zihniyetler niyetleri kötü olan insanlar yine sattirmaz bu arabayi

.Gelelim bayiye.Mazda bayilik verirken daha doğrusu bütün araç firmalari hep firildak insanlara bayilik veriyorlar satiş danişmanlarida araç içi kauçuk paspas yok. Mersin derya otomotivin satiş danişmani hakan bey mazdanin böyle bir prensibi yok hakli olabilir.Arkadaşlar ben araci ötv muafiyetli 75000 tlaldim gazi olduğum için özel tertibat çizimi 2500 tl sigorta 470 tl kasko 1770 tl çikdi 1000 tl mazda karşiladi 770 ödedim toplam 78740  tl ye aldim pişmanmisiniz diye sorarsaniz iyiki mazda 3 almişim rabbim herkese nasip eyler inşallah.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, zoptrik :

Tamamı büyük harf kullanım sitede yasak bildiğim kadarıyla.

Bu konuda kendisine uyarıda bulunduk. Mesajını düzeltmesini bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayirli olsun. Gule gule kullanin. Bu sinifta hatta d segmentinde bile donanim, şanzıman, motor v.s. gibi bir cok noktada eksik bulunuyor. Bence c segmentinde en guzel araclardan biri mazda3. Allah utandirmasin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...