Jump to content

Mazda CX-5 Üzerine Sorularım

corsaedt
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Donanım ekleme işinde harcı borcunu geçer, çok uğraşırsınız gerek yok direk 2015 almak daha mantıklı...

Makyajsız kasa farları xenon far, Makyajlı kasa led far. Birebir yerine uyuyor mu bilmiyorum ama led farların kamera sistemi falan farklı, yerine uysa da verimli çalışmaz gibi. 

4x4 olanlar tek paket power otomatik.

4x2 olanlar paket manuel refleks. Türkiye de nadir bu paket. 1-2 tane anca vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu 2012 modeller koltuk hafıza takılabiliyor mu acaba? Çok zor olacağını zannetmiyorum gerekli beyinleri taktıktan sonra sanki elektrikli koltuğun da bir anlamı yok açıkçası hafızalı olmadıktan sonra..en iyisi mazdanın elektrik diyagramlarını bulup biraz haşır neşir olmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Son soruma cevap alamamakla beraber konuyu tekrar hortlatıyorum. Şu dönemde araba almak ne kadar mantıklı ama 6 aydır araba bakmaktan usandım bu sefer çok yaklaştım %90 almak istiyorum artık bu arabayı..Birkaç sorularım var. 

1) 2014 ya da 2015'te makyaj yedi cx-5 acaba far sistemlerinde ne gibi değişiklik oldu? olduysa da 2012 araç alsam 2015'teki farklar uyum sağlar mı? 

2) Bakım ücretleri hakkında bir bilginiz var mı?

3) Acaba bana alırken yardımcı olur musunuz sahibinden tavsiye edeceğiniz 95000 ini geçmeyen bir araç bulabilir miyiz?

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Konuyu hortlatayım cevap alamamışsınız, 4 aylık Cx-5 kullanıcısıyım, aracı hemen hemen her ortamda deneyimledim. Elimden geldiğince sorularınızı cevaplayayım:

1) 2012 model olan kasada cevaplandığı gibi bi-xenon far var, makyajlıda led far ve gündüz farları da led olarak farlar içine entegre olmuş. Kalıp olarak elbette uyacaktır, bence uzun far asistanının çalışmasında da bir problem olmaz gibi geliyor.

2)Bakım ücreti sınıfı dahilinde makul, en son 783 TL ödedim, polen filtresi de dahildir bu fiyata.

3)Fiyatlara siz de baktıysanız birkaç uygun araç vardı, onlar da gitti. Temizlik olarak malum sitede Kocaeli'ndeki 95.000 TL olan aracı tavsiye etmem, o aracın 5 aylık serüvenini biliyorum, 84.000 TL'ye kadar inmiştiler Düzce'deydi, ordan takasa Seat bayisine gitti, sonra şimdiki galeriye. 107.000 TL olan araç temizliğine göre makul sayılabilir, km düşük, garantili, servis bakımlı, bej koltuklu, komple şeffaf kaplamalı ( ki eski aracımda öyleydi, folyo söküldüğü zaman 0 km araç boyası çıkıyor altından :) ).

Başka konularda sorunuz olursa çekinmeyin. Bu arada aracı alırsanız navigasyon kart okuyucusu projem var, siz de bu işlere meraklı görünüyorsunuz, beraber hayata geçirebiliriz. Zira okuyucu 600 $ civarında :) 

Ekleme:

Bir ilan daha buldum, üstelik 2014 model, üstelik vitesi farklı, hafızalı koltuk da var, makyajlı kasa değil ancak geçiş formu gibi, illaki ekstra başka özellikleri de vardır diye düşünüyorum. İlan güncel mi sormak lazım. https://tr.letgo.com/tr/i/mazda-cx-5-2014_25e87790-8d7b-43fc-b22a-6604af7115a3

• Teşekkürler 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 hours ago, serkan306 said:

Konuyu hortlatayım cevap alamamışsınız, 4 aylık Cx-5 kullanıcısıyım, aracı hemen hemen her ortamda deneyimledim. Elimden geldiğince sorularınızı cevaplayayım:

1) 2012 model olan kasada cevaplandığı gibi bi-xenon far var, makyajlıda led far ve gündüz farları da led olarak farlar içine entegre olmuş. Kalıp olarak elbette uyacaktır, bence uzun far asistanının çalışmasında da bir problem olmaz gibi geliyor.

2)Bakım ücreti sınıfı dahilinde makul, en son 783 TL ödedim, polen filtresi de dahildir bu fiyata.

3)Fiyatlara siz de baktıysanız birkaç uygun araç vardı, onlar da gitti. Temizlik olarak malum sitede Kocaeli'ndeki 95.000 TL olan aracı tavsiye etmem, o aracın 5 aylık serüvenini biliyorum, 84.000 TL'ye kadar inmiştiler Düzce'deydi, ordan takasa Seat bayisine gitti, sonra şimdiki galeriye. 107.000 TL olan araç temizliğine göre makul sayılabilir, km düşük, garantili, servis bakımlı, bej koltuklu, komple şeffaf kaplamalı ( ki eski aracımda öyleydi, folyo söküldüğü zaman 0 km araç boyası çıkıyor altından :) ).

Başka konularda sorunuz olursa çekinmeyin. Bu arada aracı alırsanız navigasyon kart okuyucusu projem var, siz de bu işlere meraklı görünüyorsunuz, beraber hayata geçirebiliriz. Zira okuyucu 600 $ civarında :) 

Ekleme:

Bir ilan daha buldum, üstelik 2014 model, üstelik vitesi farklı, hafızalı koltuk da var, makyajlı kasa değil ancak geçiş formu gibi, illaki ekstra başka özellikleri de vardır diye düşünüyorum. İlan güncel mi sormak lazım. https://tr.letgo.com/tr/i/mazda-cx-5-2014_25e87790-8d7b-43fc-b22a-6604af7115a3

cok cok tesekkurler ilginiz icin hele ki ilanlardaki arabalar hakkinda bilginiz olmasi ayri bir tesekkure deger.. aractaki tek sikinti bana gore ACC ve koltuk hafiza diger ayna katlamalar falan kolay gibi modulleri tak calistir.. IDS olayini cozmem gerekecek vmware bir surun ariyorum birkac tane buldum ama mega.cz olunca onda da indirme kotasi var ama bu olayin pesini birakmam:) rahmetli babamin arabasina klima taktirdim ama halen kayis ve bir boru sikintim var %80 i kendim yaptim sadece motoru ustaya yaptirdim..Sanayii cok fena piyasadan dolayi onlarin da agzinda ekonomi konusu var..bu devirde araba almak:) o da cesaret ama ben vazgecmeyecem :) ilana hemen bakiyorim tekrardan cok tskler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
05.09.2018 at 12:05, serkan306 :

Ekleme:

Arkadaşın arayışını aynen yaşıyorum umarım o aradığını bulmuştur. mesajınızda bahsettiğiniz tavsiye etmediğiniz araçla ilgili sorum vardı. Düzcade 2012 power  donanım beyaz 227000 km de bir cx5 var 82000e satıyor, Tavsiye etmediğiniz araç bu mu acaba, bu ise hala satılık. Bu araç ise neden tavsiye etmiyorsunuz, 

Ben mazdanın sağlamlığına sorunsuzluğuna güvenerek alıp uzun yıllar kullanmayı bunu alırsam da 300000 km yi devirmeyi düşünüyorum, boya değişen olayına çok takılmıyorum, km de markaya olan güvenimle motor ve şanzumandan sorun çıkarmayacağını umuyorum.  Satıcı 180000 km ye kadar servis bakımlı olduğunu, kendisinin bir yıldır kullandığını, ağır bakımlarından şanzuman ve difransiyel yağlarının değiştiğini ön düzenin elden geçirildiğini söylüyor. Aracı tavsiye eder misiniz, etmezseniz nedenleri nelerdir? Cevap verecek arkadaşa teşekkür ederim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mazda-dolu-olsun-ama-ucuz-olsun-isteyene-aciklamayi-okuyunuz-682088901/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda CX-5 hiç süphesiz çok basarili bir SUV.  Türkiye'de mevcut SUV'ler içinde en iyilerden biridir.  Ancak, 7 senelik bir geçmis ve 227,000 km beni düsündürdü.  Araç senede ortalama 32,000 km yol yapmis.  Bu rakam Türkiye ortalamasinin kat kat üzerinde.  Ben aracimla senede 12,000 km civarinda yol anca yapiyorum, bu rakam da saniyorum yaklasik olarak Türkiye ortalamasina karsilik geliyor.  Tüm bunlari degerlendirince bence fiyati pek düsük denemez.  Daha genç bir Mazda CX-5 bulabilseniz daha iyi olabilir.  Bol sanslar.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...