Jump to content
Mustafa.

Yakıt Alırken Taşıyor ve Seyir Halinde Yakıt Kokusu Geliyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafa.    22
Mustafa.

arkadaşlar herkese merhaba.benzin alırken taşma oluyor üstelik bu 20 tl lik.yani depoyu fulletmiyorum.ayrıca lpg de giderken camı açınca içeri benzin kokusu geliyor ön cam veya arka cam fark etmiyor.son olarak otomatik jikle ben gaza basmazsam otomatik olarak devreden kendiliğinden çıkmıyor.bilgisi olan arkadaşlar yardım olabilirse memnun olurum. Herkese kazasız sürüşler inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    2.069
Arabalar

Benzin deposunun havalandırmasında sorun olması bahsettiğiniz taşma problemine neden olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    22
Mustafa.

Havalandırması dediğiniz yer yakıt koyulan yerin yanından yukarı doğru uzanan bi boru var çamurluğun arkasında kalıyor..o mudur acaba?eğer oysa ağız kısmı ezilerek kaynak yapılmış yani kapalı vaziyette..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina
Bir saat önce, Mustafa. :

eğer oysa ağız kısmı ezilerek kaynak yapılmış yani kapalı vaziyette..

önceki sahibi  benzine nasıl kinlenmişse artık...

bu arada başlık önerim: "yakıt alırken taşıyor ve seyir halinde benzin kokusu geliyor"

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr

Yakıt alırken taşıyor ifadeside yanlış bence yakıt dolmuyor desek daha iyi , deponda sorun olabilir , ustanın bakması gerekir. 

Gelelim benzin kokusuna koku motor kısmından gelmiyor ise depo taraflarında kırık veya çatlak bir benzin rakoru olabilir baktırmak gerekir. Sonuçta 27 yıllık arabalardan bahsediyoruz depoda çürüme de olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    22
Mustafa.

Peki sevgili  Gürhan  O dediğim yer ezilerek ağzı kapatılmış kaynak yapılmış ondan dolayı benzin alırken taşma sıkıntısını yaşıyor olabilir miyim? Çamurlun altında benzin dolumunın yanında yukarı doğru uzanan bir boru.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    2.069
Arabalar
8 saat önce, Mustafa. :

Havalandırması dediğiniz yer yakıt koyulan yerin yanından yukarı doğru uzanan bi boru var çamurluğun arkasında kalıyor..o mudur acaba?eğer oysa ağız kısmı ezilerek kaynak yapılmış yani kapalı vaziyette..

Ezilerek kaynak yapıldığına göre devre dışı bırakılmış. Muhtemelen bu boru ile ilgili olabilir. Depo dolum girişi ve depo arasındaki hatta paralel bağlı iken kopup körlenmiş olabilir. En iyisi ustanıza gösterin.

Seyir halinde iken alınan yakıt kokusunun  dahi bu konuyla ilgili olma olasılığı yüksek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina

lpg'li bir araç mazot kokmayacağından "yakıt (benzin) alırken taşıyor ve seyir halinde "benzin" kokuyor" tavsiyesinde bulunmuştum. ama yakıt alırken yakıt kokuyor daha evrensel bir çözüm tabi, ne aldıgından bağımsız olarak.  yoksa  benzinli eleman mazot alamayacağına göre ya lpg ya benzin kokuyor demektir.

neyse efenim gereksiz  uzatmayalım:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr
13 saat önce, Mustafa. :

Peki sevgili  Gürhan  O dediğim yer ezilerek ağzı kapatılmış kaynak yapılmış ondan dolayı benzin alırken taşma sıkıntısını yaşıyor olabilir miyim? Çamurlun altında benzin dolumunın yanında yukarı doğru uzanan bir boru.

Tamir görse bile usulune uygun yapılmış olması gerekirdi , zaten yakıtta bahsettiğiniz yukarıya doğru uzanan parçadan doluyor gelelim mevzuya bu durumda siz benzini koyarken dolum için yeterli alan kalmıyor benzini bidona doldurup oradan depoya doldurmayı deneyin sonuçta benzin tabancasından akan benzinin oranı daha fazla olduğundan dar alandan geçmesi gecikiyordur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    22
Mustafa.

Gürhan bey dolum yerinin yanından uzanan bi boru var müsait olduğunuz bi vakit bakabilirseniz görürsünüz hatta sizde nasıl onuda öğrenmiş olurum saygılarımla..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr

Rica ederim benden de saygılar, fotosunu çekerim öğlen arası inceleriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    22
Mustafa.

Teşekkür ederim hayırlı çalışmalar :)

Mustafa. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr

İnanki unutmuşum perşembeden beri yoktum hafta sonuda antalya ya gitmem gerekmişti birazdan hallederim cevap yazarım, mahcup oldum sana kusura bakmayasın. Şimdi mesajını görünce hatırladım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    22
Mustafa.

Estağfurullah mahcup olmak nedemek olurmu öyle şey ne mecburiyetin var.işin gücün rast gitsin yeterki..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr

Merhaba Mustafa ben gene uzun ca süre takılamadım foruma kusuruma bakma lütfen ve bu depo girişine baktım iki tane kalın bir tane ince boru var ve kalın borunun agız kısmı ezilmiş gibi duruyor yani olması gereken o şekilde senin sorununa sebep olan durum bu değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    22
Mustafa.

Merhaba gürhan estağfurullah önemli deil.en azından orjinal bi durum olduğunu öğrenmiş oldum.geçen benzin kapağı açık bıraktım biraz ve benzin alırken taşma yapmadı çok şükür..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    22
Mustafa.

Gürhan merhaba senin sevineceğine inandığın haberi verecem.kalorifer sorunum çözüldü çok şükür.devirdaimdan kalorifere giden boru daha önceden kırılmış onuda tekrar bir araya getirmek için sun fix tarzı macun yapıştırıcı kullanmışlar ve  yapışıtırırkende iç tarafına taşarak malesef diliği tıkamış çok ince bi şekilde su geçecek kadar açık kalmış.o da ben gaza basınca suyun ordan geçişi bi miktar olsun artırdığı için kaloriferim bi miktar ılık üflüyor rolantide soğuyormuş.şükürler olsun çözüldü o boru yenisi ile değiştirilerek.çok yardımcı ve destek oldun Allah senden razı olsun gürhan bilmeni istedim yazayım dedim.

Mustafa. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr    530
NoooFearrrr
23.12.2017 at 22:26, Mustafa. :

Gürhan merhaba senin sevineceğine inandığın haberi verecem.kalorifer sorunum çözüldü çok şükür.devirdaimdan kalorifere giden boru daha önceden kırılmış onuda tekrar bir araya getirmek için sun fix tarzı macun yapıştırıcı kullanmışlar ve  yapışıtırırkende iç tarafına taşarak malesef diliği tıkamış çok ince bi şekilde su geçecek kadar açık kalmış.o da ben gaza basınca suyun ordan geçişi bi miktar olsun artırdığı için kaloriferim bi miktar ılık üflüyor rolantide soğuyormuş.şükürler olsun çözüldü o boru yenisi ile değiştirilerek.çok yardımcı ve destek oldun Allah senden razı olsun gürhan bilmeni istedim yazayım dedim.

Allah senden de razı olsun kardeşim , sağoalsın Sorunun çözüldüğüne memnun oldum,bu kış günlerinde kalörifer önemli birşey , bende geçen hafta  arabamın soğutma suyunu değiştirmek üzere boşalttım , hazır sökmüşken bu aradada peteğede bir porçöz uyguladım ve suyunu yeniledim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.