Jump to content

Mazda MX-5 Miata Artık Tekerlekli Sandalyeli Müşterileri İçin El Kontrollerine Sahip


İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir kol hızlanma ve yavaşlamayı kontrol ediyor. Vites geçişleri ise direksiyonun sağına alınmış.

Mazda, Japonya'da MX-5 ve RF'in tamamen el ile kontrol edilebilir versiyonlarını piyasaya sunacak. Böylece otomobiller tekerlekli sandalyedeki müşteriler için çok daha kolay kullanılabilir hale gelecek. Benzer bir ekipman Mazda 3 için de tanıtılacak.

hcr2016_roadster_img03.ts.1611010604357730.jpg

 

Araçtaki değişimler araca girmeye çalıştığınız andan itibaren başlıyor. Yardımcı bir koltuk aracın kenarını tamamen kaplıyor ve araca binmenizi kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, yolcu koltuğunun yerini alan bir tekerlekli sandalye kapağı da var.

Direksiyonun başına geçtikten sonra ise sürücüler normalde vites kolunun olduğu yerde gaz ve fren pedallarının yerini alan bir kol bulacak. Kolu geri çekmek roadster'ı hızlandırırken ileri itmek ise yavaşlatıyor. Sinyal lambaları ve korna da bu kolun üzerinde bulunuyor. Bu ekipman sadece otomatik vitesli otomobiller için sunuluyor. Buna karşın sürücü direksiyonun sağ tarafında bulunan düğmeler ile vitesi manuel olarak değiştirebiliyor. Direksiyonda bulunan topuz ise direksiyonu kavramanızı kolaylaştırıyor.

Sadece sol ve sağ ellerle çalıştırılabilen tüm vücuda sahip olmanın keyfini yaşamanıza olanak tanıyan bir spor modeli.

hcr2016_roadster_img02.ts.1611010604356800.jpg

rsrf_welfare_grip_1709.ts.1709210230410000.jpg

Tekerlekli sandalye kılıfı (isteğe bağlı)

Tekerlekli sandalye dostu parçalar şimdi roadster'lar için satışta. Böylece daha önce  spor otomobillerin tadını çıkaramayanlar da bu duyguyu tadacak. Yeni ekipman ise modelin fiyatını 3,252 dolar yukarı çekiyor.

Amerika'da ise MX-5 Miata, pazarda birkaç yıldır bulunmasına rağmen hala iyi satış rakamlarına sahip. Marka 2017 Ağustos ayına kadar 8,871 roadster teslim etti. RF'ler ise geçen yıl aynı döneme kıyasla %25 daha yüksek satış rakamlarına sahip.

Kaynak: Mazda


Tüm haberi görüntüle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...