Jump to content

Janttaki Döküm Yanığı

g3z3g3n1616
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar sadece sag jant da olusan bu dokum yanigi izleri normalmi? Yoksa sag fren sisteminde problem oldugunun bir isaretimi? 2 ay oncesine kadar boyle bir goruntu yoktu dun temizledigimde farkettim.

IMG_20171211_140930.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaynak yapılan yerden sıçrayan, kaynak kıvılcımı sıçramış gibi, jantı söküp iç kısma bakın, metal sürtmesinden kıvılcım falanmı çıkıp sıçramış, dışardan olsa jantın iç kısmına gelene kadar dış kısmını etkilerdi, muhtemel disk civarında bir olay.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Renegade :

Kaynak yapılan yerden sıçrayan, kaynak kıvılcımı sıçramış gibi, jantı söküp iç kısma bakın, metal sürtmesinden kıvılcım falanmı çıkıp sıçramış, dışardan olsa jantın iç kısmına gelene kadar dış kısmını etkilerdi, muhtemel disk civarında bir olay.

Frenler cok iyi tutmasina ragmen, frenledigimde bazen ses geliyordu. Sanirim disk ve balata ikilisinde sorun var. Servise mail aticam. Nedeni ne olabilir diye emin olmak istedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mail size acilen servise getirin olarak geri dönecektir, ikametiniz ve zamanınız uygunsa servise hızlı ulaşın derim, sorun disk-balata işi ise lekeler hızla artacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayrıca titizliğinizin durumuna göre, sorun halledilince, Bursada oto sanayide jant boyası veya bulamazsanız bayan metalik gri oje alın, jantınıza uygun renk oje ile ince suluboya fırcası ile rotüş yapın aseton kullanmadığınız sürece otonuzun ömrü kadar koruyucu olacak ve esteteği bozulmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk fırsatta bir hatta bir iki servise danışmanızı öneririm. eğer içeriden yanma şeklindeyse izler kıvılcım atılıyor olabilir. bu da dediğiniz gibi frenlerde bir sıkıntı anlamına geliyor olabilir. diğerlerinde hiçbir şey olmadan bunda oluyorsa sadece dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Renegade :

Mail size acilen servise getirin olarak geri dönecektir, ikametiniz ve zamanınız uygunsa servise hızlı ulaşın derim, sorun disk-balata işi ise lekeler hızla artacaktır.

+1

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kislik jantlarim oldugu icin pek sorun etmiyorum yaniklari. Disk ve balata ikilisinde sorun varsa guvenlik acisindan daha dikkatli olmak gerekli. Tesekkur ederim bilgiler icin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Problem jantta cikti ve onumuzdeki hafta icin zaman aldim degisim icin.  Firsattan istifade edip guzelce balatalari da actirip temizlettim. Ilgi alaka nazar degmesin 10 numara. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...