Jump to content

VGT (Vakum gücü teknolojisi)

seferihisarlı mazdacı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

nano charger in büyütülmüş hali bu  :) nesini keşfettik yine

rölantiden ilk gaz pedalına basma anı dışında zaten etkisi olmayan bir ilave tüp.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugüne kadar tasarruf yapar diyen sadece LPG'nin bu konuda başarılı olduğunu gördüm kısacası. O da Lt fiyatı daha ucuz olduğu için yoksa %10-15 fazla yakıyor kendisi :D 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Burak :

Bugüne kadar tasarruf yapar diyen sadece LPG'nin bu konuda başarılı olduğunu gördüm kısacası. O da Lt fiyatı daha ucuz olduğu için yoksa %10-15 fazla yakıyor kendisi :D 

Ve dikkat ediyorum forumda yılı devirmeden, muhakkak böyle bir tasarruf cihazı içerikli konu açılıyor. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

Ve dikkat ediyorum forumda yılı devirmeden, muhakkak böyle bir tasarruf cihazı içerikli konu açılıyor. :D 

Akaryakıt pahalı olmasa bunların esamesi okunmaz. Hal böyle olunca da bir şekilde insanların bu ümitlerini kullanmaya çalışıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

Yok bilerek açmadım youtubede video seyrederken tesadüfen gördüm merak ettim belki kullanan vardır diye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.01.2018 at 09:21, Servet :

Bişeyi de deneme la 

prensip olarak yeniliklere açığım :) deneme için takalım para istemez dediler. eyi dedim deneriz. denedim :)  çalışmıyor :P 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Fotifoti :

prensip olarak yeniliklere açığım :) deneme için takalım para istemez dediler. eyi dedim deneriz. denedim :)  çalışmıyor :P 

@Zealot un da bir hidrojen macerası oldu öyle :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.01.2018 at 09:37, Burak :

Akaryakıt pahalı olmasa bunların esamesi okunmaz. Hal böyle olunca da bir şekilde insanların bu ümitlerini kullanmaya çalışıyorlar.

Yazılım ile yakıtı düşürme, sağını solunu delerek yaktı düşürme, orasına burasına bişeyler takıp yakıtı düşürme..

Umut tacirliği bunların hepsi

1 saat önce, Fotifoti :

Sen bozmadın yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Bugün facebook grubunda ilk başlardan beri tanıdığım okuduğum bir mazda kullanıcısı bunun ilgili test yaptı. 

Mazda sahibi satıcı, deneme amaçlı vgt gönderdi. İşe yarar yaramaz Çok tartışıldı konu başlığında. Onun neticisinde deneme amaçlı antalyada ikamet eden arkadaşa gönderildi. Arkadaşın satıcıyla bir alakası olmadığını biliyorum. Satıcı da zaten eskiden satmıyordu. Mazda grubunda kullanıcıydı. Heralde kendi aracına taktırdıktan sonra satmaya başladı. 

İlk denemede arkadaş 100km hız sabitleyici ile aynı güzergah aynı yönde hız sabitleyici yaptığı denemelerde 0,7 litre tasarruf gördü. Diğer fark edilir özellik ise, ayağı gaz pedalından çektikten sonra frene basmadan gidilen mesafe. Bunda ciddi uzama var diyor. Nasıl oluyor yorum sizin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Servet :

Motor hava girişi kapansa dahi tüp içindeki havayı gönderiyor. Sabit sürüşte veya diğer sürüşlerde tüketimi düşürmesi imkansız. Hele ki sabit hızda. 

Valla abi aynı hızlarda, takmadan ve taktıktan sonraki hız sabitleyici ile, aynı yönde (rüzgar önemli) denemiş. Videoları var facebook grupta. Ben böyle şeylere inanmam. Böyle bir şey varsa ve sağlıklıysa otomobili üreten zaten koyardı diyenlerdenim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, tansu87 :

Valla abi aynı hızlarda, takmadan ve taktıktan sonraki hız sabitleyici ile, aynı yönde (rüzgar önemli) denemiş. Videoları var facebook grupta. Ben böyle şeylere inanmam. Böyle bir şey varsa ve sağlıklıysa otomobili üreten zaten koyardı diyenlerdenim. 

Bu veya benzeri durumlar için söylüyorum ola ki tasarruf yaptı veya performansı arttırdı peki  motorda,katalizörde,dpf de vs vs liste uzar gider ne gibi etkileri var, var mı bir ölçüm yok varmı bir bilimsel kıyaslama yok.yıllardan beri traktörlere dahi yakıt tasarruf cihazı takanları gördük. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

milyar dolarlık şirketler bilmeyecek de bunların yanında merdiven altı kalanlar mı bilecek diyenlerdenim.

adamların litrenin onda biri azaltacam diye atmadığı takla kalmıyor biri geliyor al bunu tak tasarruf edersin diyor. 

bu konuda önyargılı olmak hoşuma gidiyor:))

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Katil Balina :

milyar dolarlık şirketler bilmeyecek de bunların yanında merdiven altı kalanlar mı bilecek diyenlerdenim.

adamların litrenin onda biri azaltacam diye atmadığı takla kalmıyor biri geliyor al bunu tak tasarruf edersin diyor. 

bu konuda önyargılı olmak hoşuma gidiyor:))

önyargınıza katılıyorum sebep sonuç ilişkisini irdelemek lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada yakıtı aşağı çekme üretici için pek sorun değil. Sorun yakıtın düşmesi ile karbon salımı düşerken artan nox salımı. Üretici onunla uğraşıyor. Yoksa çekelim aşırı besleme basınçlarını kapatalım hava akış verilerini güçten feragat ile yakıtı yerlere indirelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...