Jump to content

2018 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Tutarları

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2018 yılı Motorlu Taşıt Vergi Tablosu

01.01.2018 TARİHİ SONRASI TESCİL OLAN, OTOMOBİL,KAPTIKAÇTI, ARAZİ TAŞITLARI VB. ARAÇLAR

MTV-2018EE.jpg

01.01.2018 TARİHİ ÖNCESİ TESCİL OLAN VE OTOMOBİL,KAPTIKAÇTI, ARAZİ TAŞITLARI VB DIŞINDAKİ ARAÇLAR

MTV-2018-OTO.jpg

MTV-2018-dgr.jpg

Tutarlar, yıllık ödenecek tutardır.

1. Taksit Ocak Ayı sonuna kadar, 2.Taksit Temmuz ayı sonuna kadar ödenebilir.

NOT : Aracınızın yıllık Motorlu Taşıt Vergi tutarı, aracınızın kasko değerinin %5′ ini aşıyorsa sigorta acentelerinden temin edeceğiniz formu vergi dairenize teslim ederek bir alt kategoriden ödeme yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler @İlhan . Yılların belirtilmiş olması çok iyi olmuş. Akıl karıştırıcı oluyor bazen ama yazarken aklıma geldi. Bu yıllar üretildiği yıl mı tescil yılı mı ? :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence MTV için oldukça karmasik bir tablo yaratmislar.  Daha basit olmasi çok daha iyi olurdu.  Bu kadar karmasik olmasi MTV'nin daha adil oldugu anlamina pek gelmez.  Tablo Türk insanina hitap etmeliydi yani daha basit olmaliydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
51 dakika önce, Burak :

Yarın son gün arkadaşlar, sonra cezaya düşmeyelim :) 

Hem ceza var hemde yanılmıyorsam tarihi geçirinde kredi kartına taksit yapılamıyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, amesfa :

Hem ceza var hemde yanılmıyorsam tarihi geçirinde kredi kartına taksit yapılamıyor. :)

O bankaya bağlı. Sanırım ben geçen sefer 1-2 gün ile kaçırdım ama taksit olmuştu ya da ben öyle hatırlıyorum. Yine de riske girmemek lazım.

Ha bir de kampanyalar var. Gün geçince sanırım kampanyaya da katılamıyorsun ( SONAX v.b )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adil olmamış bu, 1.5 clio alan adam 1300 tl ödeyecek, 1.6 E 180 alan adam 1550 tl ödeyecek.

250 tl için mi bu kadar zahmete girdiniz >:( 

Merco vergisini yaparsın 2550 tl, bende he tamam bana girdi ama zengine de girmiş deyip belki biraz da olsa rahatlarım:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...