Jump to content

Honda City için Cam Çizik Tamiri Önerisi

ATYD
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Mazda 121 den sonra bütçeye göre honda city almıştım. Başıma bir iş geldi yorumlarınıza danışmak istiyorum.

Geçtiğimiz cuma sabahı aracın önü don olmuş kırağı karışımı birşey.  Aracım oldu olalalı  İzmir de hiç başıma gelmemişti. yanımda temizlemek için alet hazırlığı yoktu. neyse torpidoda kare şeklinde parfüm şişesini buldum başladım kazımaya sonra yola çıktım cam üzerinde ki buzlanmalar eridikten sonra baktım çizik çizik olmuş. ne yaptımsa geçmedi anladım ki camı camı sürtünce çizmişim. netten araştırdım bi firmayı aradım Türkiye de bu işi yapan bi firma. Bu çiziklere çare olmadığını çatlaklara çözüm olduğunu söylediler. Camın değişmesi gerekiyormuş. 450 tl cam artı işçilik fiyatı  verdiler. birde seryum oksitten bahseden arkadaşlar olmuş. polisaj makinasıyla yapılıyormuş tabi ben yapamam bu işi.bunun için olumlu olumsuz yorumlar da var.  

Sizin öneriniz nedir. Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yabancı kaynaklardan gördüğüm kadarı ile daha çok cila ve polisaj ile giderilmiş bu problem. Evet kalıcı bir çözüm değil ama en azından 1 veya bir kaç sene idare ettiği söyleniyor.

YouTube da da "Remove Scratch Windshield" araması yapınca, orada da bir çok sonuç çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Zealot far için yaptığımız uygulamanın bir benzeri cam için de yapılamaz mı ? Tabii zımpara kısmını atlayıp cilayı direk cama uygulayıp kalın sünger ( videoda 2:21 den itibaren kullanıln ) ile biraz da ısınacak şekilde yapılırsa sanki bir süreliğine çizikleri kapatabilir gibi geliyor bana ne dersin ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

camı zımparalamak çok zor..  camdan çok zımpara gidiyor..   

camı değiştirin  eskisinden de berrak bi görüntü olur. memnun kalırsınız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Zealot :

camı zımparalamak çok zor..  camdan çok zımpara gidiyor..   

Yazdığımı okumadın mı ? :D Zımpara yok diyorum direk cila ile girişsek ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Zealot :

çiziği dolduramaz ki cila.   hiç olmaz 

Zımparaladığında da yaptığı iş çiziği doldurmak değil mi ?

Mesele derin çizik olup olmaması mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zımparaladığında  deliği doldurmuyor,   yandaki yükseklik olan kısmı alıp,   yüzeyi eşitliyorsun..   ışık tırtıklı bölgede kırıldığı için göze çizik gözüküyor..

ya çizikler dolacak.. yada yükseklikler aşındırılacak.. soft bi geçiş sağlanacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Zealot :

zımparaladığında  deliği doldurmuyor,

O kadarını ben de biliyorum :D Orada kastettiğim cilanın fonksiyonu. Beni o kadar cahil bellemene üzüldüm bak şimdi :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben çizik saatimi  zımparaladım cilaladım baya uğraştım..  zımpara gitti, matkap bitti,  ama cama bişe olmadı  =)

bazı saat camlarında işe yaramıştı daha önce..    safir mafir mevzusundan olabilir belki..

elimizdeki tüm silahlarla saldırıp denemek lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Burak @Zealot Abi verdiğiniz bilgi ve fikir için teşekkür ederim. anlaşılan para sıkışmış değiştircez:):rolleyes:

Bir saat önce, M.E.G :

Donma işine en güzel çözüm kış için hazırlanan cam suyu sıkmak. Anında açılır önünüz. Cam kazımayla falan uğraşmayın.

kolanya da işe yarıyormuş ama geç öğreniyorum bunları:-

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kolanyaya falan gerek yok hocam. Silecek suyu deposunu kışlık, donmayan sulardan doldurun. 5 litresi 7,5 tl falan. Baktınız buzlanmış sıkın 10 sn de açılsın. 

45 dakika önce, Yılmaz D. :

@Burak @Zealot Abi verdiğiniz bilgi ve fikir için teşekkür ederim. anlaşılan para sıkışmış değiştircez:):rolleyes:

kolanya da işe yarıyormuş ama geç öğreniyorum bunları:-

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...