Jump to content

Bu da ikinci kazamız olsun. :) [VIOFO]

Devrim Babacan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yaw yok abi, sen otobanda durup gelin bana çarpın demezsen  veya geri geri dörtlü yakıp gelmezsen imkansıza yakın. 

Bizim şirket aracınin önüne  adamın biri makas atarken arkasını çarptı.  

İfadesinde " geldi bana vurdular"  dedi..  Ve biz kusurlu bulunduk.  Şirket avukatı falan ilgilendi de  

e5 mobeselerinden geriden makas atarak geldiği gözüktü vsvs  sonra haklı çıktık. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Zealot :

haklı çıktık. 

%1 de olsa olmuş . ismi lazım değil frensiz önündeki biçen var forumdaşlardana ramızda. %100 haklı bile çıktı :) manav kamyneti ile

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.01.2018 at 22:06, Devrim Babacan :

O tip durumlarda arkadakinin suçlu bulunmayışı, öndekinin fevri davranışı sonucu mümkün olabiliyor. :)

Ama bunu ya öndeki "Evet, benim hatam" diyecek ya da Mobese veya arkadaki aracın araç-içi kamerası ile ispat edilecek sanırım.

Benim hatam yazmanız tutanakta hiçbirşey ifade etmez

3 saat önce, Çağlar Bayur :

%1 de olsa olmuş . ismi lazım değil frensiz önündeki biçen var forumdaşlardana ramızda. %100 haklı bile çıktı :) manav kamyneti ile

e hani aramızda kalacaktı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Servet :

e hani aramızda kalacaktı ?

yutuba arkadan nasıl da çarpmışım diye takipçi kovaalyıp video atarken düşünecektin. adamın üstünden geç sonra haklıyım de

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
1/26/2018 at 12:04, Zealot :

...arkadan çarpan her zaman suçludur.

sebebi de:  takip mesafesini korursa  ne olursa olsun çarpmaz...

@Zealot selam.

Aşağıdaki videoda, suç tamamıyla karşıya verilmiş, çarpana değil.

Benim bahsettiğim böyle durumlar. Öndekinin de "normal" olmadığında oluşan arkadan çarpmalar. Bu kazada doğru karar verilmiş ki Mersin'de benim de bir tanıdığımın başına gelen kazada da yolun ortasında aniden durmasıyla kazaya sebebiyet veren kişiye verilmişti ceza.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Yine bir can sıkıntısı ardından kendimi yollarda buldum. Ataşehir'den taksime gidip 2 ıslak burger yedim  Geri dönerken de yolu uzatıp sahilden süzüldüm. Bu arada gece dediysem, sabaha yakın.

• Devrim Babacan
      Yazan: Devrim Babacan
      Ciggggabaytlarrrrca video kaydı oldu elimde. Atsam atamıyorum, silsem silemiyorum, satsam satılmaz, şikayet etsem ... ... olabilir.
      Aşağıdaki ters şeritten gelen Mercedes'i EGM'ye şikayet ettim. "Plaka takibe alındı." şeklinde yanıt geldi. Bilmiyorum ne olacak...
      Bu videoda şöyle bir miktar (afedersiniz) "Oha!" dedirtecek şeyleri bir araya getirdim.
      İyi seyirler.

• Devrim Babacan
      Selamlar. Geçenlerde AliExpress'ten Xiaomi Car Charger (Çakmak Çoklayıcı) aldım. Ön camdaki Viofo A119 kamerasının enerji kablosu USB portlarından birini işgal ediyordu. Arkadaki Viofo A118C'nin kablosu da (adaptör şeklinde) çakmaklıktaydı. Adaptörden kurtulmak için Viofo'dan uzun bir USB kablo satın aldım ve bu iki kameranın kablolarını, Xiaomi adlı arkadaşa girip, onu da çakmaklığa soktum.
      Akümüzün güçlü olduğunu ve çakmaklık çıkışının bu yoğun çekimden etkilenmeyeceğini ümit ederek kablolamayı yaptım (gerçi çok önce zaten yapmıştım) ve çoklayıcıya girdim. Videoyu hazırlayalı biraz oldu. Test sürüşündeydim kaç gündür. Neticede sıkıntı yok. Çakmaklık halen çalışıyor. Kameralar çalışıyor. I-stop da düzgün çalışıyor, yani aküde bir sıkıntı görmedim şu kadar günlük yoğun kullanımda.
      Aslında orta konsolda bu kadar kablo girdi-çıktısına gerek yok. Doğrudan Viofo'nun kitini alarak, elektrik işini doğrudan bir sigortaya da bağlayabiliriz. Sonraki adımım belki öyle bir şey olur ama pek sigortalarla oynamak istemedim şimdi.
      Buyrun video.

• Devrim Babacan
      Selam.
      Geçenki Mersin dönüşü yoluma çıkan köpekten sonra bu kez de Antalya'ya sempozyuma giderken iki oynak köpek çıktı karşımıza.
      Videoda, 6'ncı saniyede duyulan sinyal sesi, arkadakileri uyarmak için açtığım dörtlüler. Sağ olsunlar, arkadakiler bunu dikkate aldı ve yavaşladılar. Zira köpekler yolu hemen terketmemişti.
      Trafikte "umulmayanı ummak" sevdiğim bir sözdür. Daima tetikte olmak lazım.

• Devrim Babacan
      Oyumu Mersin'de kullandım ve 16 Nisan gecesi 22:00'da Konya'ya doğru yola çıkmıştım.
      Artık tarih 17 Nisan ve gecenin 2'si. Ereğli-Konya istikameti. Tam Konya girişinde, bir köpek beliriverdi yolda!

• Yeni Oluştur...