Jump to content

Allah beterinden saklasın

Outlander
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dostlar başıma böyle bir iş geldi. 12 yıllık sürücülük hayatımda ilk defa bir aracım bu şekilde bir hasar aldı. Kendi ustama resmini attım gel bi bakalım dedi. Birkaç arkadaşa da sordum düzelmez o değişmesi gerek dediler. Sizin görüşünüz nedir acaba, İzmir, Manisa ve Denizli civarında bagaj kapağını değişmeden kurtarabilecek bir usta var mıdır? Hatchback olduğu için hepten sıkıntı bir durum şimdi bunu değiştirmeye çalışmak.

Herkese sorunsuz sürüşler :) 20180127_140723.thumb.jpg.1d36e00d737b9cc9b62bd8f3a7aa3f4f.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecmiş olsun. Hasar fazla ve değişmeden tamiri bek iyi olmaz. En saglıklısı yenisi ile degişmeniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Of. Çok geçmiş olsun.

Değişmesinden kaçınmanızın bir sebebi var mıdır? Yani ben olsam değişsin isterim. Tabii eğer yan sanayi vs. bir şey olmayacaksa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Ben de @Devrim Babacan a katılıyorum. Bu resim olduktan yani ne sebeple değiştiği bilindikten sonra değişmesi bence de sıkıntı olmaz hatta daha iyi olur eğer kasko varsa .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar. Kasko yaptırmamıştım maalesef henüz. Gördüğünüz kaza da maalesef bir vur-kaç sonucu oluştu. Çarpan kişi kaçmış. Cebimden yaptırmak zorundayım hasarı. Zaten sabah arkayı görür görmez değişmeden olmaz bu iş demiştim. Ancak değişim pek bir masraflı göründü gözüme. Ve yetkili servis dışında da değişim yapacak bir yer gelmedi aklıma... 

Ama ucuz ve gevşek işi de hiç sevmem. En güzeli kendimi servisin şefkatli kollarına bırakmak :) İzmir yolu göründü anlaşılan. Peki değişim bana ortalama neye patlar bilgisi olan var mı? Bagaj camla beraber açılıyor ama sacın ve iç plastiğin değişmesiyle sorun çözülür sanırım. Sol iç stop çatlaktı zaten, ona pek üzülmedim. O işin kolay kısmı. Bir de tamponda lokal boya vardı, aynı yerdeki boya atmış darbeyle. Bu ufak bi boyayla yine kolayca hallolur herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

düzeltemsi oldukça güç bu hasarın, o değil de, arka cam her şekilde sökülecek, şu an sökerken patlama riski mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Aracımı henüz yaptırmadım. Yeni Otomotiv bagaj kapağında hasarlı parçaların değişmesi boyanması, 3 cm içeri giren arka panelin düzeltilmesi ve tamponun boyanması dahil tüm işlemler için 5100 lira teklif çıkardı. Yetkili servis için makul gibi görünse de yine de yüksek bir rakam. Dışarıda çıkma parçalar bularak yaptırmanın maliyeti ise 3000 lirayı geçiyor biraz. Aradaki farka kıyıp işimi servisle mi halletsem acaba diye düşüncelere daldım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hasar tamirinde yetkili servisin bayiliği extra kozmetik avantaj getirmez. sanayi de aksine adam yapabildiği kadar ayakta kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Yakın bir tanıdığım kazalı mazda 3 aldı. Kendi toplayacak arabayı. Yeditepe oto çıkma diye bir firma var. Çoğu parçayı oradan temin etti. İsterseniz bir iletişime geçin tamponda çok bir şey yok gördüğüm kadarıyla. Fotodan anlaşılmıyor ama arka cama temas yok gibi duruyor. Bir arayın sorun isterseniz çıkma parçalarla 2000 tl gibi bir rakama düze çıkarsınız gibi geldi bana. 

http://ticiz.com/p872194-mazda-cikma-yedek.html birde burada ellerinde var olduğu yazıyor birde buradan fiyat alın isterseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Darbesiz mümkünse boyasız orijinal bir bağaj ile değişebilir. Boyasız dememin sebebi darbe olmadığına emin olursunuz. Sonra kendi aracınızın rengine boyanır. Hasar arkadan olunca çıkma parça bulmak da kolay olur. HB olması bu konuda biraz dezavantaj olsa da şansa buluna da bilir. Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun olsun çok.
bu boyalı ve değişen takıntısını çok anlamıyorum ben açıkcası. 

bir arabanın bagaj kapağı değişebilir. kapısı değişebilir. bunlar zaten değişsin diye yapılıyor zaman içinde. orijinal ve fabrikasyon takıldığı sürece bir farkı yok ki. 

ben bir arabanın şasesine bakarım, direklerine bakarım. bu kısımlarda kusur varsa düzelmez çünkü. ama onun dışında kapısı değişmiş ya da boyalı olması problem teşkil etmez. 

bence gönül rahatlığı ile değiştirin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya aslında önceliğim tabii ki parçayı değiştirmek. Ancak bulunduğum yer itibariyle çıkma parçayı elden temin etmem imkansız. Kargoyla gelecek parçanın da parasını ödedikten sonra ne kadar temiz hasarsız geleceği meçhul. Parçaları görüp alamayacağım için kandırılma riski de var. O yüzden yetkili servis şu an için ağır basıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, jackjoker :

bu boyalı ve değişen takıntısını çok anlamıyorum ben açıkcası. 

2000-2001 lerde ilk filo arabaları toplu satışa çıkınca 1 hamlede 150 araba alıp satacaklar için de yeni olmuştu, manvalar galeri açarsa nasıl nesini konytrol etsinler. elde turuncu bir cihaz üstünde de minik rakamlar var, hoşlarına gitmiş olabilir, boyananı değişeni diye çıktılar meydane

sonra gerisi geldi. Ondan önce yeni boyanmışı daha pahalı idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç düzgün kullanılmış ve parça değişimi boyası vs düzgün yapılmış olduktan sonra takıntı yapmak çok saçma bence de. Gereksiz bir algı oluşmuş insanımızda. Bir de kilometre olayı var. Adam ne şartta nasıl yapıldığından ziyade km düşük mü ona bakıyor. Bakım geçmişi falan kimsenin umrunda değil. Böylece piyasa kmsi oynanmış araç doldu. Biraz da müstehak tabi halkımıza. 15 yaşında araca 200bin kilometrede deyince Oooo deyip kendilerinden geçiyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Ciddi bir darbe almış ve düzeltildikten sonra aynı mukavemeti sağlayamayacağı için değiştirmek çok da mantıklı olacağı kanaatindeyim. Kazasız belasız inşaAllah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Durum güncelleme. Kendine ve işçiliğine güvenen bir Mercedes Benz servisi çıktı ve 14 günlük uğraşın ardından bagaj kapağım değişmeden tamir oldu. Ufak miktarda lokal boya yapıldı ve aracıma cıncık gibi olmuş şekilde kavuştum:tey:

Gün içinde resimleri de paylaşıcam. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Outlander :

Gün içinde resimleri de paylaşıcam. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Gözünüz aydın. Fotoları merakla bekliyoruz. Kazasız sürüşler ve parklar diyeyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boyut küçültmek adına görüntü kalitesi çok düştü ama aracımın son hali budur dostlar.

IMG_20180324_285.jpg

IMG_20180324_41290.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...