Jump to content

1. Nesil Mazda3 Merkezi Kilitlemede Dörtlü Flaşörler Yanmıyor.

Ankaralı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Slm.Mazda 3 2005 benzinli model sport touring aracım var.Mazda orijinal kilitleme sistemi var.uzaktan kumanda ile açma kapamada dörtlü flaşörler yanmamaya başladı.Bu sorun geçen park yerine girince kaldırım yüksek olduğundan ve Mazda 3 de karşılaştığım alt tampon çok alçak olduğundan,kaldırıma sürtünme oldu.İleri geri yaparak parkettim.Kitlemede dörtlü flaşörler yanmamaya başladı.Kapılar kitleniyor ama içerde devamlı yanan kırmızı anahtar simgesi var.öncedende yanıyormuydu bilmiyorum kırmızı anahtar simgesi.Garaja gösterdim.Anahtar yeniden kodlandı.Motor kapağı açık gösteriyor bilgisayarda.Motor kaput kilidinde düğmeyi kapatın diyor.Öyle bir düğme bulamadık.Kısacası uzaktan kumanda ile kitlemede dörtlü flaşör yanmıyor ve kitleme sonrası kabin içinde kırmızı anahtar simgesi devamlı yanıp sönüyor.Bu normalmi?Yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Nesil Mazda3 kullanma kılavuzunda diyor ki motor çalıştırıldıktan 3 saniye sonra ışık söner.

"This indicator light starts flashing every 2 seconds when the ignition switch is turned from the ON to the ACC position and the immobilizer system is armed.

The light stops flashing when the ignition switch is turned to the ON position withthe correct ignition key. At this time, the immobilizer system is disarmed and the light illuminates for about 3 seconds and then goes out.

If the engine doesn't start with the correct ignition key, and the security indicator light keeps illuminating or flashing, the system may have a malfunction. Consult an Authorized Mazda Dealer."

Sende sürekli yanan ışık aşağıdaki kımızı ışık mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır bende bu videodaki sorun yok.Sesli uyarı felanda yok.Arabayı çalıştırınca gidiyor.İstop ettiğim zaman,kapıları kitledikten sonra yanıyor.Kitlerkende dörtlü flaşörler yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Ankaralı :

hayır bende bu videodaki sorun yok.Sesli uyarı felanda yok.Arabayı çalıştırınca gidiyor.İstop ettiğim zaman,kapıları kitledikten sonra yanıyor.Kitlerkende dörtlü flaşörler yanmıyor.

Ben zaten bu sorun mu demedim, bu ışık mı dedim. Eğer ışık çalıştırdıktan sonra gidiyorsa zaten bir problem yok demektir. Aracı durdurduktan sonra yanması ise normal.

Araçtaki tek problem dörtlü flaşörlerin yanmaması bu durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet aynen.Dörtlü flaşörler yanmıyor.Kırmızı ışığın önceden yandığına hiç dikkat etmedim.Ondan sordum.Anahtar yeniden kodlanmıştı.Aceba kodlamada bir sorun var bilemedim.Youtubeda bir videoda mazda anahtar kodlama izledim.3 kere kontak çevirip,3 kere şöför kapısı açıp kapatılıyor.Uzaktan kumandaya açma kapama yapılıp dörtlü flaşörleri deniyor.Benim arabada böyle kodlama görmedim,çünkü yanındaydım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Slmr.Alarm beyini nerede?bilgisi olan varmı?mazda garaja ve alarmcıya götürdüm,fikri olan olmadı.Yukardaki video mazda 3 2005 modellerdedemi aynı metod?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...