Jump to content

Mazda CX-5 Direksiyon Kontrolünün Kaybolması

Daimon
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle geçmiş olsun. Aslında sadece rüzgara bağlamak doğru olmayabilir, çünkü aracınız hafif bir araç değil yaklaşık 1500 kg. Direksiyon boşa çıktı demişsiniz, bu durum buzlanma veya su birikintisinde yaşanır daha çok.

Dış sıcaklık kaç dereceydi mesela gizli buzlanama da olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, 26Mazda :

Öncelikle geçmiş olsun. Aslında sadece rüzgara bağlamak doğru olmayabilir, çünkü aracınız hafif bir araç değil yaklaşık 1500 kg. Direksiyon boşa çıktı demişsiniz, bu durum buzlanma veya su birikintisinde yaşanır daha çok.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sıcaklık 10 derece civarındaydı, buzlanma yada su birikintisi yoktu, yokuş aşağı ilerliyorduk, çok şiddetli bir rüzgar vardı, aracın hızı 110 civarındaydı. 

Aracın 1,5 ton ağırlığında ancak yerden yüksek olması ve gövde yapısı bu duruma zemin hazırlamış olabilir, yinede hafta sonu servisle görüşmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Burak :

İlginç, Adnan Polat ve 20:45 olayına rağmen onu seven bir Fenerbahçeli ? :D 

Sevmekten çok tanınan anlamında yorumlamak istemiştim. :-[

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.02.2018 at 11:26, 26Mazda :

Konu rüyama girdiydi iyi mi.

Bence de "gizli buzlanma" olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.02.2018 at 11:26, 26Mazda :

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ReaL35 :

Konu rüyama girdiydi iyi mi.

Bence de "gizli buzlanma" olabilir.

10 derece sıcaklık vardı ama bilemedim

41 dakika önce, Katil Balina :

aracınızı bi jöle testine sokun da saçı başı dağılmasın:)

:) Bu testi rüzgarlı havada yapsınlar birde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adamlar milyonlarca otomobil üretiyor. Her türlü test yapılmadan üretim aşamasına geçilir mi? Ben yaptım oldu ile olmaz ki bu işler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, İlhan :

Lastik basınçlarının da dikkate alınması gerektiğini anlıyorum. Ön ve arka lastikleri aynı şekilde kullanıyorduk, sanırım arka lastiklerin öne göre 2 birim (37/37 yerine 37/39) arttırmak uzun yol için daha uygun olacak.

2 dakika önce, ReaL35 :

Adamlar milyonlarca otomobil üretiyor. Her türlü test yapılmadan üretim aşamasına geçilir mi? Ben yaptım oldu ile olmaz ki bu işler. 

Muhakkak gerekli tüm testler dizayn aşamasında yapılıyor ve aerodinamik etkilerde hesaba katılıyordur. Mazda servisi ile görüştükten sonra yaşadığımız sorunu daha iyi anlayabileceğim sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.02.2018 at 10:13, Daimon :

Değerli görüşlerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Şiddetli rüzgarın olduğu zamanlarda düşük hızlarda seyahat etmenin önemini kavramış oldum.

hocam o yolda bazen deli esiyor. Yanal rüzgar olunca sağa sola birden hoplamanız hatta şerit değiştirecek kadar yalpalatması olasıdır. Bir kere rüzgar karşıdan yedim araba gitmiyor :D bildiğin gitmiyor . kar-tipi yakalanmak da eğlenceli oluyor tavsiye ederim :P 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.02.2018 at 00:35, Fotifoti :

hocam o yolda bazen deli esiyor. Yanal rüzgar olunca sağa sola birden hoplamanız hatta şerit değiştirecek kadar yalpalatması olasıdır. Bir kere rüzgar karşıdan yedim araba gitmiyor :D bildiğin gitmiyor . kar-tipi yakalanmak da eğlenceli oluyor tavsiye ederim :P 

:):)

Cumartesi günü arabaya serviste bilgisayar ile bakıldı. Her hangi bir sorun görülmedi. Rüzgardan olduğuna kesin kanaat getirdik.

Tecrübesizlik, biraz heyecan yaptık sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...