Jump to content

Lastik Basınç Değerleri 175-70-13 (90-94 323)

ceyhan.84
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

2

• Limpony

2

• ceyhan.84

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

budu bi sorum daha olacak şimdi benim arabanın altı açık yani motor karter gözüküyor taş felan delse karteri yandık plastik bişi nasıl bulcaz buna orijinali yoktur zaten

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu konuda bılgı sahıbı dıılım ama semavi (kadir ) bey bu konuda benden daha tecrübeli sanıyorum tecrübelerıyle yardımcı olacaktır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) ınan yardımcı olmak isterdım ama bı bılgım yok ama söle yapabılırsın sanayıye gıdıp bı ustaya gıdıp belkı özel bı parça kestırıp oraya uygun bı sekılde uygun bışi yapılır
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

cevap 1: lastik basınçları ön-30, arka-28

cevap 2: sorduğun karter muhafazası bunlarda yok. alt taraftı kapatan plastik muhafazaları var ve yetkili servislerde bulabilirsin. benimkini (eski arabamı) yaptırmıştım ama şuan fiyatını hatırlamıyorum. ancak bu parçanın görevi karter koruması için değil, kayışlara v.s. su-çamur gelmemesi için. karteri korumak için travers üzerine bağlantılı demir kaynatabilirsin ama hiç gerek yok. çünkü sözünü ettiğin taşa vurma olayının olma ihtimali çok düşük. olsa bile kolay kolay delinmez. benimkinin karterinde sayısız darbe vardı ve göçük göçük durumdaydı ama sağlamdı. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

''ancak bu parçanın görevi karter koruması için değil, kayışlara v.s. su-çamur gelmemesi için'' ben bunu diyodum işte altını komple kapatıyor diye düşündüydüm ama öle değilmiş. peki adı ne bunun

sana katılıyorum budu . harbiden harikasın mustafa abi içime su serptin sen bişi olmaz kartere diyosan ok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eger koruma yaptırmazsan benım eskı arabada kırılmıstı suya gırdıgın an yandın demektır :D cozumu arabayı kaldırt olculerını aldır ınce bır sac kestır ve mınte ettıor bu fazla tutmaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

orjinal parça kullanılırsa pek kırılma ihtimali yok ama yine de senin dediğin gibi daha sağlamcı bir çözüm bulunabilir. fakat senin söylediğin taktiği denediğimde o kadar da kolay olmayacağını anladım ve gidip servisten orjinal plastik parçaları (iki parça halindedir) alıp taktırdım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne kadar bılgı verısen sevınırım malum bızım plastık parcalar sağlam parcaların ıkı katı oluyor:d

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ne kadar bılgı verısen sevınırım malum bızım plastık parcalar sağlam parcaların ıkı katı oluyor:d

valla soru soruldukça, aklıma geldikçe ve kesin bildiğim bir konuysa burada paylaşıyorum elimden geldiğince :)

arabanın altına muhafaza yaptırmak ilk bakıldığında iyi bişey gibi gelse bile biraz konuyu eşeleyince başka sorunlara sebep olabileceğini anlıyorsun. araba önden çekiş olduğu için ön tarafta yapılacak işlemin mevcut düzeneğe etkisi olmaması gerekiyor. mesela ben bir ara harıl harıl iç aks kafası arıyordum. arabada gaz-fren yaptığımda takır takır bir ses vardı ve izmit servisi iç aks kafaları değişmeli demişti. tanesi o zaman 250ytl olan parçaları araştırırken tesadüfen bostancı servisinden Teber Ustayla tanıştık telefonda. Beni servise davet etti. araba lifte kaldırıldı, bir iki yer kontrol edilip bir de yol testi yapıplıp tekrar lifte kaldırıldı. traverslerin yaklaşık olarak vites kolunun altına denk gelen yerinde 2 tane 22 lik civatası vardır, onları 1.5 tur sıktı ve tamam dedi.

yani konunun özü, ön tarafta mümkün olduğunca az oynanması sizin yararınıza. bir de şöyle düşün; sac kaplattın ama araba her lifte kaldırılışta o sacın sökülmesi gerekecek. yağ değişiminde bile sökmeden yağı boşaltamayacaksın ;) sence kim uğraşır onunla :)

edit: dalgınlıkla vites kolu yazacağıma direksiyon kolu yazmışım. düzeltildi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mustafa abini dinle.. benzini şelden akılı ondan al :D

tamam bişey yaptırmıyom arabanın altına semavi abi espiriyi anlamadım sabah sabah  şel benzin ???:D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...