Jump to content

Otomobilin Mesut Abisi ve SUV Listesi

Ahmet A.
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forum ahalisi selamlar,

Az önce aşağıdaki videoyu izledim. Mazda CX-3 listede neden yok anlayamadım. Video sahibinin açıklamasına göre listede olmayan bazı araçlara, araç temin edilemediği ve yeterli gözlem yapılacak kadar kullanılamadığı için listede yer verilmemiş.  Bu birinci mesele.

İkinci mesele liste ve sıralanış bana biraz garip geldi. Kadjar yok. Mazda CX-3 yok. Peugeot 3008 yok. Yeni DS 7 Crossback yok. Mazda CX-5 2 puan almış :) :) 

Sizlerin bu videoya dair yorumlarını merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

videonun sahibii ne kaynak belirtmiş ne de fikri var zaten. bilyon adet garip garip video mevcut bunun gibi internette, itibar edilmemeli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorunsuzluk bakımından CX-5 i savunurum. Sorun çıkaran bir model değil ve listede yerinin son sırada olması pek inandırıcı gelmemiş.

Ancak CX-3 sorunsuzluk bakımından destekleyeceğim bir model değil. Kullandım ve gayette kronik sıkıntıları olan ve henüz düzeltilemeyen sorunları mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiçbir istatislik yok. Nasıl puanlandığı tamamen subjektif. Yararsız ve bilgisiz bir video olmuş. Pek kale almamak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu video haber dünyadan bihaber

2018 yılı dünyada yılın otomobili seçmelerinde Mazda CX-5, Range Rover Velar ve Volvo XC60 ile birlikte ilk 3' e kalmış. Konunun detayları aşağıdaki haberde yer alıyor.

https://www.log.com.tr/amansiz-cekismede-geriye-uc-aday-kaldi-dunyada-yilin-otomobili-odulune-suv-damgasi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önüne gelen video çekiyor..  ağzı olan konuşuyor..   

yemin ediyorum internet yokken daha bilgiliydik..  biz çocukken tek bir otorite vardı, meydan larousse.. 

şimdi ararştırdıkca cahilleşiyor, aydınlandıkça kararıyoruz...

gittikçe bu otomotiv videolarından ve makalelerinden tiksinmeye başladım.. Rant ve paranın girdiği her konuda olduğu gibi , bunda da dezenformasyonlar başladı...

en çok üzüldüğüm yada kızdığım konu ise,    2 video izleyen, 2 yorum okuyan arkadaşlarımız, bu işlere gerek mesleki gerekse akademik olarak yıllarını vermiş insanların tecrübelerini kaale almıyor..  doğru bildiğini zannediyor.

hoş, biz kıraathanelerde, hükümet kurar, ekonomi dersi veririz, futbol takımı yönetir, doktora doktorculuk öğretiriz.  öyle ki hastaneden çıkan teyze, yeri geliyor uzman doktora ,  "bu doktor birşey bilmiyor" diyebiliyor.  bilgiyi küçümsemek, emeği küçümsemek, malesef artık yaşamımızın bir parçası oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Zealot :

önüne gelen video çekiyor..  ağzı olan konuşuyor..   

yemin ediyorum internet yokken daha bilgiliydik..  biz çocukken tek bir otorite vardı, meydan larousse.. 

şimdi ararştırdıkca cahilleşiyor, aydınlandıkça kararıyoruz...

gittikçe bu otomotiv videolarından ve makalelerinden tiksinmeye başladım.. Rant ve paranın girdiği her konuda olduğu gibi , bunda da dezenformasyonlar başladı...

en çok üzüldüğüm yada kızdığım konu ise,    2 video izleyen, 2 yorum okuyan arkadaşlarımız, bu işlere gerek mesleki gerekse akademik olarak yıllarını vermiş insanların tecrübelerini kaale almıyor..  doğru bildiğini zannediyor.

hoş, biz kıraathanelerde, hükümet kurar, ekonomi dersi veririz, futbol takımı yönetir, doktora doktorculuk öğretiriz.  öyle ki hastaneden çıkan teyze, yeri geliyor uzman doktora ,  "bu doktor birşey bilmiyor" diyebiliyor.  bilgiyi küçümsemek, emeği küçümsemek, malesef artık yaşamımızın bir parçası oldu.

Perşembe buluşmasında alnından öpeceğim seni.. :) 

Ağzına sağlık...O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Youtubeda, videonun altındaki yorumları biraz okuyunca yapılan araştırmanın saçmalığı konusunda çok sayıda argüman çıkıyor zaten. İyi puan alanada, alt sıralarda yer alanada, listeye hiç girmeyenede, listede yer alanada "-nasıl olur kardeşim?" mealinde pek çok yorum yer alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Zealot :

Ufuk'cum "yıllarını vermiş" ifadesiyle videoda anlatım yapan Mesut Bıyık'ı kast etmiyorsun dimi? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Zealot :

Video yu izlemedim bile... Mesut bıyık kim............ 

Bu videoları yapan “abimiz”. Videolarında mealen kendisini “otomobil dünyasının bilirkişisi” olarak tanımlıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıt tasarruf cihazı     "  tanıtımı - test'i - videosu "          yapan, çakma bilirkişi ...

çıkan usta da garibim teknik bişyler söylemek istiyor..   tork vakum pompa emme basınç tork vakum cihaz     böyle karma karışık edip işin içinden çıkıyorlar.

motora pet şişe bağlamış,  15. lt yakan camaro  10lt ye düşmüş..   

opel 1 depoyla 1350 km yapmış falan

mazdaya söyleyin skyactiv-x  projesini durdursun.. gerek yok 9 milyar dolar harcamaya..  pet şişe, alüminyum küpeşte borusu falan bağlasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adac 2017 sonuçlarını yayınladı. Otomobilin mesut abisi de bu verilerle 10-15 tane video üretti. Yok b segment, c, de de en az sorun çıkaranlar, en çok sorun çıkaranlar, aile otoda en az en çok, toplamda marka bazında en az en çok sorun çıkaranlar, bir de bunlara suvu da eklemiş. Oh ne güzel valla bir listeyi ağzından geveleyip dolandırıp ayırıp sınıflandırıp 40 tane video üret izlenme al. 

O raporlara da alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.anusedcar.com/

Görebileceğniz gibi mazda 3 bazı senelerde 1. olurken bazı senelerde 21. olmuş. Modeli yüksek araçlarda zaten sorunsuzluk birbirine çok yakınken ve bu sonuçlar da çok değişkenken sadece fikir verir, bu videodaki gibi sadece 2017 raporlarına bakarak tamamen sorunlu ya da tamamen sorunsuz denilemez.
Ufuk hocamın dediğinin kelimesi virgülüne katılıyorum, hay ağzına sağlık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın uzmanın yayınladığı videosunda Kia Sportage 1. sırada yer alırken 2017 yılında 2-3 yıllık araçlar için hazırlanan listede %11,5 hata oranı ile sorunsuzluk sıralamasında 134.  yani sonuncu sırada yer alıyor. 134 araç için hata ortalaması ise %5,7 olarak verilmiş. 

http://www.anusedcar.com/ adresinde verilen tablo oldukça objektif bir çalışmanın ürünü. Fakat buradaki değerler çarpıtılarak yapılan video paylaşımda gerçekten trajik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Zealot :

mazdaya söyleyin skyactiv-x  projesini durdursun.

hep bizim pet şişeleri kıskanmalarından bunlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...