Jump to content
Oscaryasa

Mazda Motor Sporları

Tavsiye Edilen Mesajlar

Oscaryasa

Bence artık bu konu ana başlık olmalı. Özellikle Hollanda'lı Team Joest ile yapılan işbirliği ile Amerikan IMSA dayanıklık yarışları ve son prototype araçları takip edebiliriz. Birçok mazda kupası da bu alt başlıklarda takip edilir.  

Mazda bu yıl uzun aradan sonra ilk defa gerçek bir performans / dayanıklılık (ve güvenilir) aracı yapmayı başarmak üzere olabilir. Takipteyiz. Zoom zoom. 

http://sportscar365.com/imsa/iwsc/tincknell-gutted-after-late-race-misfortune-for-mazda/

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Oscaryasa

More Mazdas road race on any given weekend in North America than any other manufacturer.

Bunu biliyor muydunuz?  Amerika'da Mazda ile ilgili önemli bir tesbit.  Herhangi bir haftasonu, amerikan pistlerinde tüm diğer markalardan daha çok Mazda yarışmakta.

Motorsporlarını tabana yayan bir marka olan Mazda uzun zamandır hızlı, dayanıklı ve güvenilir bir pist aracı yapamıyordu, hatta son yıllarda katıldığı yarışlarda birçok sorun yaşadı.  Mazda adı talihsizlik ve malesef yarış bitirememe ile anılmaya başlanmıştı. 

Geçen yıl iki Mazda 6 Diesel kategorisinde yaşanan hayal kırıklığından sonra bu yıla büyük değişikliklerle girildi ve benzinli motora ve Prototype araç tipine dönüldü.  VW grubunda yaşanan dieselgate skandalı sonucu Audi ile yollarını ayırmak zorunda kalan Hollandalı Team Joest ile çalışılmaya başandı. Audi ile birçok Le Man zaferi yaşayan bu çok deneyimli takımla hedeflere ulaşılacak mı göreceğiz.

Malesef yılın ilk dayanıklılık yarışı 24 saat Daytona'da da geçen yıllardan kalma talihsizlikler ve yarışı bitirememe sorunu devam etti.  Buna rağmen iyi bir yarış çıkarıldığı ve yeni takımın da bir öğrenme süreci yaşayacağı konuşuldu.

Sezonun İkinci yarış 12 saat Sebring'de yarış kurallarını ihlal eden çok ufak bir sebeple yarış sonundan başlama cezası alındığını Mazda Motor Sports twitter hesabından okudum. Sıralamalarda iyi yerler edinen araçlar (no #55 ve #70) yarışta bir ara 2. lik mücadelesi yapmasına ve yarışın #70 en hızlı turuna imza atmasına rağmen yine yaşanan bir sorunla son pitte yarışa dönmekte zorlanınca yarışı #55 P6 ve #70 P8 bitirebildiler. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...