Jump to content

Geniş Hacimli 2 Kapılı Buzdolabı Tavsiyesi 580-650 Litre Arası

İlhan
 Paylaş

Geniş Hacimli XXL 2 Kapılı Buzdolabı Tavsiyesi 580-650 Litre Arası  

7 oy

1. 1. eniş Hacimli XXL 2 Kapılı Buzdolabı Tavsiyesi 580-650 Litre Arası

• Arçelik
      0
    • Beko
      0
    • Bosch
      3
    • Grundig
      0
    • Simens
      0
    • Profilo
      1
    • Lg
      0
    • Samsung
      3
    • Vestel
      0
    • Sharp
      0
    • Hitachi
      0
    • AEG
      0
    • Hoover
      0
    • Hotpoint-Ariston
      0
    • Electrolux
      0

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Selam,

Malum burada otomobil harici bir çok konuda da birbirimize tavsiyelerimiz önerilerimiz oluyor. Yine öyle bir konu başlığı açmak istedim. Evimizdeki mevcut 18 yıllık Arçelik marka buzdolabımız, son dönemlerde sıkıntılar çıkarmaya başladı. İlkin uzun süreli sürekli soğutucu bölümünün altından, sürekli su geldi. Onu bir şekilde kendi kendine atlattık. Ama halen daha iç zemini yer yer su olabiliyor ama dışarı taşmıyor.

Bu son dönemde de soğutucu bölümünde sırt duvarına yakın her şey buz tutuyor. Meyve, sebze, yoğurt vs her şey buzlanıyor. Gözlemlediğim durum termostat eskisi gibi çok sık devreye girmiyor, buzdolabı normalinden daha fazla çalışıyor. Bundan ötürü de sanırım buzlanma oluyor.

Neyse işin özü hem çıkardığı sorunlar, hem soğutucu ve dondurucu hacminin bize yetmemesi. (Ek Derin Dondurucumuz var bu yüzden) Hemde eski nesil enerji tasarruflu bir cihaz olmayışından ötürü, yeni geniş XXL hacimli buzdolabı arayışına girdim.

Çift kapılı, derin dondurucu kısmı üstte olacak. Evde 2 küçük çocuk olduğu için, dondurucu kısmı altta olanlar bize uymuyor. Çocukların soğutucu bölümünden yahut kapısından bir şey almaları ya çok güç, ya da imkansız hale geliyor. En kötü tabure koyarak uzanmaları gerekir, bu tür bir buzdolabında.

580-630 Net litreye sahip, Çelik-İnox görünümlü, 3.000.- / 3.500.-Lira fiyat aralığında buzdolabı arayışındayım.

Bu kriterler doğrultusunda elimde iki marka kaldı. LG ve Samsung buzdolapları Litre-Hacim / ve bütçe filtrelerine uyuyor. Her iki marka da İnverter motorlarına 10 yıl garanti veriyor. Her iki marka da 3 yıl standart garanti veriyor. Samsung ilave +4 Yıl garanti hizmeti vererek (200-250 Lira) arası bir bedelle, garanti süresini 7 yıla çıkarıyor.

Aklım bazen Sharp ve Hitachi  gibi japon markalarına da kaymıyor değil. Bu markalarında muazzam buzdolapları var. Özelliklerine bakıldığında tam fiyat performans ürünleri. Lakin satın alma sonrası servis hizmetlerine ihtiyacım olduğunda sıkıntı yaşayabilirim çekincesi var. Ama Mazda'da olduğu gibi, servise ihtiyacım olur mu? :D  O biraz şans kısmet, Allah bilir. 

Benim araştırmalarım, incelemelerim bu şekilde. Sizlerinde bu konuda görüşlerinizle konuya katkılarınızı bekliyorum. 

Yazmaya üşenenler içinde bir anket ekledim. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan abi XL buzdolabı sorun yaratabilir.

evet hacim sağlıyor ama bir o kadarda mutfak hacminden çalıyor. ev değişikliğinde mutfaklarda yer olmuyor.

tekrar buzdolabı maliyetin olabilir. :) 

'ben evimden memnunum en az 20 yıl daha bu evde kalırım' dersen, o zaman kesinlikle  oyum Samsung olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce Amerikan Whirlpool'un inox buzdolabı kullandık 10 yıl sonunda anakart arızalandı. Araştırmalarım sonucu linkteki ürünü aldım. Hanım iyi ki whirpool bozulmuş dedi :) Gördüğüm en kullanışlı iç yerleşim planına sahip buzdolabı diyebilirim. Tavsiye ederim... Selamlar.

http://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/buzdolabi-ve-derin-dondurucular/buzdolaplari/BD3076I3AN?breadcrumb=fridges

Bir değişiği çıkmış şimdi farkettim. Onun linki de

http://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/buzdolabi-ve-derin-dondurucular/buzdolaplari/BD3176I3AN?breadcrumb=fridges

İlgili ürünün esprili reklam filmi .)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

Her iki marka da 3 yıl standart garanti veriyor. Samsung ilave +4 Yıl garanti hizmeti vererek (200-250 Lira) arası bir bedelle, garanti süresini 7 yıla çıkarıyor.

Consumer Reports diyor ki, alacaginiz buzdolabi, vs esyalar için uzatilmis garanti ("extended warranty") satin almayin.

https://www.consumerreports.org/shopping/dont-buy-extended-warranties/

Tabii burada bir sans unsuru da yok degil.  Ben hiç risk almak istemiyorum, parami bastan ödeyeyim, sonra gece rahat uyumak istiyorum, diyorsaniz sizin bileceginiz bir nokta.  CR bu uzatilmis garantilere ödenen paralarin genelde pek degmedigini savunuyor.  Hatta diyor ki, bu uzatilmis garantiye ödeyeceginiz parayi bir fona yatirin, daha kazançli olursunuz.  Bu benim fikrim degil, onlarin fikri.   :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, biyoserkan :

Daha önce Amerikan Whirlpool'un inox buzdolabı kullandık 10 yıl sonunda anakart arızalandı. Araştırmalarım sonucu linkteki ürünü aldım. Hanım iyi ki whirpool bozulmuş dedi :) Gördüğüm en kullanışlı iç yerleşim planına sahip buzdolabı diyebilirim. Tavsiye ederim... Selamlar.

http://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/buzdolabi-ve-derin-dondurucular/buzdolaplari/BD3076I3AN?breadcrumb=fridges

Bir değişiği çıkmış şimdi farkettim. Onun linki de

http://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/buzdolabi-ve-derin-dondurucular/buzdolaplari/BD3176I3AN?breadcrumb=fridges

İlgili ürünün esprili reklam filmi .)

Merhaba Serkan, öncelikle ilgine teşekkürler.

Önerdiğin buzdolapları evet hacim olarak çok kullanışlı. Lakin çocuklar için kullanışlı değil, çünkü soğutucu kısmı üstte kalıyor. İç raflardan yahut kapı raflarından çocukların bir şey alması çok güç. Ama çocukları büyük aileler için 10 numara diyebilirim bu ürünler. Hatta Bosch'ta şimdi bu serilerin hepsi güzel indirime girmişler.

2 saat önce, Seriatsu :

ilhan abi XL buzdolabı sorun yaratabilir.

evet hacim sağlıyor ama bir o kadarda mutfak hacminden çalıyor. ev değişikliğinde mutfaklarda yer olmuyor.

tekrar buzdolabı maliyetin olabilir. :) 

'ben evimden memnunum en az 20 yıl daha bu evde kalırım' dersen, o zaman kesinlikle  oyum Samsung olur.

Serhat şu anki evimiz kendimizin, mutfakta 16m2 alan sıkıntımız hiç yok. Yakın bir zamanda da taşınma vs durumu yok. 

Bende Samsung ve LG arasında gidip geliyorum her ikisininde ürünleri fiyat=performans şeklinde.  Yani aynı veya yakın özelliklere ve hacme sahip Bosch buzdolapları 5750 lira gibi.

Samsung'ta tek çekimser kaldığım durum, dolabın içinde kullanılan plastik malzeme nasıl tabir edilir basit gözüküyor. Lg hem dış yüzey hem iç yüzeyi olarak daha bir kaliteli duruyor, gözüküyor. Yani otomobil üzerinden kıyaslama yaparsak Samsung Opak LG Metalik gibi dış yüzeyi. Ama hacim, özellikleri sunduğu konfor neredeyse bire bir aynı.. Bir diğer farkı söylemeyi unutmuşum enerji sınıfı olarak Samsung A+ LG'ler A++ şeklinde.

2 saat önce, AKayhan :

Consumer Reports diyor ki, alacaginiz buzdolabi, vs esyalar için uzatilmis garanti ("extended warranty") satin almayin.

https://www.consumerreports.org/shopping/dont-buy-extended-warranties/

Tabii burada bir sans unsuru da yok degil.  Ben hiç risk almak istemiyorum, parami bastan ödeyeyim, sonra gece rahat uyumak istiyorum, diyorsaniz sizin bileceginiz bir nokta.  CR bu uzatilmis garantilere ödenen paralarin genelde pek degmedigini savunuyor.  Hatta diyor ki, bu uzatilmis garantiye ödeyeceginiz parayi bir fona yatirin, daha kazançli olursunuz.  Bu benim fikrim degil, onlarin fikri.   :rolleyes:

Abi bu işler gerçekten şans kısmet işi.. Yani artı garanti yaparsın, sonra artı garantinin süresi biter cihazın arızalanır. :)

+Garanti konusunda çekimserim, olur ya X  model kampanyaya girer ürünün fiyatı düşer hesaplı alırım. Aradaki payı belki oraya aktarabilirim. :)

Yada hiç gerek yok derim, konut sigortam mevcut. Poliçeme elektronik cihaz-makine kırılma sigortası dahil 10.000.-Liraya kadar. Ne bileyim böyle elektriksel voltaj yükselmesi, yıldırım düşmesi vs gibi durumlarda işe yarıyor. Geçmiş zamanda yıldırım düşmesi neticesinde kombi elektronik kartı yanmıştı. Sigorta o dönem hasarımı karşılamıştı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, İlhan :

Ama hacim, özellikleri sunduğu konfor neredeyse bire bir aynı.. Bir diğer farkı söylemeyi unutmuşum enerji sınıfı olarak Samsung A+ LG'ler A++ şeklinde.

LG'ler daha iyi evet ama  aradaki fark  yıllık 50kwh kadar.

Samsung'ların avantajı;

1) hacim

2) her raf arasında soğutma ağızları var. ihtiyaç olan rafa göre soğutma yapıyor.

Lg'lerde  kapak tarafında 2 sol ,2 sağ nozul var. yani her yere aynı havayı veriyor. 

3) servis çalışanları samsung daha iyi. ( tabi bu durum seninde dediğin gibi şans işi. o yüzden 3. maddeyi avantaj olarak alamayız :) ) 

yine de senin gönlün hangisinden yana ise o buzdolabını tercih etmen daha doğru. en azından kafan rahat olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Seriatsu :

Samsung'ların avantajı;

Samsung'un bir diğer avantajı da derin dondurucu bölümünü, istenildiğinde alt taraf gibi soğutucu şekilde de kullanılıyor. Kullanım boyunca böyle bir ihtiyaç doğar mı? evde ikinci bir derin dondurucu olduğu için belki, kırk yılın başında bir ihtiyaç olabilir. :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Geçtiğimiz hafta buzdolabı olayını değerli bir kardeşimin yardımıyla halletim.  Marka olarak Samsung'ta karar kıldım ve şu modeli satın aldım RT62K7060SL Twin Cooling Plus İnox

Brüt 631 litre, nette 620 litreye sahip bir buzdolabı. Fiyat olarak 3.650.-Liraya nakit satın aldım. 

Ürün Perşembe günüz bizim geleneksel MazdaClubTR buluşmasının olduğu gün geldi. Ekol Lojistik ile geldi sağ salim geldi ama şu sorunu yaşadım. Kata değil apartman girişine teslim edip gittiler ben işyerindeyken. Artık firmalar kendi bünyelerinde nakliye kamyonu, şoför be hamaliye elemanı bulundurma yerine. Horoz ve Ekol gibi lojistik firmaları ile çalışmaya başlamışlar. Lakin arada sırada bu tip kata bırakılmayan teslimler oluyormuş. Ağır, büyük asansöre girmeyen ürünler olduğunda, apartman girişine bırakma durumu sıklıkla görülebiliyormuş.

Bizim apartman görevlisine tembihleyip, taşıma işi için bana yardım edebilecek birilerini bulmasını rica etmiştim gündüz. İşten eve geldiğimde ama bu konuda bir gelişme olmamıştı. Hal böyle olunca cihazı aşağıda bıraktım Maltepe bizim buluşma mekanına gittim.  En başta @Ali@Osman Örengül, @Seriatsu ve @Burak arkadaşlarım gerekirse yardıma gelir hep birlikte yukarı çıkarırız teklifinde bulundular. Yani bir kez daha bu platformun forumdan öte, aile ortamının sıcaklığını yaşattı bana. Sağ olun var olun arkadaşlar, tekrar ilgi alakanıza teşekkürler..

Mekanda hoş sohbet muhabbet esnasında telefon çaldı, hanım arıyor. Bizim apartman görevlisi 2 kişi bulup dolabı yukarı çıkarttırmış. Acayip sevindim tabi bu güzel habere.. Bunun üzerine Osman'la birlikte kendimizi künefe ile ödüllendirdik. :D 

Dolapla ilgili izlenimleri ileride daha detaylı paylaşırım. 

İlk aşamadaki gözlemlediklerim, + olarak çok sessiz, çok büyük geniş ferah.

-olarak kapıda en altta raf yok, buda en altta bulunan büyük sebzeliklerden ötürü. İkinci eksiklik demeyimde keşke olsaymış diyeceğim. Led aydınlatma sadece tavanda var, keşke dolabın sağ ve sol duvarlarında da olsaymış. Üst tavan ledin önüne büyük hacimli bir şey konulduğunda, gölge, karaltı yapıp diğer alt bölümleri loş yapıyor..

Dediğim gibi ileriki aşamalarda ihtiyaç duyabilecek arkadaşlar için detaylı yazarım..

Tekrar tüm arkadaşlarımın ilgisine alakasına yardımlarına teşekkürler..

Selamlar saygılar..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, İlhan :

Geçtiğimiz hafta buzdolabı olayını değerli bir kardeşimin yardımıyla halletim.  Marka olarak Samsung'ta karar kıldım ve şu modeli satın aldım RT62K7060SL Twin Cooling Plus İnox

Brüt 631 litre, nette 620 litreye sahip bir buzdolabı. Fiyat olarak 3.650.-Liraya nakit satın aldım. 

Ürün Perşembe günüz bizim geleneksel MazdaClubTR buluşmasının olduğu gün geldi. Ekol Lojistik ile geldi sağ salim geldi ama şu sorunu yaşadım. Kata değil apartman girişine teslim edip gittiler ben işyerindeyken. Artık firmalar kendi bünyelerinde nakliye kamyonu, şoför be hamaliye elemanı bulundurma yerine. Horoz ve Ekol gibi lojistik firmaları ile çalışmaya başlamışlar. Lakin arada sırada bu tip kata bırakılmayan teslimler oluyormuş. Ağır, büyük asansöre girmeyen ürünler olduğunda, apartman girişine bırakma durumu sıklıkla görülebiliyormuş.

Bizim apartman görevlisine tembihleyip, taşıma işi için bana yardım edebilecek birilerini bulmasını rica etmiştim gündüz. İşten eve geldiğimde ama bu konuda bir gelişme olmamıştı. Hal böyle olunca cihazı aşağıda bıraktım Maltepe bizim buluşma mekanına gittim.  En başta @Ali@Osman Örengül, @Seriatsu ve @Burak arkadaşlarım gerekirse yardıma gelir hep birlikte yukarı çıkarırız teklifinde bulundular. Yani bir kez daha bu platformun forumdan öte, aile ortamının sıcaklığını yaşattı bana. Sağ olun var olun arkadaşlar, tekrar ilgi alakanıza teşekkürler..

Mekanda hoş sohbet muhabbet esnasında telefon çaldı, hanım arıyor. Bizim apartman görevlisi 2 kişi bulup dolabı yukarı çıkarttırmış. Acayip sevindim tabi bu güzel habere.. Bunun üzerine Osman'la birlikte kendimizi künefe ile ödüllendirdik. :D 

Dolapla ilgili izlenimleri ileride daha detaylı paylaşırım. 

İlk aşamadaki gözlemlediklerim, + olarak çok sessiz, çok büyük geniş ferah.

-olarak kapıda en altta raf yok, buda en altta bulunan büyük sebzeliklerden ötürü. İkinci eksiklik demeyimde keşke olsaymış diyeceğim. Led aydınlatma sadece tavanda var, keşke dolabın sağ ve sol duvarlarında da olsaymış. Üst tavan ledin önüne büyük hacimli bir şey konulduğunda, gölge, karaltı yapıp diğer alt bölümleri loş yapıyor..

Dediğim gibi ileriki aşamalarda ihtiyaç duyabilecek arkadaşlar için detaylı yazarım..

Tekrar tüm arkadaşlarımın ilgisine alakasına yardımlarına teşekkürler..

Selamlar saygılar..

Hayırlı olsun abi, güle güle kullanın. Taşıma işinin halledildiğini duyduğumuzda hepimizin yüzünde güller açtı :D Tekrar ihtiyaç olsun biz yine burdayız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...
02.04.2018 at 01:02, İlhan :

2018 Nisan'da 3.650.-Liraya aldığım Buzdolabı şu an en ucuz satılan yerde 7.500-Lira.  Maaşlara zam %6-10 arası, ama beyaz/elektronik eşya %100 üzerinde zam.  Ne o Avrupa bizi kıskanıyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...