Jump to content

3. Nesil Mazda 3 | Pili Tamamen Bitmiş Anahtarla Motoru Çalıştırmak

Devrim Babacan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Pil aslında bitmiyor voltajı düşüyor. Kumandanın içindeki verici devresi de verimli çalışamadığından menzili çok çok düşüyor. Ancak start stop butonunun yanından görüyor araçtaki alıcı devre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

devrim bey, zahmet vereceğiz ama pili çıkarıp deneyebilir misiniz? anahtarla iletişim için enerji gerekiyor mu yoksa kumandayı mı tanıyor araç?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkes bu tatsiz durumla karsilasabilir.  Her sokakta lithium pil de satilmiyor.  Ne olur ne olmaz diye araçta sürekli bir CR 2025 lithium pil bulundurmak (örnegin orta konsolda) sizce nasil bir fikir?  Acaba o da yaz sicaginda aracin içinde dururken özelliklerini kaybedebilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, AKayhan :

Herkes bu tatsiz durumla karsilasabilir.  Her sokakta lithium pil de satilmiyor.  Ne olur ne olmaz diye araçta sürekli bir CR 2025 lithium pil bulundurmak (örnegin orta konsolda) sizce nasil bir fikir?  Acaba o da yaz sicaginda aracin içinde dururken özelliklerini kaybedebilir mi?

bağajda veya torpidoda muhafaza etmek en mantıklısı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar. Videodaki anahtarda pil yoktu. Yani videoda "Pili yok!" derken gerçekten pili yok anlamında demişim. :)

Elimde örnek pil olsun diye pili çıkarıp markete girmiştim. Son kez, video çekeyim diye yeni pili takmadan çektim videoyu.

Pilsiz çalışıyor araba. :)

Bu sebeple... Bence araçta yedek pile gerek yok. Elinizdeki anahtarın pili bitene kadar arabada, sıcakta soğukta pil bekletmek bence fuzuli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pilin bittiğini aslında araç haber veriyor. Start-Stop düğmesinin üzerindeki yeşil ışık, aracı çalıştırdıktan sonra 30 saniye boyunca yanıp sönüyor. Aşağıdaki videoda motor çalıştırma süreci ve anahtar araç içinde olmazsa yahut pil bittiği zaman yapılması gerekenleri anlatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman hiçbir veri iletişimi olmadan manyetik bir şeylerle anahtarı tanıyor. teknoloji çok ilerledi gerçekten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıkçası, bu duruma (ikinci anahtarın da pilinin bitmesine) hazırlıksız yakalanmamın sebebi biraz bu uyarı işleri.

Işık, lamba, renk menk değil de, birinci anahtarın pili zayıfladığında Mazda ekranında Uyarılar kısmında pilin zayıf olduğunu yazıyordu. Onun üzerine ikinci aahtara geçmiştim. Nasıl olsa bu anahtarın da pili biterken yine uyarılırım diye, ama hiç bir uyarı yazmadı. Belki İlhan Bey'in videosundaki gibi LED veya renklerle uyardı beni araçcağız ama ben fark etmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, 

kullanma klavuzunda pil bittiği durumlarda aracınızı bu şekilde çalıştırabileceğinizin bilgisi verilmekte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siz de benim gibi yumurtanın gelmesini beklemeyi de geçip havadayken iş yapanlardansınız demek :D Eski Mirai aracımda alt paketlerde çalıştırma anahtarla olduğu için, marş anahtarı yeri bir kapakla gizliydi. Pil bitse dahi ordan çalışabiliyordu. Şimdiki aracımın anahtarı geçen bende kalmış, eşim de bir yere gidecekti, evdeki yedekte pil bitikti. Böyle bir yöntem de aklıma gelmedi, kullanım klavuzunda da çözüm bulamamış, pili değiştirdik mecburen. Bu yöntemi yazdım bir kenara, belki benim araçta da işe yarar birgün :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Felixus :

kullanma klavuzunda

Bölüm ya da sayfa alabilir miyim? Gerçekten aradım da. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.04.2018 at 16:27, Mehmet Özdemir :

o zaman hiçbir veri iletişimi olmadan manyetik bir şeylerle anahtarı tanıyor. teknoloji çok ilerledi gerçekten

proximity. yıllardır akbilde kullanılan sistem. çok bi esprisi yok bence. Ama yararlı tabi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Devrim Babacan :

Bölüm ya da sayfa alabilir miyim? Gerçekten aradım da. Teşekkürler.

Merhaba,

sayfa 4-9 bendeki PDF de bu kısımda. Dosya olarak da ekledim. grafik olarak da gösteriliyor.

98c13_Mazda3_8EF2-EE-15A-TR_Edition1_web_OM_LR.pdf

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...