Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Konsoldaki Erime

tansu87
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

13 saat önce, phia :

Daha servise gidebilmek nasip olmadı. 

Öncelikle yetkili bir servise uğrayıp kayıt açtırın bence. Zaten çözüme ulaşması zaman alıyor. Siz bildirmezseniz bir şey yapılacağını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

17 Ağustos tarihinde kayıt açtırdık. Hala Mazda'dan haber bekliyoruz. 1,5 ay oldu ne zaman dönüş yapacakları da belli değil. Konsol ne durumda derseniz de daha da kötü bir duruma geldi. Gün gün eriyor. Güneç çıktığında aşırı bir parlama da yapmakta artık. Bilmiyorum kaç markada böyle bir durum yaşandı ama sorun gerçekten büyük. 8 yaşında bir aracın başına böyle bir durum geliyor ve marka sorun büyümeden müdahale edeceğine bizi geçiştiriyor. Mazda Türkiye'yi arayıp o tarihlerde kendim de kayıt açtırdım ama oradan da ne arayan var ne soran.Distrübütör olmayınca böyle mi oluyor yani?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, volkanstars :

17 Ağustos tarihinde kayıt açtırdık. Hala Mazda'dan haber bekliyoruz. 1,5 ay oldu ne zaman dönüş yapacakları da belli değil. Konsol ne durumda derseniz de daha da kötü bir duruma geldi. Gün gün eriyor. Güneç çıktığında aşırı bir parlama da yapmakta artık. Bilmiyorum kaç markada böyle bir durum yaşandı ama sorun gerçekten büyük. 8 yaşında bir aracın başına böyle bir durum geliyor ve marka sorun büyümeden müdahale edeceğine bizi geçiştiriyor. Mazda Türkiye'yi arayıp o tarihlerde kendim de kayıt açtırdım ama oradan da ne arayan var ne soran.Distrübütör olmayınca böyle mi oluyor yani?

Sadece telefonla arayıp kayıt yaptırdıysanız geri dönmezler. Servise gidip kayıt açtırmanız gerekli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, tansu87 :

Sadece telefonla arayıp kayıt yaptırdıysanız geri dönmezler. Servise gidip kayıt açtırmanız gerekli

Bizzat gidip kayıt açtırdık. Resimlerini de çektiler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, volkanstars :

Bizzat gidip kayıt açtırdık. Resimlerini de çektiler. 

1 hafta olmadan dönüş yapıyorlar normalde. Arayıp Bi baskı kurun isterseniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En son cumartesi günü konuştuk. Onlarda haber gelmeden bişey yapamayız diyorlar. 4 araç daha varmış benim gibi bekleyen. 1 hafta daha bekleyip sonra Göztepe deki Mazda Türkiye'nin yolunu tutacağım. 

Bu arada siz hangi servis ile çözdünüz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende henüz rahatsız edici bir durum yok ancak her ihtimale karşı geçen servise uğrayıp böyle bir problem olursa ne olacak diye sordum. Servis yetkilisinin cevabı tamamını hatta fazlasını mazda ödemez dedi. Yapılacak onarımda da servis kayıtlarınıza bakarız dedi. Tamamını mazdanın karşıladığını söylediğimde ise o uygulama bir yanlışlık sonucu oldu artık yok dedi. Bende bahrda satacağım aracı. Servislerle uğraşmak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, NeW3 :

Bende henüz rahatsız edici bir durum yok ancak her ihtimale karşı geçen servise uğrayıp böyle bir problem olursa ne olacak diye sordum. Servis yetkilisinin cevabı tamamını hatta fazlasını mazda ödemez dedi. Yapılacak onarımda da servis kayıtlarınıza bakarız dedi. Tamamını mazdanın karşıladığını söylediğimde ise o uygulama bir yanlışlık sonucu oldu artık yok dedi. Bende bahrda satacağım aracı. Servislerle uğraşmak istemiyorum.

Satma niyetiniz varsa bence de hiç beklemeyin. İlla tüm araçlarda olacak diye birşey yok tabiki ama işinizi şansa bırakmayın. Çok can sıkıcı bir durum bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, volkanstars :

Satma niyetiniz varsa bence de hiç beklemeyin. İlla tüm araçlarda olacak diye birşey yok tabiki ama işinizi şansa bırakmayın. Çok can sıkıcı bir durum bu. 

Baharı bekliyorum Allah izin verirse üç-beş bir şeyler biriktirip satacağım. Konsol ne zaman açılacak ?  Servisle ne zaman sıkıntıya gireceğim?  diye beklemeye gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, NeW3 :

Baharı bekliyorum Allah izin verirse üç-beş bir şeyler biriktirip satacağım. Konsol ne zaman açılacak ?  Servisle ne zaman sıkıntıya gireceğim?  diye beklemeye gerek yok. 

Baharda fiyatlar düşebilir. Kriz daha yeni başlıyor. Daha piyasaya geri verilen kiralık araçlar düşecek. Piyasada inanılmaz clio fluence jetta passat golf polo accent bolluğu olacak. Bu bol ortamda fiyatlar düşecek. 

Ayrıca distribitörler marka merkezleriyle anlaşma yaparlar. Yıllık alınacak araba miktarı bellidir. Altına düşemez. Bu araçlar da paraya döndürülmek için ucuz satılacak. 

Satacaksanız beklemeyin derim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 dakika önce, tansu87 :

Baharda fiyatlar düşebilir. Kriz daha yeni başlıyor. Daha piyasaya geri verilen kiralık araçlar düşecek. Piyasada inanılmaz clio fluence jetta passat golf polo accent bolluğu olacak. Bu bol ortamda fiyatlar düşecek. 

Ayrıca distribitörler marka merkezleriyle anlaşma yaparlar. Yıllık alınacak araba miktarı bellidir. Altına düşemez. Bu araçlar da paraya döndürülmek için ucuz satılacak. 

Satacaksanız beklemeyin derim. 

Aracı eşim kullanıyor . Çocukları okula bırakıyor, kendi işe gidiyor. Yoksa söyledikleriniz çok doğru bu aralar satmak en mantıklısı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
01.10.2018 at 20:59, volkanstars :

En son cumartesi günü konuştuk. Onlarda haber gelmeden bişey yapamayız diyorlar. 4 araç daha varmış benim gibi bekleyen. 1 hafta daha bekleyip sonra Göztepe deki Mazda Türkiye'nin yolunu tutacağım. 

Bu arada siz hangi servis ile çözdünüz 

Merhaba, konuyla ilgili bir gelişme var mı? Sanırım aynı sorunu yaşıyorum. Ben de sizinle bahsettiğiniz servise başvurmak isterim. Daha öncekiler sonuçlanmışsa, bu sefer süreç hızlanabilir belki. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konsoldaki açılma ve göstergelerdeki silinme olayı ne güneş, ne soğuk, nede sarsıntı olayı, olay tamamen kışın kaloriferi açtığımızda özellikle ısıyı yükseltirsek orta konsolda inanılmaz ısı oluşuyor, eğerki orta konsol düğmeleri veya ızgaraları kapalı ise resmen kaynama yapıyor ve konsolda yapışkanı eritiyor veya benim başıma geldiği gibi göstergelerde silinme oluyor, daha önce paylaşmıştım geçen kış ankaradan gelirken birden yakıt göstergelerinin olduğu ekran solmaya başladı, uzun süre çözemedim sonra baktığımda yazdan kalan klima yüzümüze direk vurmasın diye ön konsoldaki düğme ve ızgaraları kapatmışım, onları açınca sorun halloldu, size tavsiyem kışın kaloriferi aşırı yükseltmeyin ve ön paneldeki ızgaraları açık bırakın. henüz sorun yaşamayan arkadaşlara önemle duyrulur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Renegade :

Konsoldaki açılma ve göstergelerdeki silinme olayı ne güneş, ne soğuk, nede sarsıntı olayı, olay tamamen kışın kaloriferi açtığımızda özellikle ısıyı yükseltirsek orta konsolda inanılmaz ısı oluşuyor, eğerki orta konsol düğmeleri veya ızgaraları kapalı ise resmen kaynama yapıyor ve konsolda yapışkanı eritiyor veya benim başıma geldiği gibi göstergelerde silinme oluyor, daha önce paylaşmıştım geçen kış ankaradan gelirken birden yakıt göstergelerinin olduğu ekran solmaya başladı, uzun süre çözemedim sonra baktığımda yazdan kalan klima yüzümüze direk vurmasın diye ön konsoldaki düğme ve ızgaraları kapatmışım, onları açınca sorun halloldu, size tavsiyem kışın kaloriferi aşırı yükseltmeyin ve ön paneldeki ızgaraları açık bırakın. henüz sorun yaşamayan arkadaşlara önemle duyrulur.

Benim araçta öngöğüs erime başlaması bu yaz oldu. Uzun yol yaparken. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, alpergazel :

Merhaba, konuyla ilgili bir gelişme var mı? Sanırım aynı sorunu yaşıyorum. Ben de sizinle bahsettiğiniz servise başvurmak isterim. Daha öncekiler sonuçlanmışsa, bu sefer süreç hızlanabilir belki. 

Merhaba hiçbir gelişme yok. Servis ile 4 defa daha konuştum. Tekrar mail de attılar gözümün önünde yine sonuç yok. Mersere gittim sonrasında onlarda aynı şeyi söylüyorlar. Artık mazda tr yi sürekli taciz edeceğim bu duruma geldik. 

Keşke çözebilseydım de size de yardımcı olabilseydim. Ama maalesef 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Mutlu Tekir :

Benim araçta öngöğüs erime başlaması bu yaz oldu. Uzun yol yaparken. 

Mutlu, sorunlar kışın başlıyor, yapışkan kendini salıyor, yazın sıcaklardada kendini gösteriyor, bazı arkadaşların kış ayındada açılması olabilir, ben uzun süre inceledim, benim arabamda henüz böyle bir problem yok ama kaloriferi çalıştırınca ekran göstergelerin olduğu yerde inanılmaz bir ısınma oluyor, daha önce paylaşmıştık, benim araçta yakıt göstergesinin olduğu ekran siliniyor eğerki sıcaklık ayarını 25 derece ve üstü çıkarılırsa, bir de ızgaralar kapalı ise tüm ısı o bölgede kalıyor. Orjinalinde bir sorun var sanki, neden o bölgede o kadar ısı oluşuyor anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araç 8 senelik izmir arabası. Kışın ne kadar soğuk olur da kaloriferi açarlar bilmiyorum. Bende açılma sorunu yoktu. Fakat erime sorunu vardı. Ve bu erimenin güneşten olduğuna %100 eminim. Neden eminim? Çünkü yazın yolda seyir halinde giderken klima açıkken bile göğsün üstünün sıcaklığını kontrol ettiğinizde sıcak olduğunu anlıyoruz. En sıcak yer ise göstergen üstü. Açısından dolayı en dik ışınları burası alıyor demek ki. Diğer yerler az ısınıyor ama burası resmen ısınıyor. Ve benim araçta erimenin olduğu yer tam da burası. O yüzden erime olayı güneşten oluyor. Malzemeden kaynaklanıyor tabi. Açma olayı ise belki kaloriferden oluyordur onu bilmiyorum. 

Yazın 1500’e değişmiştim beka’da. Başka değişenler de vardı 1700 civarı. Ben mazda avrupa’ya mail atmıştım. Onun üstüne merkezden arandım. Araç servis bakımlığı olduğu için 1500 demişlerdi. Daha da inecekleri yoktu. Yaptırdım. Uzun binmeyi düşüyorum çünkü. Zaten alırken de pazarlığını yapmıştım. 

Bence nida göztepe’deki kulede merkezlerine uğrayın. Belki daha iyi bilgi alırsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmirin sıcağı ile kalorifer sıcağı arasında fark şu; kalorifer sıcağı açılma yapıyor, güneş sıcağı ise erime. Güneşlik kullanılması iyi olur, ön panel bayağı geniş, güneş ısından ciddi etkileniyor. Kendi aracımda yan camlarımda kaliteli rüzgarlık olduğu için, tatillerde ve zorunlu güneşte kalınca 4 camıda aralık bırakıyorum, ön camda güneşlik mutlaka kullanıyorum nispeten içerisi daha az ısınıyor, şu an benim araçta bu gibi sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...