Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Konsoldaki Erime

tansu87
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

34 dakika önce, Renegade :

İzmirin sıcağı ile kalorifer sıcağı arasında fark şu; kalorifer sıcağı açılma yapıyor, güneş sıcağı ise erime. Güneşlik kullanılması iyi olur, ön panel bayağı geniş, güneş ısından ciddi etkileniyor. Kendi aracımda yan camlarımda kaliteli rüzgarlık olduğu için, tatillerde ve zorunlu güneşte kalınca 4 camıda aralık bırakıyorum, ön camda güneşlik mutlaka kullanıyorum nispeten içerisi daha az ısınıyor, şu an benim araçta bu gibi sorun yok.

Makyajlı kasalarda bu erime sorunu yok zaten abi. Güneşlik hep kullanırım. Kimyasal temizleyici, parlatıcı vs hiç kullanmadım. Ona rağmen başladı. Aliexpressten düzgün görünümlü halı aldım ilerlememesi için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Renegade :

İzmirin sıcağı ile kalorifer sıcağı arasında fark şu; kalorifer sıcağı açılma yapıyor, güneş sıcağı ise erime. Güneşlik kullanılması iyi olur, ön panel bayağı geniş, güneş ısından ciddi etkileniyor. Kendi aracımda yan camlarımda kaliteli rüzgarlık olduğu için, tatillerde ve zorunlu güneşte kalınca 4 camıda aralık bırakıyorum, ön camda güneşlik mutlaka kullanıyorum nispeten içerisi daha az ısınıyor, şu an benim araçta bu gibi sorun yok.

Göğsü değiştikten sonra açık park edince güneşlik ben de koyuyorum. Çok fark ediyor. Hatta göğüs ısınmıyor denebilir. Ama yolda yapacak bir şey yok. Bazıları bez falan kestirmiş korumak için ama o zaman da ben sürerken zevk alamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, Mutlu Tekir :

Makyajlı kasalarda bu erime sorunu yok zaten abi. Güneşlik hep kullanırım. Kimyasal temizleyici, parlatıcı vs hiç kullanmadım. Ona rağmen başladı. Aliexpressten düzgün görünümlü halı aldım ilerlememesi için.

Selamlar,

makyajlı kasalarda bu "sorunun" olmamasına sevidin. Ama diğer yandan bu 09-10 modeller için bir sorun demektir. Adamlar eriyen göğüs yapmışlar, güneşten(ısıdan) korumak için kırk takla atıcaz demek. 

Ben aracımı 6,5 yıldır kullanıyorum. 3yıl ankarada (açık otopark ama hep güneşlik kullanmışımdır) 3,5 yıl istanbul ve kapalı otopark. Ama erime geçtiğimiz yaz başladı.  Araba kullanırken koruyamadık. Demekki üstünü kalıcı şeklide örtmezseniz zamanla nekadar korunsada ortaya çıkabilecek bir sorun. 

Velhasıl, servis kaydımı en kısa zamanda açtırıp beklemeye başlıcaz. 

Herkese kolay gelsin  umarım bu sorun bizlerle sınırlı kalır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24.11.2018 at 23:05, Mutlu Tekir :

Mutlu makyajlı kasalarda bu sorunun oluşmadığını şimdi öğreniyorum. İlginç geldi, demekki daha sonra malzeme kalitesini değiştirdiler. Yinede korumak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Renegade :

Mutlu makyajlı kasalarda bu sorunun oluşmadığını şimdi öğreniyorum. İlginç geldi, demekki daha sonra malzeme kalitesini değiştirdiler. Yinede korumak 

Benim araç makyajlı 2012 ama açılma mevcut erime yok bende 1 yıl önce başvurdum ama ne arayan var ne soran 2 haftadan beri arıyorum bununla ilgili başvurunuz var mazda türkiye bununla ilgili çalışma yapıyor diye yalan söyleyip kapatiyolar 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben arabayi aldigimdan beri hep guneslikle kullanmistim cok sicak gunlerde klima vs de kullandim tamamen gunesten olusan sorun bence. (Makyajsiz mazda 3 2011 ) bi ay once sattim arabayi 103 bin km de herhangi bir sorunu yoktu ne erime ne acilma.ben bilmeden guneslikle ilk gunki gibi korumusum tamamen aliskanlik sayesinde :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26.11.2018 at 23:47, korayoz7 :

Benim araç makyajlı 2012 ama açılma mevcut erime yok bende 1 yıl önce başvurdum ama ne arayan var ne soran 2 haftadan beri arıyorum bununla ilgili başvurunuz var mazda türkiye bununla ilgili çalışma yapıyor diye yalan söyleyip kapatiyolar 

Ben temmuz’da aradım. Döneceğiz dediler dönmediler. Evo’ya gittim. Değiştirme kampanyası varmış dedim. Bilgi gelmedi ama biz de duyduk dediler. Mazda avrupa’ya mail attım. Peşine de beka’ya gittim. Fotolwr çekilip iş emri açıldı. Sonra mazda türkiye’den arandım. Kurban bayramı öncesi 1500’e değştirdim. 

Değişimle ilgili kota varmış galiba. Ama baskı kurmak lazım. Baskısız olmuyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Neredeyse 1,5 yıldır bu erime sorunu ile ilgili yazışıyorum. yaklaşık 3-4 yıl önce yavaş yavaş başladı. 2010 model mazda 3 hatchback ilk sahibiyim sıfır aldım. İzmir'de yaşıyorum. Halen yazışmaya devam ediyorum. Avrupa ve Japonya ya yazdım en sonunda bakalım ne olacak. İzmir'deki yenimazda nın bayiliğide bitmiş galiba. En yakın bayi 160 km ötede. muğla-aydın karayolu üzerinde. Mazda'yı sevmeme rağmen çok sıkıldım. Aracım henüz 53000 km de. Sorunu çözersem satacağım,yeter artık.

Yaptığım yazışmaları da yayınlayacağım.

Bu konu ile ilgili servis bülteni var. aşağıda pdf dosyası olarak veriyorum.

20180503_163721.jpg

mazdadash.pdf bl torpido.pdf

gkurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, gkurt :

Neredeyse 1,5 yıldır bu erime sorunu ile ilgili yazışıyorum. yaklaşık 3-4 yıl önce yavaş yavaş başladı. 2010 model mazda 3 hatchback ilk sahibiyim sıfır aldım. İzmir'de yaşıyorum. Halen yazışmaya devam ediyorum. Avrupa ve Japonya ya yazdım en sonunda bakalım ne olacak. İzmir'deki yenimazda nın bayiliğide bitmiş galiba. En yakın bayi 160 km ötede. muğla-aydın karayolu üzerinde. Mazda'yı sevmeme rağmen çok sıkıldım. Aracım henüz 53000 km de. Sorunu çözersem satacağım,yeter artık.

Yaptığım yazışmaları da yayınlayacağım.

Bu konu ile ilgili servis bülteni var. aşağıda pdf dosyası olarak veriyorum.

20180503_163721.jpg

mazdadash.pdf 713 kB · 0 downloads bl torpido.pdf 1 MB · 0 downloads

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adamlar yayınlamış,  Servıslerın bunu ücretsiz değişmesı lazım. Bi de para felan ıstıyorlarmış. Saçmalıga bak.

Erime için şaşide 0000001 -325492    7.mayıs.2010 öncesı

Açılma için            325493 - 778739        12.Ocak.2013 öncesı  diyor galıba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu erime sadece 2009 2010 larda saşesinin son hanelerı  0000001 -325492    7.mayıs.2010 öncesı  var. İkı gündur netten arastırtım bı tane 2011 2012 2013 bulamadım erıme ıle ılgılı. Lakın yol bıgısayrın acılması hepsınde var :D   Şaşenın son hanelerının    325493 - 778739        12.Ocak.2013 öncesı  bu şaşelerde oluyor demıs bülten hakıkaten dogru. Çünku her araçta yok açılma. Benim şaşenin son altı hanesi  2....... le başlıyor 2011 araç, açılma yok ben de erime de yok Ama olmıcagı anlamına gelmez her an olabılır Basarız Np1 sılıkonu yapıstırız :D🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yayınlanan bülten Kuzey Amerika diyor Mazda Türkiye. Türkiye'de bu bülten yokmuş. Saçmalık da burda, Mazda bu problemi malzemeden dolayı bir hata olarak kabul etmiş. Bölge olarak zaten güneşli bölgeler. Aynı problem kaliforniya'da da yaşanmış. Mazda bu bültenle hatasını zaten kabul etmiş. Taktım ben bu mevzuya.Otomotiv sektöründe çalışmış emekli bir yönetici adamım ,uğraşacağım. Şimdi Mazda avrupanın ceo sunu buldum. Geçen yıl olmuş yeni atanmış sayılır. Yasuhiro Aoyama . Bu adam merkezdeyken ürün geliştirmeye de bakıyormuş Bu bölümün genel müdürü. Konuyu gündeme taşıyacağım. Üstüne bir de İzmir gibi büyük bir kentte yetkili bayi yok. Bana habire Yetkile servise git iş emri açtır diyorlar. 2 kere Yeni mazda da açtırdım. iş emri kağıdının fotosunu attım, hala bana yok diyorlar. Yani mazda nın bok yemesi. Hadi hayırlısı bakalım Özgür Bey. Destek ol gündemde tutalım,yayalım. Ben mazda'nın sosyal medyasını bombalıyorum sık sık. 

Mazda Motor Avrupa GmbH 
Hitdorfer Strasse 73, D-51371, Leverkusen, Deutschland 
Tel .: + 49-2173-9430 

E-posta: customer_relations@mazdaeur.com

Mazda Motor Avrupa GmbH - Avrupa Ar-Ge Merkezi 
Hiroshimastrasse 1, D-61440, Oberursel (Taunus), Deutschland 
Tel .: + 49 -6171-7070 

Mazda Motor Lojistik Avrupa NV 
Blaasveldstraat 162, 2830 Willebroek, 
Belçika Tel .: + 32-3-860-1211

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar bu konu fazlasıyla can sıktı artık. Bu problemi yaşayan o kadar çok kişiyizki. Lütfen bir araya gelip **** ihbar hatlarını çağıralım. Sorunu çözülmüş ya da çözülmemiş herkes lütfen araç plakası, telefon, ad ve soyad bilgilerini aapak@tigem.gov.tr adresine yazsın. Kronik arızalarını bizim paramızla tamir etmeye kalkıyor koca Mazda Firması. Yabancı ülkelerde ücretsiz değiştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.06.2019 at 15:25, gkurt :

Yayınlanan bülten Kuzey Amerika diyor Mazda Türkiye. Türkiye'de bu bülten yokmuş. Saçmalık da burda, Mazda bu problemi malzemeden dolayı bir hata olarak kabul etmiş. Bölge olarak zaten güneşli bölgeler. Aynı problem kaliforniya'da da yaşanmış. Mazda bu bültenle hatasını zaten kabul etmiş. Taktım ben bu mevzuya.Otomotiv sektöründe çalışmış emekli bir yönetici adamım ,uğraşacağım. Şimdi Mazda avrupanın ceo sunu buldum. Geçen yıl olmuş yeni atanmış sayılır. Yasuhiro Aoyama . Bu adam merkezdeyken ürün geliştirmeye de bakıyormuş Bu bölümün genel müdürü. Konuyu gündeme taşıyacağım. Üstüne bir de İzmir gibi büyük bir kentte yetkili bayi yok. Bana habire Yetkile servise git iş emri açtır diyorlar. 2 kere Yeni mazda da açtırdım. iş emri kağıdının fotosunu attım, hala bana yok diyorlar. Yani mazda nın bok yemesi. Hadi hayırlısı bakalım Özgür Bey. Destek ol gündemde tutalım,yayalım. Ben mazda'nın sosyal medyasını bombalıyorum sık sık. 

Mazda Motor Avrupa GmbH 
Hitdorfer Strasse 73, D-51371, Leverkusen, Deutschland 
Tel .: + 49-2173-9430 

E-posta: customer_relations@mazdaeur.com

Mazda Motor Avrupa GmbH - Avrupa Ar-Ge Merkezi 
Hiroshimastrasse 1, D-61440, Oberursel (Taunus), Deutschland 
Tel .: + 49 -6171-7070 

Mazda Motor Lojistik Avrupa NV 
Blaasveldstraat 162, 2830 Willebroek, 
Belçika Tel .: + 32-3-860-1211

Dava açalım toplu olarak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

TRY 401.21  24% İndirim | Için Mazda3 Mazda 3 Axela 2003-2018 Deri Dashmat Dashboard Kapak Güneş Işığını Önlemek Ped Dash Mat 2007 2008 2009 2013 2014 2016
https://a.aliexpress.com/_mr32VTx

Benim arabamda erime degil de cizikler ve ufakligin yaptigi deformasyonlar vardi. 

Aliexpresten bu örtuyu aldim.  Birkac fotograf cekip eklerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.04.2021 at 15:27, Lupara :

FFEAF221-7D25-427D-A10A-E5383CE35917.jpeg

342527B9-9A2F-464B-A223-B7CC8234D5F4.jpeg

1D03DD7E-8984-42C6-B3E3-84993B72323D.jpeg

33F96446-1D84-4E95-8ED6-1E0977E13284.jpeg

Benim eski araçtaki polyester kırçıllı malzemeden kat kat çok güzel ama çok pahalı işte bu deri aliexpresste. Aslında suni mat deri kumaş alıp köşelerden kenarlardan içeri sıkıştıra sıkıştıra kaplayacaksın çok daha ucuza daha güzel olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mutlu Tekir :

Benim eski araçtaki polyester kırçıllı malzemeden kat kat çok güzel ama çok pahalı işte bu deri aliexpresste. Aslında suni mat deri kumaş alıp köşelerden kenarlardan içeri sıkıştıra sıkıştıra kaplayacaksın çok daha ucuza daha güzel olur. 

İyice konsolun seklini alinca daha guzel oldu. İyice oturdu.  Erken sarriniz arabayi :) 

Bu fiyata ragmen kaplama yapmaktan daha iyi bir secenek bence. Kaplamada ilka ki potluk olabiliyor.  Gozum o kadar alisti ki orjinalmis gibi geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Lupara :

İyice konsolun seklini alinca daha guzel oldu. İyice oturdu.  Erken sarriniz arabayi :) 

Bu fiyata ragmen kaplama yapmaktan daha iyi bir secenek bence. Kaplamada ilka ki potluk olabiliyor.  Gozum o kadar alisti ki orjinalmis gibi geliyor. 

Yok abi 5 sene kullandım yeter. :) Göğüs halıları hele de deri güzel seçenek kesinlikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...