Jump to content

Mazda CX-3 Uyarı Lambalarının Yanıp Sönmesi

kaan-kahraman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu arada şimdi forumu gezerken fark ettim aynı sıkıntı mazda 3 lerde de varmış. 2017 de bi konu açılmış bunla ilgili 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.09.2018 at 11:11, cnrps :

Benim araba 2017 aralık model ve km si yaklaşık 2000 km baya az kullanılıyor. %90 şehir dışı, %10 şehir içi ve çok seyrek kullanılıyor. Ancak rakım konusunda şunu söylemek isterim. Geçen kış dağa çıktım indim yaklaşık 2200 rakıma herhangi bir problem olmadı. Yani anladığım kadarıyla araba km yapıp kullanıldıkça, arabada biriken bazı maddeler vs. + rakımdan mi kaynaklanıyor bu problem ? Servet bey in eski Cx3 ünde mesela böyle bir problem yaşadığını okuduğumu da hiç hatırlamıyorum ki arabayı alırken onun dağda karlı ortamda çektiği videoları izleyerek alma kararını vermiştim :)

CX-3 Mazdanın Türkiye'de en çok satan aracı. Bütün araçlarda bu sorun yaşanmayabilir.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar Merhaba

Mazda Türkiye'ye ve Adana Mıçı servise karşı davamı açtım.  Cevap dilekçesi ekinde gönderdikleri servis formlarında imzalarımı taklit etmişler. Bu korkunç bir skandal, bir avukata bunu yaparlarsa normal vatandaşa ne gibi oyunlar oynarlar düşünmek bile istemiyorum. 

Tabi bunu yapan Adana Mazda Mıçı servisi, tüm servisler yapmayabilir. Örneğin Gaziantep akcanlar servisi her zaman bu sorunda yardımcı olmaya çalıştı.

Mazda Türkiye'nin konuyu hem şifaen hem dilekçemde söylememe rağmen halen servisin arkasında durması gerçekten çok üzücü.  Araçlarda sorun çıktığında sorunumuzu çözmek için muhatap olabileceğimiz hiç kimse yok.  

Mazda aldığıma çok pişmanım. Özellikle Adana ve çevresindeki mazda kullanıcıları Mıçı servisten uzak dursunlar. 

Huzurlu mutlu günler dilerim. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, proksima01 :

Arkadaşlar Merhaba

Mazda Türkiye'ye ve Adana Mıçı servise karşı davamı açtım.  Cevap dilekçesi ekinde gönderdikleri servis formlarında imzalarımı taklit etmişler. Bu korkunç bir skandal, bir avukata bunu yaparlarsa normal vatandaşa ne gibi oyunlar oynarlar düşünmek bile istemiyorum. 

Tabi bunu yapan Adana Mazda Mıçı servisi, tüm servisler yapmayabilir. Örneğin Gaziantep akcanlar servisi her zaman bu sorunda yardımcı olmaya çalıştı.

Mazda Türkiye'nin konuyu hem şifaen hem dilekçemde söylememe rağmen halen servisin arkasında durması gerçekten çok üzücü.  Araçlarda sorun çıktığında sorunumuzu çözmek için muhatap olabileceğimiz hiç kimse yok.  

Mazda aldığıma çok pişmanım. Özellikle Adana ve çevresindeki mazda kullanıcıları Mıçı servisten uzak dursunlar. 

Huzurlu mutlu günler dilerim. 

İmza taklit etmenin hapis cezası yok mudur? Alanınız olduğu için çok daha iyi bilirsiniz elbet. Bu imza taklidine karşı bir şey yapma şansınız var mı? Gerçekten müthiş bir skandal. Gerçek hukuk devletinde hapis cezasına kadar gitmesi gereken bir durum bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu yaz bende de oldu. Uzun yolda 4-5 kez yaşadım. 2 kez servise götürdüm. Biŕşey gözükmüyor  dediler. Artık alıştım. Bence  cx3 sıkıntılı bir araba. Tek problem olur anlarım. Motordan ses geliyor çözümü yok. Rampada birden çekişten düşer vuruntulu stop eder çözüm yok. Ekranda görüntü gelip gider. Arka stoplardan bagaja su alır. Daha ne sayalım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.11.2018 at 22:52, Tarahumara :

İmza taklit etmenin hapis cezası yok mudur? Alanınız olduğu için çok daha iyi bilirsiniz elbet. Bu imza taklidine karşı bir şey yapma şansınız var mı? Gerçekten müthiş bir skandal. Gerçek hukuk devletinde hapis cezasına kadar gitmesi gereken bir durum bence.

Özel evrakta sahtecilik suçu oluşur. TCK 207 de duzenlenmistir. 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var. 7 tane servis fişinde oynama yapmışlar. Evrak asıllarının dosyaya sunulmasını talep ettim. Sonra imza incelemesi ve savcılığa suç duyusunda bulunacağım. 

19 saat önce, mesut2323 :

Takipte kalalım derim...

Haberi gördüm dilekçemde kullandım. 

19 dakika önce, onderece :

Bu yaz bende de oldu. Uzun yolda 4-5 kez yaşadım. 2 kez servise götürdüm. Biŕşey gözükmüyor  dediler. Artık alıştım. Bence  cx3 sıkıntılı bir araba. Tek problem olur anlarım. Motordan ses geliyor çözümü yok. Rampada birden çekişten düşer vuruntulu stop eder çözüm yok. Ekranda görüntü gelip gider. Arka stoplardan bagaja su alır. Daha ne sayalım. 

Arka stoplardan bagaja su alma sorunu bende de var ama diğer sorun gölgeledi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese geçmiş olsun. @kaan-kahraman bey selamlar. 2 yıl önce senden almıştım Mazda 3ü hatırlarsın;) 2 yıldır sorunsuz kullanıyordum aracı (2014 model 1.5 benzinli otomatik). Geçen hafta bahsettiğiniz sorunlarla ben de karşılaştım. Tek farkı arabanın çekişinde ya da sürüşte herhangi bir sıkıntı olmaması. Ha bir de şu rakım, yokuş filan meselesi de yok yaşadığım yer 200 rakımlı düz bir yer (Erbaa). Bugün elektrikçiye gösterdim (sözde elektrikçi hiçbir bilgisi yok bu arabalar hakkında) pcye bağlayıp hata kayıtlarını sildi ancak oradan çıkar çıkmaz tekrar geldi ve hatta bu kez motor arızası da verdi ;) Siz dizel motorlar diye yoğunlaşmışken ben benzinli de aynı sorunu yaşadım belki çözümü ya da nedeni için birilerine fikir verir.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yabancı bir forum sitesinde araştırırken böyle sorunların başka ülkelerde de yaşandığını gördüm onlar da aynı bizim gibi servis ile görüşüp duruyorlarmış net bir çözüm görmedim ancak genel olarak şu yorumları yapmışlar:

1. Stop lambası çalışmıyorken verdi lambayı taktım düzeldi (bende çalışıyor lamba)

2. Aracın elektrik sisteminde kısa devre veya kaçak olması buna neden olabilir (mantıklı geldi)

3. Aracın topraklama sistemi bir şekilde zarar görmüş ve topraklama yapmıyor olabilir (bu sistem hakkında bir fikrim yok)

4. Lastik basınç sensörlerinden birinin yanlış çalışması sonucu diğer ilgili sistemler de hata vermiş olabilir

5. Brake pedal switch (fren pedalı kontağı) bozulmuş olabilir (sanayideki elektrikçi de buna benzer bir şey demişti yani fren ile ilgili bir hata veriyordu) 

Hiçbir yorumda kötü yakıt, dik yokuş veya rakım dile getirilmemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, patojenim :

Arkadaşlar yabancı bir forum sitesinde araştırırken böyle sorunların başka ülkelerde de yaşandığını gördüm onlar da aynı bizim gibi servis ile görüşüp duruyorlarmış net bir çözüm görmedim ancak genel olarak şu yorumları yapmışlar:

1. Stop lambası çalışmıyorken verdi lambayı taktım düzeldi (bende çalışıyor lamba)

2. Aracın elektrik sisteminde kısa devre veya kaçak olması buna neden olabilir (mantıklı geldi)

3. Aracın topraklama sistemi bir şekilde zarar görmüş ve topraklama yapmıyor olabilir (bu sistem hakkında bir fikrim yok)

4. Lastik basınç sensörlerinden birinin yanlış çalışması sonucu diğer ilgili sistemler de hata vermiş olabilir

5. Brake pedal switch (fren pedalı kontağı) bozulmuş olabilir (sanayideki elektrikçi de buna benzer bir şey demişti yani fren ile ilgili bir hata veriyordu) 

Hiçbir yorumda kötü yakıt, dik yokuş veya rakım dile getirilmemiş.

Merhaba,

ilk defa benzinli motorda bu sorunun yaşandığını duydum. anladığım kadarıyla dizel motorlarda (mazda 3 ve cx3) benzinli motordan farklı yaşanıyor. bizde araba devirden düşüyor.  sanırım sizde böyle bir durum yok. 

ben artık sorunun nerden kaynaklandığı üzerinde   durmuyorum. araç üretim süreci milyonlarca dolar maliyetli bir iş ve bu sorunu bünyesinde konusunda uzman yüzlerce mühendis teknik eleman çalıştıran  dev şirket halen çözemedi. onların çözemedikleri  durumda bizim burda fikir yürütmemiz son derece saçma geliyor. önce MAF sensörü denediler, sonra enjektör şimdi de sübap yayı. denemeye devam edecekler de benim bunu bekleyecek sabrım kalmadı.  

benim merak ettiğim hangi ülkenin forumunda buldunuz ve sorunu yaşayan arabalar hangi motoru kullanıyor.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, proksima01 :

Özel evrakta sahtecilik suçu oluşur. TCK 207 de duzenlenmistir. 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var. 7 tane servis fişinde oynama yapmışlar. Evrak asıllarının dosyaya sunulmasını talep ettim. Sonra imza incelemesi ve savcılığa suç duyusunda bulunacağım. 

Haberi gördüm dilekçemde kullandım. 

Arka stoplardan bagaja su alma sorunu bende de var ama diğer sorun gölgeledi. 

merhabalar

dilekçenize ne yazdınız bilmiyorum ancak geri çağırma sadece dizel  mazda cx-5 ve mazda 6 için geçerli.  cx-3 ve mazda 3 ler bu kapsamda değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, jackjoker :

merhabalar

dilekçenize ne yazdınız bilmiyorum ancak geri çağırma sadece dizel  mazda cx-5 ve mazda 6 için geçerli.  cx-3 ve mazda 3 ler bu kapsamda değil. 

Mazdanın 640bin dizel aracı çağırdığına dair haberi koydum. Okuduğum haberlerin hiç birinde söylediğiniz ayrıntı yoktu. Linki paylaşabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, proksima01 :

Mazdanın 640bin dizel aracı çağırdığına dair haberi koydum. Okuduğum haberlerin hiç birinde söylediğiniz ayrıntı yoktu. Linki paylaşabilir misiniz? 

https://www.efe.com/efe/english/world/mazda-recalls-640-000-diesel-vehicles-worldwide/50000262-3806710

Japanese carmaker Mazda Motor on Thursday announced a global recall of 640,000 diesel vehicles due to technical problems detected in the valves used in their engines.

The affected models include the Mazda 3, CX-5 and CX-8, with 230,000 of the vehicles being recalled in Japan and 410,000 in the rest of the world, a Mazda spokesperson told EFE.

not: mazda 3 lerde var ama bu saydığım modellerin 2 litre ve üzeri olanlar sanırım. o yüzden avrupada satılan 1.5 dizeller yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, jackjoker :

https://www.efe.com/efe/english/world/mazda-recalls-640-000-diesel-vehicles-worldwide/50000262-3806710

Japanese carmaker Mazda Motor on Thursday announced a global recall of 640,000 diesel vehicles due to technical problems detected in the valves used in their engines.

The affected models include the Mazda 3, CX-5 and CX-8, with 230,000 of the vehicles being recalled in Japan and 410,000 in the rest of the world, a Mazda spokesperson told EFE.

not: mazda 3 lerde var ama bu saydığım modellerin 2 litre ve üzeri olanlar sanırım. o yüzden avrupada satılan 1.5 dizeller yok. 

Eger oyle olsaydi Mazda 6 lari da geri cagirmalari lazimdi. 2.2 dizel Mazda 6 da da var zira. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.5D skyactive sorunlu olsa 3 serisi mazda da olurdu dertler. Ben hala filtre yapısı ve konumu olarak ısrar ediyorum. Aracımı satmamış olsaydım çoktan yerini motorun yanı yapmıştım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Tarahumara :

Eger oyle olsaydi Mazda 6 lari da geri cagirmalari lazimdi. 2.2 dizel Mazda 6 da da var zira. 

bu haberle ilgili başka sitelerde mazda 6 da yazılmış zaten. link verdiğim sitede yazmıyor sadece. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Servet :

1.5D skyactive sorunlu olsa 3 serisi mazda da olurdu dertler. Ben hala filtre yapısı ve konumu olarak ısrar ediyorum. Aracımı satmamış olsaydım çoktan yerini motorun yanı yapmıştım 

1 saat önce, Servet :

Keşke Türkçeniz daha düzgün olsaydı da ne dediğinizi anlayabilseydik. 

• Katılmıyorum 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, proksima01 :

Keşke Türkçeniz daha düzgün olsaydı da ne dediğinizi anlayabilseydik. 

Anlayamadığınız kısım neresi? Merakımdan soruyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Tarahumara :

Anlayamadığınız kısım neresi? Merakımdan soruyorum.

Hiç bir yeri anladıysanız siz anlatın. Kapasitem yetmedi çünkü. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...