Jump to content

2. Nesil Mazda Far Sökme

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Geçen N11'den Niken T10 led aldım. Mercekli falan güzele benziyordu. Gelince hemen takayım dedim fakat alt oturan kısmını ince yapmışlar. Taktım ampul yuvasına, tam far içindeki yerlerine yerleştireceğim led ampul oynayıp yerinden düşmesin mi. Farın içine hem de. Neyse eve gidince cımbızla alırım diye düşündüm yola çıktım, tabi o sırada sarsıntıdan vs daha da aşağılara inmiş gözle gözükmüyor. Aldık başımıza işi. İlla o far sökülüp öyle çıkarılacak.

2010-02-19_143746_Capture.PNG

Araştırınca çok basitmiş. 3 adet M10 somun tutuyor. Bunun için tamponu hafif aralamak yeterli oluyor.  Tampon sökmeyi anlatmıyorum, bir çok yerde bir çok kez anlatıldı. Hafif aralamak için davlumbazdaki tamponu tutan aparatları, kaput altında kalan tamponun üstündeki klipslerin hepsini söküp tamponu çentiklerinden çekip hafifçe öne almak yeterli oluyor. Sürücü tarafı farını düşünürsek, 1 somun en sağ yukarı uçta hemen gözle görülür yerde. Ötekisi farın sağ alt ucunda tamponu hafifçe çektirince gözüküyor. 3. somun ise farın sağ alt uçta kavisinin başladığı yerde. Tamponu tırnaklarından kurtarıp çektiğinizde gözüküyor. 2 somun gözüküyor, aracın ön tarafına yakın olan somun farı tutan.

Somunları söktükten sonra dikkatlice yavaşça farı öne doğru çekerek yuvasından kurtarıp çıkartabiliyoruz.

Çıkartınca düşen ampulu çıkarttım bir hevesle taktım, 1 tanesi düzgün çalışıyor, öteki ise 1 sıra yan ledi yanmıyordu. 2 dakika çalışmayla bile baya ısınıyordu. İade edeceğim. Philipsin t10 xtremevision ledlerinden düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlu, linkten ki ürünü al bak keyfine.

2PCS Car RGB LED 12V T10 LED RGB 5050 6SMD Remote Controller Reading Wedge Light Signal Lamp 
http://s.aliexpress.com/NJjIVR7Z?fromSns=Copy to Clipboard

1 yıldır kullanıyorum. Işık şiddetini felan ayarlayabiliyorsun. Çok iyi bir ürün.

Ruh halime göre, değiştiriyorum rengini.

Takmadan önce, fardaki dişi soketi tornavidayla biraz daralt. Akunun - kutubu sokup de yap bu işlemi. Sigorta atmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, quiteguide :

Mutlu, linkten ki ürünü al bak keyfine.

2PCS Car RGB LED 12V T10 LED RGB 5050 6SMD Remote Controller Reading Wedge Light Signal Lamp 
http://s.aliexpress.com/NJjIVR7Z?fromSns=Copy to Clipboard

1 yıldır kullanıyorum. Işık şiddetini felan ayarlayabiliyorsun. Çok iyi bir ürün.

Ruh halime göre, değiştiriyorum rengini.

Takmadan önce, fardaki dişi soketi tornavidayla biraz daralt. Akunun - kutubu sokup de yap bu işlemi. Sigorta atmasın.

Ramazan bayramı sonrası yurtdışına gideceğim abi, aliexpress yetişmez. Bu biraz da apaçi işi gibi ya. :D led kısalarla aynı rengi versin parlak olsun yeterli benim için. Philips xtreme vision t10 alacağım sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...