Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Kalkışta Titreme veya Bağırma Sorunu

sefa80
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar iyi günler diliyorum,2010 model mazda 3 araca sahibim,yaklaşık 1500 km önce aracıma lpg taktırdım,araçda ilk kalkışta ve özellikle yokuşlu bölgelerde gaza az basarsam titreme(her an stop edecek gibi) hafif dokunursam da hemen 3000 devire ulaşıp bağırma söz konusu(sadece 1.vites de bu problem oluyor),bu olay lpg takıldıktan sonra olmaya başladı,lpg taktırdığım ustaya götürdüm ayarlarının doğru olduğunu bujilerinin değişebileceğini belirtti(bu arada araç 51000 de),bu konuda fikri olan yardımcı olabilecek kimse varmıdır? Sorun bujiden olabilir mi veya ayarlarında mı sıkıntı vardır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun sadece lpg kaynaklı ise, başka bir lpg servisine gidip gaz ayarını tekrar yapmalarını isteyebilirsiniz.lpg montajı sorunsuz ise  Lpg enjektörlerinde sorun ihtimali de var. Ben başka bir lpg servisine gidilmesini öneriyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, sefa80 :

hayır hocam önceden de yoktu zaten lpg den sonra olmaya başladı.

Eğer aracı benzine aldığınızda bir problem yok ise sevindirici. Motor ile alakalı bir sıkıntı yok demektir. Zaten 1500 km bir problem çıkması için çok erken ( beklenti genelde 40.000 - 50.000 civarıdır ) . @AfacanCem in dediği gibi aracı başka bir ustaya göstermekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg'de montaj işçiliği çok önemli. Bilmiyorum nerede ve nasıl bir markanın kitini taktırdınız ama. Ayarları farklı iyi bir servis-ustada kontrol ettirmenizde fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence sorunun LPG ile ilgili oldugu çok net iken bir ustanin bujileri suçlamasi son derece gariptir.  Lütfen her ustanin her söyledigine inanmayin.  Her ihtimale karsi sorun çözülene dek araci sadece benzin ile kullanin, LPG ile kullanmayin, derim.  Baska komplikasyonlar çikmasin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, İlhan :

Lpg'de montaj işçiliği çok önemli. Bilmiyorum nerede ve nasıl bir markanın kitini taktırdınız ama. Ayarları farklı iyi bir servis-ustada kontrol ettirmenizde fayda var. 

osmaniye de ikamet ediyorum inanın çok araştırdım en iyi usta denilen kişiye taktırdım lavato marka bu arada kit, başka ustaya danışmakta fayda var o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tüm vakum hortumlarını kontrol ettirin, montajda veya tesadüfen bir zaman hava kaçağı olabilir. gaz kelebeğinin orada tapa vardır o çıkmış olabilir. önce bedava kontrolleri yaptırın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...