Jump to content

2019 Mazda 3

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kasım ayında LA Motor Show'da görücü karşısına çıkacak olan 2019 Mazda 3'ün ilk fotoları basınla paylaşıldı. Aracın 2019 yılında İngiltere'de satışa başlaması planlanıyor. Dizayn, daha önce ortaya çıkan Kai Concept aracıyla oldukça benzerlik gösteriyor.

mazda_3_-_front_watermarked.thumb.jpg.3fee59e485a5cfdc7bf6c86e03ec8a34.jpg

mazda_3_-_rear_watermarked.thumb.jpg.18ac905b2612c0ed94eb8aa9c51dea00.jpg

mazda_3_-_front_detail_watermarked.thumb.jpg.d48384b8faf8809b03b14276971f64cb.jpg

mazda_3_-_rear_detail_watermarked.thumb.jpg.cf629dad59a8373a5e3f5b651dd76248.jpg

View full haber

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir sedancı olarak sedanını görmem lazım. bu kasada arka taraf konseptte olduğu gibi  pek bir kaba durmuş. bu kabalık sedanda nasıl traşlanacak merak ediyorum. resimler kesin bilgi ise yeni bir tempra küllerinden doğuyor demektir:)))

bi de mazda bey sizden ricam bak sene oldu 2019 şu trim mrim sesleri  takırdamalar falan olmasın artık lütfen. bak 2.0 motor  90 beygirle gel ama n'olur oradan buradan  takırdama herkese hakırdama

öptüm kib bye...

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Katil Balina :

bi de mazda bey sizden ricam bak sene oldu 2019 şu trim mrim sesleri  takırdamalar falan olmasın artık lütfen. bak 2.0 motor  90 beygirle gel ama n'olur oradan buradan  takırdama herkese hakırdama

2019 Mazda3 ü Türkiye de görebilirsek trim mrim de aramazsın ☺. SKYACTIV-X 2.0 dan küçük motor ile gelir mi bilinmiyor henüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Burak :

2019 Mazda3 ü Türkiye de görebilirsek trim mrim de aramazsın ☺. SKYACTIV-X 2.0 dan küçük motor ile gelir mi bilinmiyor henüz.

hocam gelmesin de bizim mazda'lar. hep yeni kalsin:)

goruldüğü üzerr böylesi vergi cenneti bir ülkede yaşamanın faydaları da yok değil.. dış dünyayla bağın kesilince kendi içinde mutlu mesut yaşayabiliyorsun. dünyanin en guzel ülkesi de otomatikman yaşadığın ülke oluyor. bu kafayı yaşayan bi %40 civarı insan var biz neden bu kafadan mahrum kalalım:)) 2.0'sa 2.0 nedir yani ehonomi çoh iyieah olduğundan hemen alirım. 

bi kırmizi 2.0 skyactiv-x paket olsun lütfen...

araba hakkındaki fikrime gelince açıkcası bende öyle aman aman bir tesiri olmadı. gerksiz kabaliklar lüzumsuz çizgilerle kapatılmaya calışılmış gibi. araba özellikle c sutunu civarlari olmamış. arab öndeki zerafetini arkada kaybetmiş. bir iki hat çekerek gidermeye calişmışlar ama bence olmamış. arka bagajdaki mazda logosunun altı ve üstü, stoplardan arka kapıya uzanan cizgigibi..

sis farı bence lüzumsuz bir şey ama firmalar tampondaki saglı sollu boşlugu onunla dolduruyorlar. burada yokluğu fena durmamış.bi yerlere de gizlemmiş olabilirler bilemedim.

ön ızgaradai farlarin altından bir kısrak başı gibi uzunan  krom hat makyajlı kasada kıpslanmıştı.  tekrar makyajsızdakine benzer bir uzantıya sahip olmuş ki bu şekil daha güzel bence.

jantların maşallahı var yine. 20" falan herhalde. olurda alırsak artık falken malken de kurtarmaz, çin malı laylon taktırırız. hala c sınıfı aracta 18" anlamış degilim. bmw 5 serisi bile 17 ile geliyor, orjinal 18" senin neyine ha neyine!? neyse bu konuyu geçelim:)

icini teknolojik özelliklerini de bilmek lazım tabi. muhtemelen ust paketlerde deli donanimla gelir. ama bu hali ile beğenmedim. bi de canlı kanlı görmek lazım tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence Mazda 3 tasarımı fazla değiştirmiş bu araçta. beğenilen bir tasarımı az daha kaslı, sportif  ve sağlam görünen yapmak varken bu kadar değiştirmek hoş olmamış. alışılmışa meydan okuyacam diye tasarımı bozmuşlar. hala en güzel kasa 2017 sedan mazda 3 kanımca. tek eksisi kaporta ince hissettiriyordu görünüşte. işte alman arabaları gibi kaportayı biraz güçlü sağlam gösterecek bir yenilik yapsalardı eski tasarımı koruyup. daha güzel bir araç ortaya çıkabilirdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada ki resimler veya aracin renginden kaynakli olabilir bilemiyorum, kai conceptin tam olarak kendini gösteremediğini düşünüyorum. Yutubda ki kai videolarini izleyin bence, çok daha iyi görülüyor böbrek satip alasi geliyor insanin 🤩

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dergilerin satış veya tık çalma kaygıları ile çizimcilere yaptırdıkları bir illüstrasyon bu. Avarvarii adında amatör bir çizimci bu arkadaş, basına böyle işler yapıp satıyor, yayıncılarda da omurga diye bişey olmadığı için işlerine geliyor. Arabanın böyle kalın bir C direğine, böyle alçak bir tavana ve yüksek omuz çizgisine sahip olması imkansız zaten. Güncel Mazda 3 yeteri kadar radikal ve spor bir tasarım, ortalama müşteriyi ürkütmemek için bu şekilde daha fazla zorlamazlar. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

03.06.2018 at 02:56, Katil Balina :

bir sedancı olarak sedanını görmem lazım. bu kasada arka taraf konseptte olduğu gibi  pek bir kaba durmuş. bu kabalık sedanda nasıl traşlanacak merak ediyorum. resimler kesin bilgi ise yeni bir tempra küllerinden doğuyor demektir:)))

öptüm kib bye...

Boş ver balina kardeş, golf olmuş 160bin 😂 bize önce para lazım, kabalık kibarlık sonra geliyor artık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 hours ago, Fotifoti said:

Boş ver balina kardeş, golf olmuş 160bin 😂 bize önce para lazım, kabalık kibarlık sonra geliyor artık

Az önce mazda nın sitesine baktım fiyatları güncellemişler. Golf ü geçmişiz. 

Power 1.5 Dizel Otomatik 169.000 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mümin :

Az önce mazda nın sitesine baktım fiyatları güncellemişler. Golf ü geçmişiz. 

Power 1.5 Dizel Otomatik 169.000 TL

Golf 211 bin olmuş...

Power sense beyaz deri dizel mazda 3 182.550 görünüyor güncel listede ama.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Fotifoti :

şovrumda pazarlıkla geçen ay 130 bine bıraktılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

C stunu nasıl bir tasarımdır böyle Allah aşkına.... Sedanla ilgili en ufak bilgi yok. Hb incelemesinde bulunan sitelerde tasarım ile ilgili çok iç açıcı seyler soylemiyorlar. Bir çok kaynak iç malzeme kalitesinin premium sekmente göz kırptığını söylüyor. Hele bir gelsin canlı görmek lazım.

Gerçi bize gelecek mi geldiğinde leyleği ne kadar kırparlar bilemem. Büyük jant olayına sonuna kadar katılıyorum @Katil Balina. Sanki 300bg üzeri performans otomobili. Bizde hergün pistte yanlıyoruz zaten.Lastik jant fiyatlarından haberleri yok bunların. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ön kısmı daha güzel olmuş lakin arka için bunu söyleyemeyeceğim. Önde sis farlarıda yok. Yeni kasanın arka kısmı eski kasa seat leonu anımsattı bana.

2017-Mazda3-5-Door-AA2_o.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, forumda bizden iki adım daha önde istihbarat alan abiler var :)

Acaba skyactiv x motor 1.5 lt gelecek mi ?

bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, bozkurt358 :

Arkadaşlar, forumda bizden iki adım daha önde istihbarat alan abiler var :)

Acaba skyactiv x motor 1.5 lt gelecek mi ?

bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Skyactiv-X teknolojisi 1.5'de yok, sıklıkla takip ediyorum bildiğim kadarıyla herhangi bir plan da yok. Silindir hacmi kapasitesi ve ölçülerine çok hassas bir teknoloji, 2.5 motorda bile kullanılacağını sanmıyorum yakın dönemde. Yeni Mazdalarda da Türkiye pazarı için motor hususunda bir beklentiye girmemek lazım ama Mazda 6 veya Cx5 üzerinde numunelik 2.0lt Sky-X getirirler herhalde. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...