Jump to content

Yataş Hisse Geri Alım - YATAS

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yataş Genel Kurulu'nda hisse geri alım programında değişikliğe gidilmesi kararı alındı

Yataş açıklamış olduğu hisse geri alım programına ilişkin güncelleme yaptı. Şirketin olağan genel kurulunda  hisse  geri alım programı kapsamında her bir pay için ödenebilecek azami tutar 40 lira olarak güncellendi. Böylece 40 liraya kadar Hisse geri alımı yapılacak.

diye bir haber gördüm. Hisse geri alımı nedir ? Ne etkisi vardır bir bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5-6 Yıl önce karı koca sırt-bel ağrılarından dolayı, Yataş bayisinden yatak seçim uzmanı aracılığı ile. Bayağı bir para verip aldığımız ama hiç memnun kalmadığımız yatağı da geri alırlar mı acaba.  :D  :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

5-6 Yıl önce karı koca sırt-bel ağrılarından dolayı, Yataş bayisinden yatak seçim uzmanı aracılığı ile. Bayağı bir para verip aldığımız ama hiç memnun kalmadığımız yatağı da geri alırlar mı acaba.  :D  :geyik:

Hisse varsa onu iade ederken arada yatağı da kaktırabilirsin bence :D 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu an 24 tl de, geçen sene 10 TL imiş. 2018 Haziranda %250 bedelsiz hisse vermesi karara bağlanmış. Geçen seneden bu yana totalde yükselmiş ancak aralarda daha yükselip sonra değer kaybetmiş.

şirketin kendisi, kendi hisselerini satıcıdan 40 TL ye kadar geri alırım demiş, yani şu an 24, haftaya 35 (mesela) olsa da şirkete hisselerini geri satabiliyorsun, 41 TL olurs almam zaten yükseldi daha ne istersin diyor yatırımcıya

yani halka açtığı payları geri satın alabiliyor satıcı isen.  Bunun bildrimini Kap a yapmış, ilginç görülüp haber olmuş.

Güven tazeleme olabilir. Bedelsiz verildikten sonra 1pay değeri düşer ama elinde 2.5 misli daha fazla adet hisse olacak.

Daha derin detay için incleemek lazım. Garip olağanüstü sıradışı bir haber değil. Kabaca şirket verileri piyasanın üstünde seyretmekte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

temmuzda %250 bedelsiz vermiş, bir öncesinde de geri alım yapmmıştı, bunlrın gazı ile hisse 6.30 tepe görmüş. o günden bu güne 4.53 e gerilemiş.

yeni veya 2.el konut alımlarının düşeceği de öngörülerek, iştigal alanında fevkalade getiri patlaması yapacak bir hikayesi olmayacak.

yatırım sanayi sektöründe yapılır, onun da 2019 u acaip bulanık.

Allah herkesin yardımcısı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ytd :D 

Borsa belli olmuyor. Yataş çıkacak dediler aldık, 6 aydır tık yok. Bu aralar biraz yükseldi benim gibi aylardır bekleyenler hemen sattı. Oradaki yorumlara bakıp kağıt almamak lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56 dakika önce, M.E.G :

Yataş çıkacak dediler aldık,

çıkacak diyenler kazanır, böyle ufak kağıtlara çok bağlamayın yazık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belirli hisse senetlerine yatirim yapmak bazen riskli olabiliyor.  Daha az riskli diger bir alternatif de içinde hisse senedi olan A tipi yatirim fonlarina yatirim yapmaktir.  Illa belirli bir hisse senedine yatirim yapacaksaniz da büyük sirketlerin hisse senetlerine yatirim yapabilirsiniz.  Eger simdi elinizde hiç A tipi yatirim fonu yoksa bence buradan baslayin.  Biliyorsunuz yatirimda ana kural riski dagitmaktir (bütün yumurtalarinizi ayni sepete koymayin, derler).  Yatirim fonlari riski dagitmak için iyi bir strateji olabilir.  Belirli bir hisse senedini almak (Yatas, vs) maalesef kulaktan dolma bilgilerle pek olmuyor.  Hisse senetleri genelde önceden kestirilemeyen grafikler çizerler.  Bazen teknik analiz, uzman yorumlari, hissiyat, endeksin yönü, vs hiç bir ise yaramayabilir.  Bildiginiz gibi bizim BIST gerçekte SIG bir borsadir, yani derinligi pek fazla degildir.  Hiç bilemeyeceginiz bir faktör bazen hisse senedinin yönünü degistirebilir.  Ayrica, borsaya yatirim kesinlikle uzun vadeli bir harekettir.  Kisa vadede (6 ay gibi) borsadan bir medet ummak çok naif bir düsünce olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Petrol krizi sebebiyle tüm borsalar çöktükten sonra @AKayhan ın dediği gibi tüm yumurtaları bir sepete koymamak için bir miktar YATAS almıştım ama BIST 112.00 den sonra garip bir şekilde durağanlaştı ve sıkıştı gibi. Bir tedirginlik de var herkeste. O arada 7.66 dan sattım. Ben satınca artar kuralı  gereği hemen çıktı tabii. An itibariyle 8.52 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hisse senetlerinin en son satilmasi gereken yatirim enstrümanlari olmasi gerektigini düsünüyorum.  Elinizde birden fazla yatirim enstrümani varsa (örnegin, hisse senedi, yatirim fonu, döviz, vadeli hesap gibi) bunlardan en son satilacak olan hisse senedi olmali çünkü gerçekte en uzun vadeli olan hisse senedidir.  Bankalar size bunu asla söylemezler çünkü her alim satimda onlar para yaparlar.  Tüm yumurtalari ayni sepete koymamanin bir nedeni de budur.  Elinizde çesit olunca neyi satacaginiza siz karar verirsiniz.  Bu arada, duyduguma göre COVID nedeniyle hisse senetleri bu sene temettü (kar payi) vermeyeceklermis.  Elinde hisse senedi olanlar için bu kötü bir haber.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye zaten temettü anlamında çok da verimli bir ülke değil. Bu sebeple en iyi şirketler bile çoğu zaman beklemeye değmiyor. Zaman zaman kâr realizasyonu yapmakta da fayda var diye düşünüyorum. Güvenilen hisselerse düşüş beklenip aynı para ile daha çok hisseye sahip olunabilir eğer dikkatli olunursa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...