Jump to content

Mazda 2018 Haziran Fiyat Listesi

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2017 Kasımında 67.000 TL'ye anlaştığım(Sonrasında vazgeçtiğim) Metalik Renk Fabia şuanda 97.000 TL olmuş. 7 ayda 30.000 TL...🙄

04.06.2018 at 16:47, M.E.G :

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satın almaya devam ettiğimiz sürece bu fiyatlar ve vergiler de hep yükselecektir. satamadıkları zaman, devlet de markalar da daha ılımlı olacaktır. boykot etmekten başka çare yok.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Kingcool :

2017 Kasımında 67.000 TL'ye anlaştığım(Sonrasında vazgeçtiğim) Metalik Renk Fabia şuanda 97.000 TL olmuş. 7 ayda 30.000 TL...🙄

Benim söylemim sadece mazda için algılanmasın tüm markalarda aynı durum mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 hours ago, Mehmet Özdemir said:

satın almaya devam ettiğimiz sürece bu fiyatlar ve vergiler de hep yükselecektir. satamadıkları zaman, devlet de markalar da daha ılımlı olacaktır. boykot etmekten başka çare yok.

Valla Mehmet hocam, gelin yarın beraber bir Seat, VW, Skoda showroom'una gidelim peşin parayla Ağustos'tan önce araba alamayız :)  vatandaşlarımız buluyor buluşturuyor alıyorlar. herkes lafta vergilerden şikayetçi ama araba satışları hala absürt rekorlar kırıyor. demek ki toplum olarak yeni gelin sendromuna kapılmışız: " hem ağlarım hem giderim."  hem vergiden şikayet ederim, hem de arabayı yenilerim. :) 

• Beğen 6
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Ahmet A. :

Valla Mehmet hocam, gelin yarın beraber bir Seat, VW, Skoda showroom'una gidelim peşin parayla Ağustos'tan önce araba alamayız :)  vatandaşlarımız buluyor buluşturuyor alıyorlar. herkes lafta vergilerden şikayetçi ama araba satışları hala absürt rekorlar kırıyor. demek ki toplum olarak yeni gelin sendromuna kapılmışız: " hem ağlarım hem giderim."  hem vergiden şikayet ederim, hem de arabayı yenilerim. :) 

Bu markalara ben de katılıyorum. Geçen sene yeğene leon aldık. Araç yok 3 ay beklersiniz vs. Bırak bizim isteklerimizi artık farklı şehirlerde hangi araçlar var ise onlardan seçtik.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, S.Halilduru :

Bu markalara ben de katılıyorum. Geçen sene yeğene leon aldık. Araç yok 3 ay beklersiniz vs. Bırak bizim isteklerimizi artık farklı şehirlerde hangi araçlar var ise onlardan seçtik.  :)

Bilerek getirmiyorlar gibi. Erzurum vw servisinde önceden 6 ay bekliyordun araç almak için, başka bi firma devraldı, şuan araç parklarında her araçtan 10-15 adet vardır. Özel bi sipariş istemediğin sürece alıp çıkıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, M.E.G :

Bilerek getirmiyorlar gibi. Erzurum vw servisinde önceden 6 ay bekliyordun araç almak için, başka bi firma devraldı, şuan araç parklarında her araçtan 10-15 adet vardır. Özel bi sipariş istemediğin sürece alıp çıkıyorsun.

Bence tamamen satış politikası. Bakın biz ne kadar değerliyiz. Arayıp bulamıyorsunuz. Kur yükselince farkını alırız ,  düşünce vermeyiz. 😁

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
2 saat önce, Kingcool :

Fiyatlar tekrardan güncellenmiş.Ne olacak bu araba piyasası böyle🙄

1.5 benzinli full mazda 3, 161 milyar olmus. Servis agi az hemde pahali ustelik. Araclarda ne kadar guzel ic mekan yol tutus kalite olsada turk insaninin aradigi guc konusunda da zayif. Kendi ayaklarina vuruyorlar tamamen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2016 yazında power sense otomatik benzinli 90 bin liraydı. Euro dolar arttı. Ekstra vergiler geldi. Durum bu. 

Bu saatten sonra sıfır c segmenti alacağıma ikinci el 10 yaşında e segmenti alırım. Ömürlük mercedes audi’ler var. E270 veya e220 dizel otomatiklerin 150bin kmlisi bile sıfır diyen arabayı havada takla attırır. Fiyatları da 100bin tl civarı. 

Ama yakında ülke bu gidişle hurda araba çöplüğüne dönecek çünkü trafiğe yeni araçlar girmeyecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

plazalarda piyasada durumdan memnunlar. her malın bir alıcısı var. %5 civarı satış adeti düşebilir o da geçen seneden yapılan sel gibi alımların etkisi anca.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, alpulusoglu :

1.5 benzinli full mazda 3, 161 milyar olmus. Servis agi az hemde pahali ustelik. Araclarda ne kadar guzel ic mekan yol tutus kalite olsada turk insaninin aradigi guc konusunda da zayif. Kendi ayaklarina vuruyorlar tamamen.

Golf full paket 200 bin K  bandını aşmıştı. Sanırım tepki çekmiş olmalı ki fiyatı 200 K seviyelerine çekmişler.

Donanim olarak aynı, peformans olarak düşük(Alt devirlerde), daha az kafa ağrıtan Mazda 3 ise 193 K isteniyorsa bence fiyat normal hatta segment selefleri (Astra, 308, Civic, Auris, Alfa, Octavia, Leon) içlerinde F-P olarak en uygunu bile olabilir bakmak lazim ama piyasa için bu rakamlar bir hayli yüksek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

39 dakika önce, Kingcool :

Golf full paket 200 bin K  bandını aşmıştı. Sanırım tepki çekmiş olmalı ki fiyatı 200 K seviyelerine çekmişler.

Donanim olarak aynı, peformans olarak düşük(Alt devirlerde), daha az kafa ağrıtan Mazda 3 ise 193 K isteniyorsa bence fiyat normal hatta segment selefleri (Astra, 308, Civic, Auris, Alfa, Octavia, Leon) içlerinde F-P olarak en uygunu bile olabilir bakmak lazim ama piyasa için bu rakamlar bir hayli yüksek...

Alt devirler gucsuz derken ? C segmentinde mazda nin gecebilecegi bir arac ben daha gormedim (evet mazda 3 kullaniyorum ) olay sadece alt devir degil hocam mazda turbo koymadikca (skyactive x de muhtemelen mazda 3 e gelmiyor ) alt devir vs demeye gerek yok arac gucsuz gecen gecene oluyor yolda.

Ustelikde mazdanin servis agi yok denecek kadar az. Hayirdir derler valla. Rekabetci olmalari gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, alpulusoglu :

Alt devirler gucsuz derken ? C segmentinde mazda nin gecebilecegi bir arac ben daha gormedim (evet mazda 3 kullaniyorum ) olay sadece alt devir degil hocam mazda turbo koymadikca (skyactive x de muhtemelen mazda 3 e gelmiyor ) alt devir vs demeye gerek yok arac gucsuz gecen gecene oluyor yolda.

Ustelikde mazdanin servis agi yok denecek kadar az. Hayirdir derler valla. Rekabetci olmalari gerekirdi.

Hocam kizmaniza gerek yok. Tabiki istediginiz performansi alamamis olabilirsiniz. Burda fanboyluk yapmaya gerek yok bu kadar paralari veren her kullanici en iyi araca binmeyi sonuna kadar hakediyordur sizlerde, bizlerde onlardan biriyiz. Aracin tork ve hp gucu ortada burada kalkip 1.4 turbo 150 hp aracla gaz tepkisinin ayni olmasini, 0-100 sn hizlanmasini, turbolu ve atmosferik aracin yokustaki cekisinin cok iyi olmasini beklemek biraz absurt olur.

Ama araçta bi kağnı degil. Acikcasi hıza ihtiyacim oldugunda hic sasirtmadi diyebilirim. Sadece birkeresinde uzun yolda 150-160 km hizlarda pug 308 ile kapismada gece olmasi dolayisiyla (Araci aldigim ilk gun) devamini getirmek istemedim (araci tanimamam dolayisiyla) ama hicte ben gtmym sen basma demedi arac. Hatta ayni guzegahta Mersin-Ankara arasi 170 km hiza ciktigim oldu isteseniz size daha fazlasini verebilecek bir arac mazda3. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Kingcool :

Hocam kizmaniza gerek yok. Tabiki istediginiz performansi alamamis olabilirsiniz. Burda fanboyluk yapmaya gerek yok bu kadar paralari veren her kullanici en iyi araca binmeyi sonuna kadar hakediyordur sizlerde, bizlerde onlardan biriyiz. Aracin tork ve hp gucu ortada burada kalkip 1.4 turbo 150 hp aracla gaz tepkisinin ayni olmasini, 0-100 sn hizlanmasini, turbolu ve atmosferik aracin yokustaki cekisinin cok iyi olmasini beklemek biraz absurt olur.

Ama araçta bi kağnı degil. Acikcasi hıza ihtiyacim oldugunda hic sasirtmadi diyebilirim. Sadece birkeresinde uzun yolda 150-160 km hizlarda pug 308 ile kapismada gece olmasi dolayisiyla (Araci aldigim ilk gun) devamini getirmek istemedim (araci tanimamam dolayisiyla) ama hicte ben gtmym sen basma demedi arac. Hatta ayni guzegahta Mersin-Ankara arasi 170 km hiza ciktigim oldu isteseniz size daha fazlasini verebilecek bir arac mazda3. 

5 dakika önce, Reicht :

Bursa-Istanbul otobanda, düz yolda 210 gördüm bi sefer :)

Onlari bende gordum bahsetmek istedigim son hiz degildi :)

oz elestiri yapmam gerekirse servis agi yok denecek kadar az. Mazda turkiyeninde cok ilgili oldugunu dusunmuyorum araclarda cikan sorunlarla ilgili malum kendimde yasadim forumda da cokca yazildi cizildi.ustelik ben yetkili servis fiyatlarini cok cok buluyorum.100 bin bakiminda sanziman filtresine 900 kayislara 900 bir kac kalem daha vardi hatirlamadigim 4 milyara yakin fiyat cekiyorlar. Ustelik hala yetkili servislerin ozel kirmizi rengi tutturamadiklarini cumle alem biliyor. O yuzden eger yeni mazda alirsam kesinlikle kirmizi alma diye de uyarildim halbuki en guzel duran o.

Bahsettigimiz ruhsuz golf bile en azindan bi standardi yakalamis bir arac. Evet kesinlikle bir mazda dan daha sorunlu ama en azindan guc var. Bir yerde bende ne kadar mazda dan memnun olsamda neredeyse gelen gecen bana fark atmaya baslayinca bir moral bozulmasi oluyor. Evet hersey hizlanma degil yasim zaten kucukde degil ama baska arabalara binince insan gidislerine hafiften imrenebiliyor.

mazda 3 dizel mesela. Yakiti gercekten dusuk degil . Benzinlisinde yakit eh diyebilirim ama guc yine yok. Her firma turboya gecerken sorunsuzluk mottosundan mi gecmiyor mazda bilmiyorum ama kesinlikle artik istiyor arabalar.turboyu cok sevmem ama basmayincada az yakabiliyor . Evet ust limitleri fazla ama dedigim gibi guc var. Bu fiyatlar kesinlikle rekabetci degil. Zaten mazda markasi ulkemize hic uymuyor . Ornegin Cx5 de dusuk hacimli motor yok satis rakamlari ortada.benim demek istedigim eger turkiye pazarinda kalici olmak istiyorlarsa bazi seylerden feragat etmeleri lazim rekabetci olmalari bir sure cok kar etmemeyi goze almalari gerek yoksa bu gidisle isleri cok cok zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beni ne arabalarda güç ne de ekstra özellikler bağlıyor; Çünkü güç yakıt ister yakıt olmuş 6,5-6 benzin dizel ..Özellikleri kıyaslamaya kalksam 210 bin ile 100 bin ..Allah aşkına belli geliri olan adam bu fiyatlarla hangi gönül rahatlığı ile binecek ..Sevdiğimiz ,istediğimiz donanım ve konfora sahip araçları oluşturduğumuz an fiyat inanılmaz gereksiz seviyelerde bütün segmentler için..Bu ülkenin vergi ve ekonomik yaklaşım koşulları orta direk için tutkuyu talan ediyor yok ediyor..Vergi sömürüsü bitmeden ne ikinci el ne de sıfır piyasası sinir bozucu olmaya devam edecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorun şu ki mazda'nın en azından türkiye'de rekabetçi olmak gibi bir derdi yok:)

adamlar diyor ki bu 3'ü biz 2.0 ve 2.2 motorlar olarak düsünduk,  2'yi de hadi 1.5. ile... ama senin ülkende böyle absürt vergiler varsa al bununla oyalan. 

yoksa millet dısarıda bunlara biniyor, fiyatlarınin aynı olması ise ayrıca dikkat cekici. 

https://youtu.be/76xUE9T3fOM

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Katil Balina :

sorun şu ki mazda'nın en azından türkiye'de rekabetçi olmak gibi bir derdi yok:)

adamlar diyor ki bu 3'ü biz 2.0 ve 2.2 motorlar olarak düsünduk,  2'yi de hadi 1.5. ile... ama senin ülkende böyle absürt vergiler varsa al bununla oyalan. 

yoksa millet dısarıda bunlara biniyor, fiyatlarınin aynı olması ise ayrıca dikkat cekici. 

https://youtu.be/76xUE9T3fOM

Elbette bende ondan bahsettim ornegin cx5 e dusuk hacimli motor gelseydi satis rakamlari 3 e bile katlanabilirdi. Turkiye pazarinda mazdanin cok sansi yok ama bayi karlarininda cok arttigini dusunuyorum.

İstanbulda bile kac tane yetkili servisi oldugu ortada olan bir markanin lexus gibi butik bir premium marka havalarinda davranmasina anlam vermek zor.

42 dakika önce, Sibiryaberberi :

Beni ne arabalarda güç ne de ekstra özellikler bağlıyor; Çünkü güç yakıt ister yakıt olmuş 6,5-6 benzin dizel ..Özellikleri kıyaslamaya kalksam 210 bin ile 100 bin ..Allah aşkına belli geliri olan adam bu fiyatlarla hangi gönül rahatlığı ile binecek ..Sevdiğimiz ,istediğimiz donanım ve konfora sahip araçları oluşturduğumuz an fiyat inanılmaz gereksiz seviyelerde bütün segmentler için..Bu ülkenin vergi ve ekonomik yaklaşım koşulları orta direk için tutkuyu talan ediyor yok ediyor..Vergi sömürüsü bitmeden ne ikinci el ne de sıfır piyasası sinir bozucu olmaya devam edecektir. 

Gene herkes oy veriyor ama yapacak birsey yok sonumuz hayrolsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, alpulusoglu :

Gene herkes oy veriyor ama yapacak birsey yok sonumuz hayrolsun.

"her toplum layık oldugu otomobillere biner"

aristoteles:))

• Beğen 2
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...