Jump to content

Mazda 2018 Haziran Fiyat Listesi

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

3 saat önce, Katil Balina :

sorun şu ki mazda'nın en azından türkiye'de rekabetçi olmak gibi bir derdi yok:)

adamlar diyor ki bu 3'ü biz 2.0 ve 2.2 motorlar olarak düsünduk,  2'yi de hadi 1.5. ile... ama senin ülkende böyle absürt vergiler varsa al bununla oyalan. 

yoksa millet dısarıda bunlara biniyor, fiyatlarınin aynı olması ise ayrıca dikkat cekici. 

https://youtu.be/76xUE9T3fOM

a3 bmw1 ve mazda 3 diesel 21000 pound aynı ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2018 güncel İngiltere rakamalrına baktım: diesel için

bmw1 24000

audi a3 23200

mazda3 21000

pound başlangıç rakamları donanım detayına bakmadım.  kur 6.2 TL(gün)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Çağlar Bayur :

2018 güncel İngiltere rakamalrına baktım: diesel için

bmw1 24000

audi a3 23200

mazda3 21000

pound başlangıç rakamları donanım detayına bakmadım.  kur 6.2 TL(gün)

bu rakamlara motor seçeneği ve donanımsal farklılık ekleyin ,kur ile çarpın ve ülkenin ekonomik olarak ne kadar kötü durumda olduğunu görün..Test videolarının sonunda artık fiyatlar AMA ile başlayıp Yazık ile bitiyor.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.06.2018 at 22:54, alpulusoglu :

Alt devirler gucsuz derken ? C segmentinde mazda nin gecebilecegi bir arac ben daha gormedim (evet mazda 3 kullaniyorum ) olay sadece alt devir degil hocam mazda turbo koymadikca (skyactive x de muhtemelen mazda 3 e gelmiyor ) alt devir vs demeye gerek yok arac gucsuz gecen gecene oluyor yolda.

Ustelikde mazdanin servis agi yok denecek kadar az. Hayirdir derler valla. Rekabetci olmalari gerekirdi.

Dediğiniz doğru da, Honda'nın o kadar beklenen, adına şiirler falan yazılan Civic Vtec turbo HB'i geldi, donanım gayet iyi, motor şahane, fiyat daha da şahane 1.4 tsi manuel boş Golf fiyatına 182hp son kasa Civic veriyor adamlar, numunelik araç satıyorlar, Mazda 3'ten az satmış bu ay? Türkiye pazarını konuşacaksan işin artık rekabetçilikle ilgisi kaldığı pek zannetmiyorum, VW misin değil misin? VW isen yalarun, değilsen Alman otomobili misin değil misin? Değilsen Suv misin değil misin? Suv'de değilsen sana ancak LPG takar gezerim, başka da işe yaramazsın. Pazarın özeti bu.

Birde Mazda'nın Avrupada bile fazla bayisi yok, Mazda küçük bir üretici. Her işi kendi yöntemi ile yapıyor ve outsourcing yapmıyor, bu yüzden her yere yayılıp yatırımı yapılacak bir üretim de söz konusu değil ve eski kıtada böyle bir planı da yok. Honda'nın Toyota'nın 30 yıldır İngiltere fabrikası var, devasa Avrupa yatırımları var, Nissan'ın başarılı bir Renault ortaklığı var, (aslında Mazda tüm avrupada Honda'dan çok satıyor ya neyse) Mazda Ford döneminde mainstream denilen bu ana akım pazara büyüyerek ve ortalama otomobiller yaparak oynamaya çalıştı, pek becerilemedi, artık  kendi yağında kavrularak gidecek gittiği kadar. Toyota ile bir adım atıldı ama işin Avrupayı kapsayacağını hiç sanmıyorum, Mazda hiçbir zaman her köşe başında görülecek bir araç olmayacaktır dünyanın bu tarafında. Türkiye pazarında da rekabetçi olsa bile satışları pek değişmez.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda seven dostlara selam. Haziran fiyat güncellemesi öncesi izmir mazda da powersense mazda3 deri koltuklu ön sipariş verdim. Bu fiyatlrdan önce. Temmuz 7 gibi araçlamın geleceğini söyledi. Bu süre zarfında ise fiyat güncellenince direk aradım izmir mazda yı. Sıkıntı olurmu fiyat vb., yok sizle sipariş formu imlzadık, kaporada verdiniz sıkıntı olmaz dedi mağaza müdürü. Beklemediyim. Ancak çok araştırdım ve fiyat özellik güvenlik noktasında doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce forumda bir yazı okudum.  Mazda ile ön sipariş formu imzalayıp aracı yazan rakamdan alamamasıyla ilgili. Kafa takıldı bu konu. Benzinli mazda 3 deri koltuklu 132000 tl ye anlaştım. İzmir mazda ile imzaladık. Temmuz 7 de gelecek dendi araç. Haziranda fiyat artışı ile 160 binlere geldi rakam. Kaporası ödendi. Acaba fiyatlarla ile ilgili problem çıkarmı karşıma ? Düşünce ve yorumlarınızı merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, Zealot :

Mazdanin c segmentinde geçeceği araç yok demiş birisi 

Efsane honda civic 1.6  125ps  ile karşılaştırın, yarısı kadar yakar,  hızlanma da da gayet rahat geçer. 

c sütünları çöküyor o markada da

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, Zealot :

Efsane honda civic 1.6  125ps  ile karşılaştırın, yarısı kadar yakar,  hızlanma da da gayet rahat geçer. 

Civic bir çıt daha hızlı, Corolla 1.6 132hp bariz hızlı ama ikiside net fazla yakıyor bizimkinden. A180d'yi falan geçiyoruz ama :) 1.6Tdı Golf, 1.6 Tdı Leon vs o civarlarda bizim araçlar. Mazda 3 manuel 16 jantlı olursa iş değişir tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya civic in bi eski kasa tork konvertorlu otomatik i,    tamamen allahlik, yerinden kalkmıyor,   simdiki cvt de yine bağırıyor gitmiyor,   sanmam ki m3 ü geçsin, kağıt üstüne bakmayın kesinlikle,  caddede deneyin.. Corolla nin otomatiği de patates.. 

Sky benzinli motor,  teknolojinin gelebileceği en iyi yerde. Hem emmede hem egsoz da vtec var, direkt püskürtme var.  Muazzam bir motor.   Performans isteyen,  gazliyorum ama yetmiyor diyen gelsin,  1500 tl ye net 15 hp arttırabilirsiniz. yazılımsiz, torbosuz.

2.0sky ufak dokunuşlarla 200 hp ye dayanıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Zealot Yeni kasanın Cvt olanını söyledim ben, eskisi ağır kalabilir şanzıman oranları çok uzun onun. Birde böyle küçük atmosferik motorlarda 0.1lt hacim fazlası bile önemli, bizim motor litre başına 80hp veriyor, 1.6lt olsa idi 130hp'lere çıkacaktı ve işler değişirdi.

Corolla'ya Auris'e laf yok, 1.6 132 Cvt'ler gayet tatlı yürüyor direk geçiyor Mazda 3'ü (1.5 otomatik power)

Bizim motorun (teknik başarım olarak) asıl güzelliği dizel motor gibi uzun stroklu olmasına rağmen 6500rpm çevirebilmesi. Bu normalin çok üzerinde piston hızları demek ve bunun için yataklar, biyel kolları pistonlar vs hareketli parçaların daha özel olması gerekiyor. Motor ekonomi ve ısıl verimlilik amacıyla tasarlanmış, eğer emisyon kısıtları kaldırılıp performans kafasıyla yapılsa müthiş değerler alacak bir makina. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.06.2018 at 20:40, Zealot :

28.06.2018 at 21:40, Zealot :

Ya civic in bi eski kasa tork konvertorlu otomatik i,    tamamen allahlik, yerinden kalkmıyor,   simdiki cvt de yine bağırıyor gitmiyor,   sanmam ki m3 ü geçsin, kağıt üstüne bakmayın kesinlikle,  caddede deneyin.. Corolla nin otomatiği de patates.. 

Sky benzinli motor,  teknolojinin gelebileceği en iyi yerde. Hem emmede hem egsoz da vtec var, direkt püskürtme var.  Muazzam bir motor.   Performans isteyen,  gazliyorum ama yetmiyor diyen gelsin,  1500 tl ye net 15 hp arttırabilirsiniz. yazılımsiz, torbosuz.

Birisi dediginiz benim etiketlemediginiz icin goremedim.mazda turbo koymadigi surece evet gecebilecegi araba maalesef yok.

Cvt nin sesi kotudur dsg nin sorunu boldur vs hepsini biliyorum ama is guce geldiginde mazda nin mahalle agzi ile kapisabilecegi araba fazla yok. (Guncel modeller arasinda ) Skyactive zaten gucsuz cokda az yakiyor diyemem. 

Ha bu arada sizin yerinize biz denedik 1.5 turbolu honda boy boy uzadi . Dedigim gibi cvt vs kotude kimse mazda nin guclu oldugunu iddaa edemez herhalde veriler ortada iken.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.06.2018 at 20:40, Zealot :

Yazılımsız egzos ve açık hava filtresiyle nasıl 15hp alınacak hocam? Olursa geleyim vallahi. Çok değil alt-orta bant torku hissedilir seviyede artırsın yeter bana. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce forumda bir yazı okudum.  Mazda ile ön sipariş formu imzalayıp aracı yazan rakamdan alamamasıyla ilgili. Kafa takıldı bu konu. Benzinli mazda 3 deri koltuklu 132000 tl ye anlaştım. İzmir mazda ile imzaladık. Temmuz 7 de gelecek dendi araç. Haziranda fiyat artışı ile 160 binlere geldi rakam. Kaporası ödendi. Acaba fiyatlarla ile ilgili problem çıkarmı karşıma ? Düşünce ve yorumlarınızı merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, alpulusoglu :

Ha bu arada sizin yerinize biz denedik 1.5 turbolu honda boy boy uzadi . Dedigim gibi cvt vs kotude kimse mazda nin guclu oldugunu iddaa edemez herhalde veriler ortada iken.

Dostum yukarda açık açık, net bir şekilde 1.6 125 hp civic diye belirtmişim. 120ps araba ile 182ps lik arabayi kıyaslamak için boşuna benzin yakmanıza gerek yok. 

4 saat önce, Mutlu Tekir :

Yazılımsız egzos ve açık hava filtresiyle nasıl 15hp alınacak hocam? Olursa geleyim vallahi. Çok değil alt-orta bant torku hissedilir seviyede artırsın yeter bana. :D

Skyactiv olması lazım, 2. Nesil  m3 deki motor sanziman patates. Yada m6 larin motoru güzel 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 hours ago, emreozbudak said:

Az önce forumda bir yazı okudum.  Mazda ile ön sipariş formu imzalayıp aracı yazan rakamdan alamamasıyla ilgili. Kafa takıldı bu konu. Benzinli mazda 3 deri koltuklu 132000 tl ye anlaştım. İzmir mazda ile imzaladık. Temmuz 7 de gelecek dendi araç. Haziranda fiyat artışı ile 160 binlere geldi rakam. Kaporası ödendi. Acaba fiyatlarla ile ilgili problem çıkarmı karşıma ? Düşünce ve yorumlarınızı merak ediyorum

Bence problem çıkmaması gerek cunku satıcı bir malı alırken aldığı günkü fiyatı neyse onu öder yani 132bin TL ise o rakamı ödeyip aldı, o tarihten sonraki fiyat yükselmeleri (vergi değişiklikleri hariç) bu durumu etkilemez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, emreozbudak :

Merhaba, 

Öncelikle hayırlı olsun, problem çıkmaması lazım. Kapora ödendikten sonra fiyat sabitlenmiş olur. 

Anlaştığınız araç Power mı? Renk nedir?

Deri beyaz mı siyah mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.06.2018 at 21:40, Zealot :

Merhaba, 2017 CX-5'e performans arttırımı nasıl yapılır. Motor gücü 200 hp'ye çıkması durumunda yakıt sarfiyatı ne olur. Bu konuda detaylı bilgi verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...