Jump to content

2010 Mazda 3 Bakım

Emergency
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2010 model Mazda 3 HB İmpressive Benzin/Lpg olan aracımı yeni aldım.Debriyaj balatası bitik durumda,Araç bazen geri vitese geçmiyor ve egzozdan ilk çalışma esnasında normal olmayan ses(gürültü) geliyor daha sonra normale dönüyor.Ayrıca aracımın farlarından hiç memnun değilim üstünde orjinal fabrika çıkış farlar var ama gece gerçekten önümü zor görüyorum..

Evet asıl soruma gelecek olursak ben Edirnede yaşıyorum bana en yakın İstanbul,Tekirdağ,Kırklareli,Çorlu gibi şehirler var.Bu şehirlerde belirttiğim sorunları çözebilecek Mazda 3'ü iyi bilen ve makul fiyatlar çıkarabilecek başka sorunlara yol açmayacak bir usta veya servis varmı ?

Ayrıca far önerilerinizi de bekliyorum arkadaşlar.Modeli vs.

Herkese iyi forumlar şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun aracınız kaç km'de? İlk çalışma esnasında 1800d/d civarında çalıştığı için egzozdan gelen ses normal. Farların dış kısmında matlaşma var mıdır? Gerçi fotoğraftan yok gibi duruyor. Farlarınız üst kısımdan başlayarak zamanla giderek matlaşır, bu neden olabilir. İkinci olarak da farların içine toz vs girmişse lenslerde kararma olmuş olabilir. Üçüncü olarak da ampüllerinizin performansı yeterli değildir. Daha önceki sahiplerinde patladıysa, sanayide herhangi bir elektrikçide ucuz Çin Malı ampüllerden takılmışsa, performans kaybı kaçınılmazdır. Ha unutmadan far mesafesi mi yeterli gelmiyor, yoksa ışığın yoğunluğu mu az bilmiyorum ama ben ikinci seçenek olduğunu var saydım.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevabınız için teşekkür ederim.Aracım 122 binde..Far mesafesi ve ışığın yoğunluğu her ikiside yeterli değil aracı aldığım arkadaş orjinal far olduğunu söylemişdi tabiki bu yanlış da olabilir ama özellikle zifiri karanlıkta önümü hiç göremiyorum muhtemelen led taktırcam zaten yollarda artık sarı ışık görmek mümkün değil herkes beyaz..Evet karşıdan gelen aracı etkiliyor ama dediğim gibi hemen hemen herkesde var ve ben buna zaten maruz kalıyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Emergency :

cevabınız için teşekkür ederim.Aracım 122 binde..Far mesafesi ve ışığın yoğunluğu her ikiside yeterli değil aracı aldığım arkadaş orjinal far olduğunu söylemişdi tabiki bu yanlış da olabilir ama özellikle zifiri karanlıkta önümü hiç göremiyorum muhtemelen led taktırcam zaten yollarda artık sarı ışık görmek mümkün değil herkes beyaz..Evet karşıdan gelen aracı etkiliyor ama dediğim gibi hemen hemen herkesde var ve ben buna zaten maruz kalıyorum 

122k km'de şanzımanla ilgili ciddi bir problem yaşamazsınız gibi görünüyor. Aracınız halojen de olsa mercekli far yapısına sahip olduğu için led ampül de kullansanız karşıdan gelen sürücülerin gözlerini çok rahatsız etmez, bence denemeye değer. Farlar orjinal de olsa bazen alt kısımlarda nem atmaya yarayan çıkışlardan toz girebiliyor, bu da merceklerde kararma yapıyor demiştim, böyle bir durum varsa farlarınızı yıkattırabilirsiniz de. Bu işlemi yaptırdıktan sonra isterseniz yine led ampül kullanabilirsiniz.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Emergency :

Konu açmıştım led mi xenon mu diye aratırsanız bulabilirsiniz. Led niken h11 alıp kısalara takın rahat edin. Uzunlar hb3/9005

İstanbul merterde mazda ekinci Adem ustayı öneririm şahsen. Mazdadan anlamayan ustalara gitmeyin kesinlikle. 

İlk başta yüksek devirde başlaması ve gürültü normaldir. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Mutlu Tekir :

Konu açmıştım led mi xenon mu diye aratırsanız bulabilirsiniz. Led niken h11 alıp kısalara takın rahat edin. Uzunlar hb3/9005

İstanbul merterde mazda ekinci Adem ustayı öneririm şahsen. Mazdadan anlamayan ustalara gitmeyin kesinlikle. 

İlk başta yüksek devirde başlaması ve gürültü normaldir. 

çok teşekkürler hocam o farlar muayenede sıkıntı yaşatırmı sizin deneyimleriniz nedir? 

evet adem ustayı çok duydum özellikle mazdada iyi olduğu söyleniyor.Mazda aracımı yeni aldığım için doğal olarak huyundan suyundan henüz anlamıyorum ama eski hondamdan daha çok sevdim bu kesin..ufak tefek sorunları çözersem daha çok sevicem mazdamı..Zaten Honda'dan biliyorum bu japon araçlarının ustaları farklı oluyor öyle alman,fransız,italyan araçlarının ustaları gibi değiller.Zaten karmaşık olan japon araçlarının sistemleri anlamayan bir ustayla çok ciddi sorunlara yol açabilir.Bu yüzden sizlerden yardim istedim zaten teşekkürler herkese

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, Emergency :

çok teşekkürler hocam o farlar muayenede sıkıntı yaşatırmı sizin deneyimleriniz nedir? 

evet adem ustayı çok duydum özellikle mazdada iyi olduğu söyleniyor.Mazda aracımı yeni aldığım için doğal olarak huyundan suyundan henüz anlamıyorum ama eski hondamdan daha çok sevdim bu kesin..ufak tefek sorunları çözersem daha çok sevicem mazdamı..Zaten Honda'dan biliyorum bu japon araçlarının ustaları farklı oluyor öyle alman,fransız,italyan araçlarının ustaları gibi değiller.Zaten karmaşık olan japon araçlarının sistemleri anlamayan bir ustayla çok ciddi sorunlara yol açabilir.Bu yüzden sizlerden yardim istedim zaten teşekkürler herkese

Uzunlarda sıkıntı olmuyor fakat kısalarda riske girmedim değişmesi çok kolay zaten. Yine de kısalarda ledlerle girip sıkıntı yaşamadığını söyleyenler de var. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Zealot un Mazda6 sında LED ler dibindeki soğutmalar sebebi ile sorun çıkartmış ve klipsler kapanmamıştı.  Mazda3 lerde de benzer bir problem var ise Osram Nightbreaker veya General Electric Megalight tercih edilebilir. Ben önceki aracımda ( 2010 Mazda3)  General Electric Megalight kullanmış ve memnun kalmıştım.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Burak :

@Zealot un Mazda6 sında LED ler dibindeki soğutmalar sebebi ile sorun çıkartmış ve klipsler kapanmamıştı.  Mazda3 lerde de benzer bir problem var ise Osram Nightbreaker veya General Electric Megalight tercih edilebilir. Ben önceki aracımda ( 2010 Mazda3)  General Electric Megalight kullanmış ve memnun kalmıştım.

BL kasada farlar kapaklı olmadığı döndürmeli olduğu için soğumadan yana sıkıntı çıkmıyor Burak abi. Nikende olmuyor en azından yeni seride daha da küçültmüşler boyutu. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...