Jump to content
Burak

Rusya 2018 - Yorumlar

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda_Ozan

Uruguay favorim ama Belçika ve Fransa çok kaliteli...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999
7 saat önce, Arabalar :

Hımm bilgim dahi oluşmaya başladı @Arman-1999 Kamil bey.

Kaç beygir bunlar :)

Mete bey, bunların ölçüm birimi "ceylan" :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arman-1999

Futbol denen oyunda, maksat, rakip takıma gol atmak ve gol yememek. Buradan hareketle gol yememek için takımlar çeşitli hamleler yaparlar. Bu hamleleri daha çok serbest atışlarda görürüz. Rakip oyuncuyu ofsayta düşürme, alan savunması, adam adama markaj vs vs.. Çoğu zaman da 9.15 mesafe bırakılan atışlarda bizzat kaleci tarafından kendi takımının oyuncularına "baraj" kurdurulur.

"Baraj" deyince aklınıza mühendis aklı ile Ankara/Çubuk barajı gelmesin ki zaten bunun için gerekli örneği aşağı da sunuyorum. :) Mete bey @Arabalar

Yalnız burada ablaların duruşu hatalı 😱   Neden mi? Vuruş yapılacak tarafa arkalarını dönmüşler. Halbuki cephelerini dönüp topu takip etmeleri gerekiyordu. Sanırım bunlar iyi birer futbolcu değil, bu işi bilmiyorlar... 

Diğer yandan barajı oluşturan oyuncuların sayısı da önemli. Maksat vuruşu yapacak oyuncunun görüş ve vuruş açısını kapatmak. Fakat bazı usta oyuncular barajda ki oyuncu sayısı ne kadar olursa olsun daima iyi vururlar ve gol olur. 

ru7-634x330.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Canuck

Belcika'ya karsi 2-0 one gecip,  2-3 kaybettikten sonra bile Japonlar "Batsin ulan bu dunya" deyip gecmemisler. Ayrilmadan once soyunma odasini "bal dok yala" kivaminda temizleyip bir de Rusca "tesekkurler" notu birakmislar. Normal insan degil bu Japonlar :)

https://www.cnn.com/2018/07/03/football/japan-belgium-russia-thank-you-locker-room-trnd/index.html

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3
3 saat önce, Canuck :

Belcika'ya karsi 2-0 one gecip,  2-3 kaybettikten sonra bile Japonlar "Batsin ulan bu dunya" deyip gecmemisler. Ayrilmadan once soyunma odasini "bal dok yala" kivaminda temizleyip bir de Rusca "tesekkurler" notu birakmislar. Normal insan degil bu Japonlar :)

https://www.cnn.com/2018/07/03/football/japan-belgium-russia-thank-you-locker-room-trnd/index.html

Dünya insanlık görsün.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan
29 dakika önce, Revivo73 :

Şampiyonun kim olacağını çeyrek final öncesi söyleyeyim: Rusya.

Uruguay - Fransa maçının galibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
4 minutes ago, Mazda_Ozan said:

Uruguay - Fransa maçının galibi

İddiaya girelim mi? Kaybeden çay ısmarlayacak :

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan
11 dakika önce, Revivo73 :

İddiaya girelim mi? Kaybeden çay ısmarlayacak :

Ben kazanırsam Türk kahvesi içerim ama 😀

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
5 minutes ago, Mazda_Ozan said:

Ben kazanırsam Türk kahvesi içerim ama 😀

Olabilir. Farketmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan
1 dakika önce, Revivo73 :

Olabilir. Farketmez.

🤓anlaştık :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@Mazda_Ozan maçın ilk yarısı bitmeden galibi ilan ettim ve çıktı. Diğer maçlar için de galibiyet tahminlerim şu şekilde:

BR-BE: BR

İSVEÇ-İNG: İNG

ve y.finalde İNG RUSYA'ya maçı verecek.

FR BR'ye maçı verecek.

RUS-BR arasında final.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ahmet A.

neymar jr. brezilya milli takımından ziyade, brezilya pembe dizilerine layık. bu rol kabiliyetiyle (!)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

Brezilya başı kesik ördek gibi oynuyor. Bu DK'de ç.finalden itibaren maçları seyretmeye başladım, eski Brezilya ile alakası kalmamış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan
06.07.2018 at 18:57, Revivo73 :

@Mazda_Ozan maçın ilk yarısı bitmeden galibi ilan ettim ve çıktı. Diğer maçlar için de galibiyet tahminlerim şu şekilde:

BR-BE: BR

İSVEÇ-İNG: İNG

ve y.finalde İNG RUSYA'ya maçı verecek.

FR BR'ye maçı verecek.

RUS-BR arasında final.

Brezilya Belçika maçında Brezilya demen Manchester City Fenerbahçe deplasmanında Fener demen gibiydi :D Hele Rusya konusuna değinmiyorum bile 😉

06.07.2018 at 11:51, Revivo73 :

Şampiyonun kim olacağını çeyrek final öncesi söyleyeyim: Rusya.

Bu arada bu tez çöktü, bakalım Fransa kupayı alırsa kahve gelebilir 😋

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
44 minutes ago, Mazda_Ozan said:

Bu arada bu tez çöktü, bakalım Fransa kupayı alırsa kahve gelebilir 😋

Rusları seyrettikten sonra Hırvatları yenmesinin imkansız olduğunu fark ettim. Baştan neden Rusya dedim cunku ç.finale kadar gelmişler cok daha iyi oynarak kupaya heyecan katarlar diye tahmin ettim fakat maçta hepsi vokta içmiş gibi ağırdı. sürekli isabetsiz pas atıyorlardı bir de hücuma çıkarken anlamsız kısa paslar yapıyorlardı, ç.finale tamamen şansla gelmişler.

fakat Hırvat ve Belçika da cok iyi izlenim verdi yani İng ve Fransanın işi de zor. Not: Ç.finale kadar hiçbir maçı izlemedim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73

@Mazda_Ozan Fransa - Hırvat finalinde Fransa'yı tutuyorum :) Hır - İng ilk yarısını seyrettim, Hırvatlar sanki dünya şampiyonu olmuşcasına bir hava içinde gördüm,  kıl kaptım. İkinci yarı seyretmedim. Uzatma 2. yarısında tekrar açtım son 15dk seyrediyorum  2-1 olduktan sonra iyice gıcık kaptım. Bu kişiler daha şamp olmadan bu havada ise şamp olduktan sonra ne olur kim bilir. Finalde Fransa'nın tam destekçisiyim. Kupayı alsın, ben de sevinçle kahve ısmarlayayım diyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness

İngiltere ve Hırvatistan'a eşit seviyede antipatim olduğu için objektif olarak maçı izledim :D 

Hırvatlar 2-1 öndeyken bile atak yapma peşindeydi. İngiltere duran toptan gol bulurum üzerine yatarım planı yapmış. 

Fransa - Hırvatistan güzel maç olacak gibi.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan

Arsenal - Galatasaray finali gibi bir final olacak. İnanç, yeteneğin önüne geçebilir. O kadar sevinmeleri çok normal sonuçta tarihinde ilk defa finale çıkıyorlar. Çok büyük bir reklam ve çok büyük bir gurur. Ben gruplar son 16 da Fransa, Uruguay ya da Belçika finale çıkar demiştim. Ama kupayı Hırvatistan'da alabilir diye bir tahminde yapayım. Bir kupa da Balkanlara gitsin. Yeter Avrupalıların kazandıkları. 😎

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.