Jump to content

Mazda multimedya sistemi akıllı telefon desteğine kavuşuyor

Yasakkent
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar..

2014 ve sonrası mzd connect multimedya sistemine dahil olan araçlarda yıl sonuna kadar Android Auto ve Apple Car entegre edilecektir...  Umarım tüm mazda severlerin memnuniyetine neden olacak bu gelişme araçlarımıza olan aşinalığımıza daha zenginlik katmasını sağlayacaktır..

iyi günler dilerim..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu harika fakat detay alabilir miyiz (varsa tabii)?

Haberin kaynağı nedir? Bu işin ücreti (varsa) nedir? Donanım değişimi mi yoksa sadece yazılım mıdır?

Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel haber, Android Auto için yazılımsal güncelleme yeterli olurken, Apple Car Play için donanımsal eklentide yapılması gerekecekmiş diye okumuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, Devrim Babacan :

Bu harika fakat detay alabilir miyiz (varsa tabii)?

Haberin kaynağı nedir? Bu işin ücreti (varsa) nedir? Donanım değişimi mi yoksa sadece yazılım mıdır?

Teşekkürler. :)

Haberin kaynağı Avustralya kaynaklı ve Avrupa otomobil sektörü basının da bizzat Mazda yetkilileri tarafından açıklama yapılmıştır. İlk olarak Mazda6 2018 araçlarda ve yıl sonuna kadar çıkacak olan diğer Mazda modellerinde fabrikasyon olarak orijinal şekilde mevcut olacaktır. 2014 ve sonrası mzd connect olan Mazda modellerinde ise servislerde yapılacak yeni yazılım güncelleme sonrası, sistemin genel görünümünde değişiklik olmayacak şekilde Androis Auto ve Apple Car kullanımına kavuşacaktır. Şu an için bir çok marka ve model diğer araçlarda bu sistemler çok basit ve alışagelmiş şekilde mevcutken, Mazda'nın bu teknolojiye kayıtsız kalmaması yine de güzel bir gelişmedir. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Katil Balina :

android auto'da ne gibi değişiklikler olacak?

Bir kaç örnekle vermek gerekirse, AIO Tweaks kullanımına benzer bir durum söz konusu; Telefonu aracınızın ekranına yansıtıp kolay kullanım sağlayabiliyor, Türkçe sesli komutlar verip, arama mesaj gelen aramayı cevaplama, spotify müzik uygulaması ve benzeri uygulamalarla sistemi eğlenceli hale getirebiliyorsunuz..  

Net bir tarih yok, ama yapılan açıklama kesin olarak yıl sonuna kadar yeni araçlarda ve 2014 sonrası araçların güncellemesiyle uygulamaya koyulacağı..  

Böylesine yapılmış bir açıklamadan geri dönüş olması imkansız arkadaşlar, yani mutlak bu sistem Mazda'ya dahil olacaktır. Şu an için hali hazırda diğer marka araçların hepsinde mevcut bu sistem. Bizler sadece bu uygulamaları yükleyebildiğimiz bazı programlar sayesinde kullanabiliyoruz ki onu da her Mazda sahibi arkadaşımız kullanamıyor risklerden dolayı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada da (Kanada) yeni modellerde Android Auto ve Apple CarPlay olacagini ilan ettiler. Mevcut 3. nesil arac sahipleri icin ise  sonbahardan itibaren guncellemeler yapilacak.  Ama bedava mi yoksa ucretli mi olacagi konusunda bir sey soylemiyorlar. Oldukca zaman alan bir is o nedenle servisler iscilik maliyeti icin ayak diretiyorlar diye duyuyorum. Bu maliyeti Mazda karsilarsa iyi tabi ama maliyet konusunda cok iyimser olmamak lazim. Yani tuzlu bir faturasi olabilir. Bu biraz da ulkeye gore degisebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Android Auto ve Apple Carplay için usb modülünü ve CMU'ya giden kabloyu değiştirmeniz gerekiyor. Bu ikisi donanımsal gereklilikleri. Bir de yazılım CMU versiyonunuzu 70.xx.xxx e yükseltemeniz gerekiyor. Mazda bayilerinde bu işlemin tahmini 300-400 dolar civarı olacağı söyleniyor yurtdışı forumlarında. Gerekli donanımlar bunlar:

TB29z4ObEo09KJjSZFDXXb9npXa_!!2071048479.thumb.jpg.e0faa29303579ce4690a7ab3c58f66d3.jpg

TB29hoTftnJ8KJjSszdXXaxuFXa_!!2071048479.thumb.jpg.71e89d436b679a3cfdaaaf55f9c81209.jpg

TB2AojFgLDH8KJjy1XcXXcpdXXa_!!2071048479.thumb.jpg.e17026b22e476a3c6595aca25b6cebbf.jpg

TB2wMTBgNPI8KJjSspoXXX6MFXa_!!2071048479.thumb.jpg.0cf5d0ab0e797386fcf056b68a3f380b.jpg

TB2Wr3pftbJ8KJjy1zjXXaqapXa_!!2071048479.jpg

TB2o5lbfILJ8KJjy0FnXXcFDpXa_!!2071048479.jpg

TB2qaHPgH_I8KJjy1XaXXbsxpXa_!!2071048479.jpg

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhaba Arkadaşlar..

Mazda yetkilileri, 6 Ağustos itibariyle yeni Mzd Connect sistemine geçileceğini resmi olarak duyurdu.. 

http://www.otostil.com/mazda-mzd-connect/

Mazda resmi sitesinde ki açıklamaya göre, Tarahumara arkadaşımızın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada ki gibi bir usb portuyla aksesuar olarak satışa sunulacak olup 250 Euro fiyat belirtiliyor..

Bizim ülkemizde ki vergi ve işçilik durumunu da gözlemlediğimiz zaman şu an ki döviz kuruyla yaklaşık 2000 TL gibi bir maliyet çıkıyor.

Ekran Alıntısı.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Tr'deki servislerin varlığından dahi haberi olduğunu zannetmiyorum. Avrupada 250-350 euro arası fiyat istiyorlar. Burada 1500-2000 tl arasında bir fiyatının olacağını düşünüyorum. Şöyle bir durum var yalnız. Orjinal sistemi aldığınızda Apple Carplay sürüş esnasında dokunmatiği kullanmaya izin verirken, Android Auto buna izin vermiyor. Tweaklerle dokunmatiği açsanız bile izin vermiyor.

Android cihazı kullananlar için bu parayı vermeye gerek yok. Zaten tweakler ile Android Auto kullanılabiliyor. Apple cihazlar için de malesef Carplay içerisine Google Maps gelene kadar bir anlamı yok. Bundan sebep, bence beklemek en iyisi. Bu arada ille de ben istiyorum diyen varsa parça numaraları ile yurt dışından gerekli donanımı getirip, v70 yazılımını kendi yükleyerek yapabilir. Parça numaraları bunlar (Avrupa modelleri ile uzakdoğu modellerinde parçalar farklı. Bunlar avrupa modelleri için):

TK78-66-9U0C
C830-V6-60Z
C830-V6-693

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Dün İzmir Yeni Mazda bayisine telefonla sordum.. Resmi internet sitesinde aksesuarlarda montaj hariç 837 lira duyurusu var; bunu ne kadara nasıl yapabildiklerini sordum..Henüz yapmadıklarını, bilgilendirme için bana döneceklerini söylediler... Sanırım biraz zaman geçecektir, bunu serviste hangi usta nasıl yapacak; belki eğitim alacaklar vs...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar "andoid auto" için bi gelişme oldumu yaptıran arkadaşlar varmı. Bide bu bazı arkadaşların playstore'dan  indirip kurdukları android auto programından farkı ne olacak.Tahminim servisden bin tl bi ücret alıcaklar .yaptırmaya değer mi__????

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer bi' iki soru da benden.

1) Ekran yansıtma özelliği var mı Android Auto'da? Tweak sürümünden bahsetmiyorum. Servisin takacağından bahsediyorum.

2) Resim veya video oynayabilme özelliği varmı Android Auto'da? Hiç bir yerde göremedim de.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Devrim Babacan :

Diğer bi' iki soru da benden.

1) Ekran yansıtma özelliği var mı Android Auto'da? Tweak sürümünden bahsetmiyorum. Servisin takacağından bahsediyorum.

2) Resim veya video oynayabilme özelliği varmı Android Auto'da? Hiç bir yerde göremedim de.

Teşekkürler.

c-1) yok

c-2) yok

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...