Jump to content

Mazda 323 (Lantis) Geç ve yavaş hızlanma

mazdaLTC
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhabalar. 98 model 1.8 motor lantisim var. Yaşadığım bir sorunu belirtip görüş almak istiyorum.

Aracım dyno da istenen performansı vermemişti. Benzin aksamına bir baktır dendi. Kalkışlarda titreme vardı. Bunun üstüne baskı balata değiştik. Baskı balatayı açtığımızda usta fazla eskimemiş ama volan taşlanmalı dedi. Volanı taşladılar baskıyı değiştirdiler. Gaz kelebeğini temizlediler. İlk aldığım gün araç hızlanması fena değildi. Debriyaj yumuşak titreme yoktu. Yaklaşık 250-300 km yol yaptım. Debriyaj hafif sertleşti. Titreme hala yok lakin araç hızlanması yine eskisi gibi. Dip gazlarda araç ani reaksiyon vermiyor. Sürat devir saatini geç yakalıyor. Maks devirde top speed fabrika verilerinle örtüşüyor. Motora bakan dinleyen her usta saat gibi diyor.

Araçta bir adet kaynamış buji var sökülmedi.

Sizce yaşadığım bu problemin sebebi ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O buji sonsuza kadar orada durmayacaktir heralde.

Hangi bujiyse, yuvaya hafif wd40 sıkın (fazla değil, motor ısınınca duman atar), bir kaç saat beklesin, balata spreyi ile wd40 sıkılan yeri temizleyin, en son olarak da basınçlı hava tutun. Maksat silindire, subaplara pislik/tortu gitmesin.

Buji bir degissin, duzelmezse diğer olasılıklar konuşulur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, quiteguide :

O buji sonsuza kadar orada durmayacaktir heralde.

Hangi bujiyse, yuvaya hafif wd40 sıkın (fazla değil, motor ısınınca duman atar), bir kaç saat beklesin, balata spreyi ile wd40 sıkılan yeri temizleyin, en son olarak da basınçlı hava tutun. Maksat silindire, subaplara pislik/tortu gitmesin.

Buji bir degissin, duzelmezse diğer olasılıklar konuşulur.

Hiç bir tamirci sökmeye yanaşmıyor :( Kapak açmak zorunda kalırız kırılır diyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsen ben aynı durumda olsam, her ihtimale karşı helal süt emmiş, temiz bir kapağı hazır bulundurur, ne pahasına olursa olsun o bujiyi cikartirdim. Sorun ister bujiden olsun, isterse başka bir şey.

O buji kaç bin kmdir orada? ne durumda?

Bunları bilmeden aracın mevcut durumunu başka şeylere yormak yanlış olur gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...