Jump to content

2006 M3 aynı yere 3. kere çarptılar

doganayomer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

iyi akşamlar bu gün iş çıkışı aracıma arkadan çarptılar, tutanağa sinyal vermeden emniyet şeridi ve 1. şerit arasında durduğumuz için fren yapmasına rağmen çarpmaya engel olamadım yazdı, bir polis arkadaştan duyduğuma göre karayolları kanununda aniden durulmaz gibi bir kural yok dedi arkadan çarpan kişinin takip ve fren mesafesini ayarlamak zorunda olduğunu söylemişti, sinyal vermediğim için o konuda suçluyum, ama ben durduktan sonra gözgöre göre çarpması da onun suçu gibi kusur oranı nasıl çıkar tahminleriniz nelerdir?

IMG-20180712-WA0003.jpg

IMG-20180712-WA0004.jpg

IMG-20180712-WA0005.jpg

IMG-20180712-WA0006.jpg

IMG-20180712-WA0007.jpg

IMG-20180712-WA0008.jpg

IMG-20180712-WA0009.jpg

IMG-20180712-WA0010.jpg

IMG-20180712-WA0011.jpg

IMG-20180712-WA0012.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Allahtan sizin araçta pek birşey yok. Arkadan vuran suçludur gibi geliyor bana. Ama size de sinyal vermediniz diye az birşey verebilirler gibi sanki.

Bu arada siz de artık 3. sünde ders çıkarın. Sinyal boşuna konulmamış. İnsanların önündekilerinin davranışlarını telepat gibi tahmin etmelerine gerek yok. Ayrıca madem emniyet şeridinde durulacak daha düzgün bir yer seçilebilirdi, ve yavaşlayıp da şeride girmek yerine emniyet şeridine girip yavaşlanabilirdi. Dörtlü eşliğinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış yerde durmuşsunuz.  Hiç kaza olmasa bile örneğin orada ben böyle duran araçla karşılassam içimden ciddi bir tepki gösterirdim.

Arkadan vurana her zaman kusur yazılır ama bu durumda kusuru  4-4 paylaştırırlarsa şaşırmayın, 6 ona 2 size yazarlarsa kendinizi şanslı sayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu durumda sizin masrafın 75% ini karşı tarafın sigortası karşılar, geriye kalanını siz karşılarsınız. Tabi ki bu sadece bir tahmin.

Neyse ki arka tekerleğe kadar girmiş fakat tekerleğe değmemiş. Daha sert carpıp arka tekerlek aksamını etkilese masraflar katlanalabilirdi, o yüzden yine ucuz atlatmış sayılırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplar için teşekkürler, aslında çarpan kişi bayağı hızlıydı, bizim egzos arkadaki aracın radyatörünün içindeydi şu an aklıma takılan sürücü koltuğu ve yolcu koltuğunda hasar olması, koltuklar biraz arkaya doğru yattı. Tekrar söyleme gereği hissettim M3 ü alma sebeplerimden biriside  sağlamlığı içindi yüzümü kara çıkarmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...