Jump to content

Yeni modellerde MZD Connect Sistemi Geliyor

Mümin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Japon otomobil üreticisi Mazda, katalogundaki tüm modellerde opsiyonel olarak yeni multimedya sistemi MZD Connect‘i sunacağını resmen açıkladı. Bu yenilik sayesinde Mazda sahibi iPhonekullanıcıları, Apple CarPlay entegrasyonundan faydalanabilecekler. Böylece araç kullanırken arama yapmak, mesaj göndermek ve Apple Music uygulamasından müzik dinlemek çok daha keyifli hale gelecek.

Öte yandan Apple Maps aracılığıyla navigasyonu MZD Connect‘in araç içi ekranına yansıtabilmek de mümkün olacak.

Peki tüm bunlar sadece iPhone için mi? Elbette hayır. Mazda gelecekte benzer bir opsiyonel güncellemeyi Android cihazlar için de hazır hale getireceğini duyurdu.

Akıllı telefonlar MZD Connect sistemine USB girişi aracılığıyla bağlandıktan sonra vites topuzunun hemen altında bulunan HMI Commander isimli joystik tarafından kontrol edilebilecek. Androidcihazları da USB ile araca bağlayarak Commander ünitesiyle müzikler arasında geçiş yapabilmek hayal olmaktan çıkacak.

Mazdan%C4%B1n-yeni-modellerine-MZD-Connect-sistemi-geliyor-750x430.jpg

Mazda sahibi olmak isteyen müşteriler CarPlay ile Mazda’nın kendi multimedya eğlence sistemi arasında özgürce tercihte bulunabilecekler. Siri yine gelen iMessage ve WhatsApp mesajlarını okuyabilecek, Google Sesli Asistan yardımıyla Android cihazların benzer özellikleri çalıştırılabilecek.

Android Auto ile navigasyon uygulaması, o anki konumun etrafında bulunan dikkat çekici noktaları sürücüye tavsiye edecek. Haritalar sürekli güncellenirken telefondan arabaya rota transferi gerçekleştirilebilecek.

Hem yazılım, hem de donanım tarafında müdahale gerektiren bu güncelleme için 6 Ağustos tarihine işaret ediliyor.

Kaynak

View full haber

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, vethekim :

Ücret biraz tuzlu diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Forumda bansi geçmişti. Fiyat önemli nokta.

400 dolar gibi bir şeydi sanırım. 400 dolara orta üst sınıf bir phablet alıp arabanin uygun bir yerine kalıcı monte ederek kullanırım daha iyi:)) iki tane usb var birini de onun sarjina ayırdın mı bitti gitti...

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhaba

Bugün Mazda bayiine ve servise uğradım.

Mazda servislerine konuyla ilgili Mazda merkezden mail gelmiş. Bizzat yazıyı gördüm. Güncelleme yaklaşık 1 saat sürecekmiş. Bu da  servisler epey bir yoğunluk olacağı anlamına geliyor. 

Servisi ücretini sorduğumda "ücretsiz olur herhalde" dediler ama böyle birşeyin  ihtimal dahilinde olduğu bile sanmıyorum. Navigasyonun yerini alacak bir teknolojiden söz ediyoruz. 

Özetle, servisler çok yakın bir zamanda MZD Connect özellikli tüm mazda'ları güncellemeye başlayacaklar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel bir haberim var...

Yine ilkini biz yapacağız.

Android Auto ve Apple Car Play için biz önümüzdeki hafta ilk retrofit uygulamayı kendi aracımızda deneyeceğiz. Yaklaşık maliyeti 1200 civarında olacak gibi. İçerik olarak tamamı orjinal olmak üzere pakette hem parça hem yazılım bulunmakta. Sonuçtan sizi haberdar ederim. Daha satışı resmen başlamadı, uygulamadan sonra satışına da başlayacağız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, okkko :

Güzel bir haberim var...

Android Auto ve Apple Car Play için biz önümüzdeki hafta ilk retrofit uygulamayı kendi aracımızda deneyeceğiz. Yaklaşık maliyeti 1200 civarında olacak gibi. İçerik olarak tamamı orjinal olmak üzere pakette hem parça hem yazılım bulunmakta. Sonuçtan sizi haberdar ederim. Daha satışı resmen başlamadı, uygulamadan sonra satışına da başlayacağız.

Kolay gelsin Okan abi. Sadece usb girişi ve kablonun fiyatı nedir? Biz kendimiz alıp yapmak istesek acaba. Yine mi 1,200 tl oluyor. Apple kullanıcıları için güzel haber. Resmi olan kit ile araç hareket esnasında dokunmatik kullanılamıyor Andorid Auto'da. Android severler para vermeden daha çok özellikleri ile zaten kullanabiliyor senelerdir. Android kullanan adam da 1,200 tl vermez heralde diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Tarahumara :

Kolay gelsin Okan abi. Sadece usb girişi ve kablonun fiyatı nedir? Biz kendimiz alıp yapmak istesek acaba. Yine mi 1,200 tl oluyor. Apple kullanıcıları için güzel haber. Resmi olan kit ile araç hareket esnasında dokunmatik kullanılamıyor Andorid Auto'da. Android severler para vermeden daha çok özellikleri ile zaten kullanabiliyor senelerdir. Android kullanan adam da 1,200 tl vermez heralde diye düşünüyorum.

Kit işçiliksiz olarak 1000civarı. Tabiki androit auto diye bir yazılımla yapılıyor benzer işlev ama garantili ve risksiz olanı bu. Car playde dahil tabi buna. Tabiki senin gibi işin derinlerine inebilenler için auto android retrofit işlemi çok cazip olmayabilir. Ama ben kendi aracımda bile official retrofit olanı kullanmayı uygun gördüm. Bakalım deneyeceğiz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu fiyata gelmeyeymiş daha iyiymiş. 

bi de dikat çekici olan şey şu; misal @Tarahumara gibi işi bilene bi lafımız yok, onlar cayır cayır kullanıyor zaten.

bizim işimiz işi bilmeyenlerle! . rızası olanın cüzdanından  1200  küsür lira kıpslayacaz allah nasip ederse:))

işiyngize gelürse... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Katil Balina :

...

bizim işimiz işi bilmeyenlerle! . rızası olanın cüzdanından  1200  küsür lira kıpslayacaz allah nasip ederse:))

işiyngize gelürse... 

Kimsenini cüzdanındaki parada gözümüz yok çok şükür...

Ne zaman yeni bir haber versem, ooo çok para, o paraya olur mu, böyle şey olur mu. Kim verecek o parayı, bilmem ne. Ayrıca programla yapılan androit auto değil bu. Aynı zamanda apple car play de var içinde. İşi de bilsen, car play imkanı yok başka yollardan benim bildiğim...

İnsanlar hala 3.500tl ye navigasyon alıyor. Mazda3 p.sense dizel 200bin tl yi geçti.

Anlatamadığım şey, bunun fiyatını ben belirlemiyorum ki gerçekten çok para değil. Eti budu 150 euro.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyatlar hakikaten aldı başını gitti.

1 saat önce, okkko :

İnsanlar hala 3.500tl ye navigasyon alıyor. 

Çok doğru bir tespit. benim şahsi düşüncem gereksiz.

geçenlerde benim aracın  connect sistemi kilitlendi. üretici mitsubishi ve içersinde gömülü garmin navigasyon sistemi mevcut. en son hatırladığım 18.000 tl idi fiyatı. keza dokunmatik panel lg üretimi iyi niyet garantisinden değişti 4,800 tl idi (dolar 4-4.20 tl iken). tekrar bozulsa ve değiştirmem gerekse oem alır mıyım? kesinlikle almam. çok para.....

mazda connect sistem için fiyat sizinde dediğiniz gibi çok olmayabilir. hele navigasyonlu diye ektra pahalı satılıpta navigasyon kartına ekstra para isteyen toyota gibi firmalar varken fiyat düşükte gelebilir. ancak ben bir çok mazda kullanıcısının yaptıracağını zannetmem. Belkide ben yanılıyorumdur....

tercih ve zevk meselesi kısacası. yaptırıpta kullanan arkadaşlar yorum atarsa en azından yükseltmeyi düşünen kişiler daha rahat karar verebilir düşüncesindeyim. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, okkko :

Güzel bir haberim var...

Sonuçları paylaşmanızı bekliyoruz,kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, okkko :

Anlatamadığım şey, bunun fiyatını ben belirlemiyorum ki gerçekten çok para değil. Eti budu 150 euro.

lafımız kişisel olarak size değil zaten, mazda'ya. navigasyonu 3500 yapıp ardından, al bunu bu 1200 lira üstelik çok daha kullanışlı denmesine. 

yoksa navigasyonu 10 bin yap al bu da 5 bin de...  

bu türden fiyatlandırmanın sonu yok yani, istedigin zaman istediğin rakamı meşrulaştırabilirsin, neyse.

ha bu arada hepi topu 150 euro olması iyi de mayişi euroyla almıyoruz ne yazık ki:)) keşke öyle olsaydı. 

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, okkko :

Güzel bir haberim var...

Beklenen bir sonuç bence tebrik ederim Okan bey @okkko sizden güzel haberler bekliyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Katil Balina :

ha bu arada hepi topu 150 euro olması iyi de mayişi euroyla almıyoruz ne yazık ki:)) keşke öyle olsaydı. 

Malesef paramızın bu denli hızlı değer kaybetmesi ayrı bir konu. Keşke 500euro olsaydı da asgari ücret 2000euro olsaydı. 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, okkko :

Kimsenini cüzdanındaki parada gözümüz yok çok şükür...

Ne zaman yeni bir haber versem, ooo çok para, o paraya olur mu, böyle şey olur mu. Kim verecek o parayı, bilmem ne. Ayrıca programla yapılan androit auto değil bu. Aynı zamanda apple car play de var içinde. İşi de bilsen, car play imkanı yok başka yollardan benim bildiğim...

İnsanlar hala 3.500tl ye navigasyon alıyor. Mazda3 p.sense dizel 200bin tl yi geçti.

Evet carplay kullanmanın başka bir yolu yok, bu kit alınacak. Eğer eski versiyon sisteminiz yoksa tweakler ile de yüklenmiyor android auto, yine bu kite muhtaç isteyenler. Burada @okkko abinin tabii ki de bir suçu yok. Bütün bayiler 2.000 tl navigasyon sd kart parası isterken kendisi hediye ediyordu araç alanlara. Dovizin fırlamasıyla fiyat bu hale geldi sanıyorum. Eskiden olsa 500-600 civarı olurdu sanıyorum.

Teşekkürler abi yine de bilgilendirme için.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

04.09.2018 at 20:07, okkko :

Güzel bir haberim var...

Merhaba,

parça'dan kastınız nedir? Geçen hafta bayiye gittiğimde usb ile 1 saat sürece bir yüklemeden söz etmişlerdi. ki kablo vs bile olsa işçilik dışında maliyet 10-15 doları aşmamalı. :)

Bu otomobil dünyası bu konular hiç müşteri memnuniyeti odaklı değil. Fırsatını bulduğunda "öpmeye" yer arıyor. belki de yapılacak şey apple ios ya da android telefon güncellemesi gibi birşey ama 1200 TL ücreti var.

Neyse bekleyelim görelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, M4zd4ever :

Merhaba,

parça'dan kastınız nedir? Geçen hafta bayiye gittiğimde usb ile 1 saat sürece bir yüklemeden söz etmişlerdi. ki kablo vs bile olsa işçilik dışında maliyet 10-15 doları aşmamalı. :)

Bu otomobil dünyası bu konular hiç müşteri memnuniyeti odaklı değil. Fırsatını bulduğunda "öpmeye" yer arıyor. belki de yapılacak şey apple ios ya da android telefon güncellemesi gibi birşey ama 1200 TL ücreti var.

Neyse bekleyelim görelim.

Orjinal AA/ACP Usb 3.0 destekleyen port, hızlı şarj portu ve bunları besleyen kablo tesisatı da donanım olarak ayrıca satınalınması gerekiyor. Keşke o gittiğiniz servisin söylediği gibi yap bi güncelleme olsun bitsin şeklinde olsa ama malesef öyle değil. Birkaç ay sonra o servise hatırlatırsınız yapabiliyorlarsa yapıverirler bi flaşla 1 saatte. İşi bilmemek ayrı, bilmediği halde tahmin yürütmek ap ayrı. Servisin kim olduğunu bilmiyorum-sormuyorum ama konuyu tam olarak bilmediklerini net olarak söyleyebilirim. Bu konuya bizden daha vakıf başka birisi olduğunu sanmam. @Tarahumara konuya bütün servislerden daha vakıftır ve beni de tanır. Özellikle car playin başka yolu yok. Malesef, ben de dahil bunu istiyorsak azıcık ucundan öptüreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aman abi birbirinizi öpmeyin siz kardeşsiniz...  forumda en son öpme meselesi başka yerlere gitmişti ya ona istinaden söylüyorum:)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk AppleCar play (Tr) inceleme videosunu bekliyorum. 

@okkko servis kötü niyetli değildi. Gelen ilk bilgileri gayriihtiyari söz arasında söyledi. İllaki donanım değişikliği gerekiyorsa ücret tabiki söz konusu olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...