Jump to content

Yeni modellerde MZD Connect Sistemi Geliyor

Mümin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yeni donanim gereksinimi aslinda sadece carplay icin gerekiyor. Carplay uyumlulugu icin Apple, lisans icin bir cip ve miminum 2.1 amper guc verebilen bir port istiyor. Halihazirda bu cip araclarin uzerinde zaten var ipod protokolu icin ama arac uzerindeki portlar maksimum 0.5 amper verebiliyor. Bu da telefon veri aktarimi yaparken ve carplay icin islemci gucu harcarken yetmiyor. Bildiginiz usb takili iken sarjiniz azaliyor. Usb 3.0 gelmiyor bu yeni takilan portlar icin. Gerek de yok zaten.

Android auto konusu baska bir hikaye. Onu Mazda, bu donanim olmadan da açabilir ama yine telefonu efektif guc tüketimine sahip olmayan müşteriler sikayet edeceginden guvenli yolu secmis. Istenilen bu fiyat dunyanin her yerinde dolar bazında hemen hemen ayni. Tr ye has bir durum yok. Burada kizilmasi ve sinirlenilmesi gereken Mazda. Dunyada android auto ve carplayi araclarina ekleyen son ureticilerden biri saniyorum. Ustelik 2014 yilindan beri ha geldi ha gelecek, eli kulaginda diye milleti oyalaya oyalaya navigasyon kartlarini gecirdiler musterilere. Artik artan baskilara dayanamayinca mecbur kaldilar. Halbuki isteseler bu donanimlari 2014 senesinde de araclarina koyup, sadece yazilim guncellemesi ile halledebilirlerdi.

Herkes pirincinin pesinde baktigin zaman. Isteyen alir isteyen almaz. Youtube da bir suru videosu var. Nasil calistigi anlatiliyor. Eger iphone kullansaydim ben de kesinlikle taktirdim. Hele ki ios 12 ile birlikte carplay e google maps destegi gelince tadindan yenmez. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Sergio_01 :

Ukraynada açıkladı montaj dahil fiyatını 240 USD.....

Birde şöyle bir sayfa buldum bilgi amaçlı....

http://k-honblog.com/archives/25434278.html

linki google ile çevirdim ispanyada 162 euro'ya satın almışlar. 

bu arada applecarplay'i kullanmak için telefonun araça usb kablosuyla bağlı olması gerekiyormuş. diğer markalarda da böyle mi? bluetooth ile bağlantı neden yapılamaz ki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orada fiyatlar iyi. adamlarin 160 lirası bilemedin 240 lirası aslında. o yüzden onlara komaz. misal alamanda 160 olsa ne olur!? adam alıyor 1500 eur asgari ücret bizimki de aliyor 1600 lira. adam neredeyse bin (1000) litre benzin alabiliyor 1.5 eurodan bizimki 7 liradan aliyor en fazla  230 lt. herifler 4-5 kat zengin yani..

hoş aynı arabayı adam kendi 15-20 bin lirasına alıyor o da ayrı mevzu. yani bir yıllık maaşıyla alabiliyor ama bizimki şu an 10 küsür yıl çalışmak zorunda zira araba oldu sana 200 bin lira..

hadi hayırlı traşlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda.com.tr'ye aksesuar ve fiyat bilgisi gelmiş.

Montaj hariç RRP, KDV dahil TL 827.6

Avrupa fiyatlarına bakınca, kur'u düşününce ve burda daha evvel konuşulan fiyata göre uygun görünüyor. 

birçok yabancı forumda güncel firmware, kurulum dokümanları, videolar vs anlatılmış.

Eğer yüksek bir montaj ücreti çekmezlerse yetkili servise bırakıcam işi.

Ekran Resmi 2018-09-13 22.14.10.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba sistemi temin edebilecekler için kurulum talimatları rus arkadaşlarımız tarafından paylaşılmış aktarıyorum.

https://www.drive2.ru/l/511952406175547409/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu android auto'da usb takarak ya da telefondan video vs de izlenebiliyor mu. hanımın tek istediği bu. eğer öyleyse hemen yarın taktırmak zorundayım:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Katil Balina :

bu android auto'da usb takarak ya da telefondan video vs de izlenebiliyor mu. hanımın tek istediği bu. eğer öyleyse hemen yarın taktırmak zorundayım:))

Eğer telefonunuz rootlu ise evet yapabiliyorsunuz ama normal hali ile izin vermiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Tarahumara :

Eğer telefonunuz rootlu ise evet yapabiliyorsunuz ama normal hali ile izin vermiyor.

bu durumda yine işimize yaramıyor:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birde şimdi bu donanımı değiştirdikten sonra yazılımı 70.00 olarak güncellemede yapıldıktan sonra eskiden yüklediğimiz eklentiler çalışacakmıdır acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17.09.2018 at 14:03, Sergio_01 :

Birde şimdi bu donanımı değiştirdikten sonra yazılımı 70.00 olarak güncellemede yapıldıktan sonra eskiden yüklediğimiz eklentiler çalışacakmıdır acaba ?

Tweaklerin arasında ID7_recovery scripts var. Eğer bu eklenti yüklü değilken güncelleme yaparsanız hem eski tweakleriniz gitmiş olacak hem de tekrar yükleme yapamayacaksınız. Bu eklenti, kilitli sürümlere yükseltmeden önce arka kapıyı açık bırakıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

04.09.2018 at 20:07, okkko :

Güzel bir haberim var...

Yine ilkini biz yapacağız.

Android Auto ve Apple Car Play için biz önümüzdeki hafta ilk retrofit uygulamayı kendi aracımızda deneyeceğiz. Yaklaşık maliyeti 1200 civarında olacak gibi. İçerik olarak tamamı orjinal olmak üzere pakette hem parça hem yazılım bulunmakta. Sonuçtan sizi haberdar ederim. Daha satışı resmen başlamadı, uygulamadan sonra satışına da başlayacağız.

Sonuçlar hakkında yorumlarınızı bekliyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğraf ve video için teşekkürler. Forumlarda hep Apple Carplay karşıma çıkıyordu. Android Auto ile yapmanız çok iyi olmuş. Videoyu izleyince gördüm ki konuşma butonu şimdi çok daha işlevsel olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...