Jump to content

Mazda Fiyatları Ucuzlayacak Mı ?

Mümin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

@Mutlu Tekir Almanya'da işçinin veya dar gelirlinin bu kadar iyi şartlarda olmasının sebebi 1950'li yıllarda Ekonomi Bakanı Ludwig Erhard'ın tasarladığı ve dönemin başbakanı Konrad Adenauer 'ın uygulamaya koyduğu Sosyal Serbest Piyasa Ekonomi politikaları sayesinde. Ludwig Erhard'ın adını Almanya'daki Türkler dahil kimse bilmez, fakat Almanya'nın ekonomik başarılarının ardındaki en önemli kişidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçekten öyle Revivo abi. 2 sene önceki Düsseldorf macerası sonrası bu sene Brüksel çok zorlamıştı. Düsseldorf'a geri gelince ve market fiyatlarını Brüksele oranla görünce şok olmuştum ucuzluk karşısında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Dün açıklanan ötv indiriminden sonra tüm markaların web sitesinde fiyatlar güncelleniyor bildirimi var ama mazda türkiye web sitesinde hala birgelişme yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün serviste baktım; Benzinli Power, 166bin küsür.

Geçen ay orada fiyatı 190bin civarında olan sexy siyah Mazda 6 vardı, şimdi 300'ün üzerinde.

Yok şu düşüyor, yok şunda iyileştirme falan hepsi hikaye. Herşey gittikçe yükseliyor. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Facebook’ta grupta bir kişi beyaz 2018 m3 almış dün. Power sense otomatik benzinli beyaz. 148 bin tl. Fiyatlar çok mu düşmüş yoksa bayi elinden mi çıkarıyor anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

Facebook’ta grupta bir kişi beyaz 2018 m3 almış dün. Power sense otomatik benzinli beyaz. 148 bin tl. Fiyatlar çok mu düşmüş yoksa bayi elinden mi çıkarıyor anlamadım. 

Başka konuya yazmıştım, buraya da yazayım.

Zaten mazda bayileri, avrupa markaları gibi ucuza satıp servisten kazanmalı. Ama neden öyle yapmıyorlar anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, Lupara :

Başka konuya yazmıştım, buraya da yazayım.

Zaten mazda bayileri, avrupa markaları gibi ucuza satıp servisten kazanmalı. Ama neden öyle yapmıyorlar anlamıyorum.

Sorunlu araç değiller de ondan. Avrupa markaları gibi olursa da, zaten sırf tipi için 2.eli olmayan sorunlu bir aracı kimse seçmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Lupara   2012'de Mazda'yı aldığım sırada arabalar ucuzdu nitekim Mazda da oldukça uygun fiyatlıydı. Su anki aşırı pahaloı fiyatların Mazda ile ilgisi yok.

Önceki akşam mahalle manavına gittim, 1 adet yuvarlak marul 7TL dedi manav. Şaka mı gerçek mi dedim? Halden cıkışı bize gelişi yüksek dedi. Kıvırcık marul herhalde normaldir dedim o da 5TL dedi. Ekonomide böyle saçmalıkların olduğu yerde araç fiyatlarını cok fazla konuşmaya gerek yok bence.

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Revivo73 :

@Lupara   2012'de Mazda'yı aldığım sırada arabalar ucuzdu nitekim Mazda da oldukça uygun fiyatlıydı. Su anki aşırı pahaloı fiyatların Mazda ile ilgisi yok.

Önceki akşam mahalle manavına gittim, 1 adet yuvarlak marul 7TL dedi manav. Şaka mı gerçek mi dedim? Halden cıkışı bize gelişi yüksek dedi. Kıvırcık marul herhalde normaldir dedim o da 5TL dedi. Ekonomide böyle saçmalıkların olduğu yerde araç fiyatlarını cok fazla konuşmaya gerek yok bence.

Ekonomik yaşamda 90'lara döndük.

Ama diğer modellere göre aşırı pahalı olması ilginç. Bir forum kullanıcısının paylaşımı-2018 dizel c sınıfı fiyatlar

ORTA FİYAT SEGMENTİ

Vw Golf Highline 1.6 Tdi - 185.000 TL

Opel Astra Excellence 1.6 Cdti - 156.000 TL

Mazda 3 Power Sense 1.5 dizel - 238.000 TL 

Toyota Corolla 1.4 d4d - 160.000 TL

Fiat Egea long 1.6 multijet - 153.000 TL

Peugeot 308 Allure 1.6 hdi- 182.00 TL

Renault Megan 1.5 dci - 145.000 TL

Alfa Romeo Guiletta 1.6 multijet- 155.000 TL 

Ford Focus 1.5 tdci - 180.000 TL

Honda Civic 1.6 dizel - 173.000 TL

Seat Leon 1.6 tdi - 170.000 TL 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizzat Japonya’dan  gelen araçların ek yüzde 10 vergiye tabi tutulduğunu okumuştum. Mazda’nın fiyatının yüksek olma sebebi bence bu. Nitekim Honda ve Toyota gibi markalar, Civic ve Corolla gibi modellerini Türkiye’de ürettiklerinden çok daha uyguna satabiliyorlar. Yada Avrupadan gelen bir araç yüzde 10 ekstra vergi alınmadığından daha uyguna gelebiliyor. Sonuç olarak mazda fiyat bakımından 1-0 geriden başlıyor maalesef. Anladığım kadarıyla Subaruda da aynı durum söz konusu 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Lupara    güzel yazmışsınfakat  @abcsefa   yazmış, Japonya dan gelen araçlara ek 10% vergi var yani devletin destek olduğu markalar ile devletin köstek olduğu markalar sözkonusu. Mazda devletin köstek olduğu marka. Dedim ya, Mazda nın kendisinden kaynaklı değil.  Sorunun sebebini yanlış yerde arıyorsunuz. Sorun Mazda değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Revivo73 :

@Lupara    güzel yazmışsınfakat  @abcsefa   yazmış, Japonya dan gelen araçlara ek 10% vergi var yani devletin destek olduğu markalar ile devletin köstek olduğu markalar sözkonusu. Mazda devletin köstek olduğu marka. Dedim ya, Mazda nın kendisinden kaynaklı değil.  Sorunun sebebini yanlış yerde arıyorsunuz. Sorun Mazda değil. 

Bizim devlet bir kere dogru yerde dursa sasarim zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gümrük birliği. Eğer mazdalar japonya dışından gümrük anlaşmalı bir ülkeden veya türkiye’de üretilecekse o %10 fazla vermeye razıyım. Adamların felsefesi günümüzde emperyalizme uymaya başlasa da yine de “yeteri kadar” ve “dayanıklı uzun ömürlü, masraf çıkarmayan” kuralları tüm ülkelerden fazla. Oradan gelsin araçlar razıyım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27.01.2019 at 19:45, Lupara :

Ekonomik yaşamda 90'lara döndük.

Ama diğer modellere göre aşırı pahalı olması ilginç. Bir forum kullanıcısının paylaşımı-2018 dizel c sınıfı fiyatlar

ORTA FİYAT SEGMENTİ

Vw Golf Highline 1.6 Tdi - 185.000 TL

Opel Astra Excellence 1.6 Cdti - 156.000 TL

Mazda 3 Power Sense 1.5 dizel - 238.000 TL 

Toyota Corolla 1.4 d4d - 160.000 TL

Fiat Egea long 1.6 multijet - 153.000 TL

Peugeot 308 Allure 1.6 hdi- 182.00 TL

Renault Megan 1.5 dci - 145.000 TL

Alfa Romeo Guiletta 1.6 multijet- 155.000 TL 

Ford Focus 1.5 tdci - 180.000 TL

Honda Civic 1.6 dizel - 173.000 TL

Seat Leon 1.6 tdi - 170.000 TL 

2011 mazda 3 almistim. Servis muduru tanidik hep yetkili serviste bakima gittim. 2018 model almak icin gittim 5 kurus indirim yapmadilar zaten satamiyoruz dediler. 

Hani urunun fiyatini kisi belirler ya eyvallah ama fiyat var fiyat var siz mazda 3 e 238 yazarsiniz eyvallah haketmez demiyorum ama satamazsiniz. Rekabet bile edemezsiniz diger markalarla.zaten turkiye piyasasinda zayif bir markanin bu fiyat politikasi sacmaliktan ibaret. Mazdanin turkiyeyi umursamadiginin gostergesi.

Ornegin bende mazda yi biraktim baska markaya gectim.sahibinden de galerici mantigina benziyor. 30 milyarlik arabaya yaziyorlar 60 keriz ariyorlar sonra satamiyorlar e piyasa gebermis sonra. Hadi canim ordan. Mazdanin satis rakamlari ortada. İnsallah kapatmazlar bayilerini.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Efebahadır   benzinli Mazda 3 Avrupa'da da Golf ve Astra gibi (benzinli) markalara göre en az %25 daha pahalı. Fakat Avrupa'da benzinli Toyota Corolla da Golf ve Astra ya göre %20-30 daha pahalı. Avrupa'da 0 satılan dizel araç olmadığı için  bilgiler sadece benzinli üzerinden, fakat yine de şu sonuç çıkıyor: Japon araçları Avrupa'da %25 daha pahalı. Türkiye'de 10% ek gümrük vergisi ve bu 25% farkı hesaba kattığınızda Golf ve Astra'ya göre bu kadar pahalı olması netleşecektir. Türkiye'de sadece şöyle bir fark var: örneğin Toyota, Astra ve Golf ile benzer fiyat yapmış ki bunun da sebebi bence Toyota Türkiye'de pazarında varolabilmek için yaptı. Toyota dünyanın en düşük üretim maliyeti olan ve fabrika kâr oranı en yüksek markasıdır. Türkiye için fabrika kârını en düşüge cekip Türkiye'ye ona göre uygun fiyattan gönderiyorlardır. Üretim maliyetleri yüksek olan Mazda aynı şeyi yapmıyor, sonuçta ortaya böyle bir fiyat tablosu cıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dogru bir karşılastırma icin yukarıdaki fiyat listesine 1.5D Power Sense yerine 1.5D Power koyulmalıdır diye düsünüyorum. Golf Highline karşılıgı ancak Power olabilir. 1.5D Dizel Power fiyatı da 190.700 TL.  Bu da mantıklı bir seviyeye oturtuyor.

Sense paketi ile gelenleri paranla dahi alamadıgın markalar var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada dediğim gibi benzinli otomatik power sense 148bin tl. Bu fiyat diğer markalarla çok rahat rekabet eder. Hangi bayi satmış bilmiyorum ama. Gruptan yazmışlardı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...