Jump to content

İlk Sahibinden 2010 Model Mazda 3 Impressive

Arman-1999
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlk sahibiyim. Alındığı ilk günden bu yana yetkili serviste bakımları yapılmış olup 140.000 km dedir. Değişen/boyanan parçası yoktur. Her ne kadar bütün detayları buraya yazsam da mutlaka daha fazla bilgi almak ve/veya konuşmak isteyeceksinizdir. 506 5262056 Henüz diğer satış sitesine ilan vermedim. Bir hafta sonra ilan vereceğim. Unutmadan fiyatı da yazalım 53.000 tl

20180802_110233.jpeg

20180802_105226.jpeg

20180802_105245.jpeg

20180802_105210.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Arabalar :

Hayırlı satışlar @Arman-1999 Kamil bey.

Yeni araç seçim süreci devam ediyormu halen :)

hahahahah önerilere açığım

elbette bir japon olacak, sırasıyla mazda, Mitsubishi ve Toyota geliyor.

Mazda da 3 serisi en makulü ( o kadar parayı 6 ve cx-5 e yatırmak ? bir ev parası emekli memur bu kadar ikramiye alamıyor )

Mitsubishi de yeni çıkan eclipse cross alma sürecindeyken doların hız kazanması ile arkadaşlar 24.000 tl ye varan bindirim yaptılar. ( halbuki dolar bazında yükselişi hesapladığınızda 9-10.000 tl ye geliyordu, bir de bu adamlar araçları almış depo da bekletiyorlardı. Vurgun üzerine vurgun yapma peşindeler. Kızdım soğudum )

Toyota da ise Hybridler dikkatimi çekiyor. 

İkinci el de (hala ilanda duruyor o yüzden tam detay vermeyeyim ) 100.000 tl üzerine çıkmışken 1.000 tl indirim yapmayınca ondan da soğudum :)  velhasıl kelam araştırmalara devam. Bu arada araç satıldığı takdirde geçen sürede bir araç kiralayıp devam etmek 2017 sonu veya 2018 model yeni bir araç olabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tşk ederim @İlhan

manuel vites neden şaşırttı ? konforuna düşkün gibi mi göründüm sana ( ki öyleyim zaten :) )

Malum 2010 serisinde iki model vardı baz model touring, dolu olan ise impressive

Aslında modeller açıklıyor gibi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Arman-1999 :

Tşk ederim @İlhan

manuel vites neden şaşırttı ? konforuna düşkün gibi mi göründüm sana ( ki öyleyim zaten :) )

Malum 2010 serisinde iki model vardı baz model touring, dolu olan ise impressive

Aslında modeller açıklıyor gibi :) 

Aynen öyle abi...

Yani seni bu şekilde tanıdığım ve düşündüğüm için. Beyin direk otomatik vites olarak şartlamış beni. :D

Yani gerçekten çok şaşırdım.. Sen ve manuel vites..

Yeminle çok iyi dayanmış ve sabretmişsin.. :geyik: 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konforuna düşkün ve asabi 

O manuel vitesi kızgınlık anında tokatlamanın verdiği rahatlamayı hiç bir şey veremez :) 

Bu arada yeni araç hayırlı olsun Gökhan bey @Gökhan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Arman-1999 :

Konforuna düşkün ve asabi 

O manuel vitesi kızgınlık anında tokatlamanın verdiği rahatlamayı hiç bir şey veremez :) 

Bu arada yeni araç hayırlı olsun Gökhan bey @Gökhan

Abi ayıpmıdır söylemesi bilmem ama geçen ay tatilde epey gezdik( Allah herkese hayırlısıyla nasip etsin ).  Benim otomatik guzunun rampalarda adam gibi tırmanması için vitesini manuel konuma alıp az tokatlamadım. Manuel vitesin hazzını vermez ama idare ettik .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sahibinden sitesine koyduğum ilanı buraya da ekleyeyim ki konu canlansın :) 

efsane ilanlar bölümüne girmezse ben ne olayım hahahahahahha

İlk sahibiyim. Alındığı ilk günden bu yana yetkili serviste bakımları yapılmış olup, servis kayıtları mevcuttur. Aracın özelliklerini merak edenler internet de ilgili sitelerden daha tembel olanlar ise arayıp benden öğrenebilir.

Takas üst model üstüne para vereceğim araçlarla olur. ( Şaşırmayın zaten satma sebebim model yükseltmek ) Takas olacak araç ta aranan özellik japon olması mümkünse Mazda.

Sadece 1.500 km kullandığım kış lastiklerini de ücretsiz vereceğim. ( Hal ve tavırlarını beğendiğim alıcıya, yoksa her hangi bir lastikçiye götürüp hibe edeceğim )

Aracı oraya buraya getiremem. ortak bir buluşma noktası belirlenir, aklınıza yatarsa daha sonra yetkili servise gider gerekli kontrolleri yaptırırsınız. ( masa masa gezen …… değil bu kişiye özel, sedan, spor görünümlü aile binek aracı bu )

Araçta sadece spor deri koltuklar dışında hiç bir aksesuar bulunmamaktadır. ( Dolayısıyla aracı folyo kaplattım ( buzdolabına konan yemek mi bu), kapı eşiklerine ışık koydurdum ( yan masaya gönderilen ışıklı meyva mı bu) gibi sair sebeplerle ekstra istenecek ek bir maliyet yoktur.

Yazılan rakam ne ise o... ( isterseniz konuşma esnasında yazdığım rakamdan 3-5 fazla isterim sonra da düşerim bu vesile ile sizin de gönlünüz olur. Pazarlık yapma egonuzu rahatlatır eşe dosta " aslında şu kadardı ama bu kadara aldım" diyerek yüksek pazarlık yapma kabiliyetinizi anlatmış olursunuz )

Bir malın gerçek ederi bir de sahibinin gözünde ki ederi vardır. ( Bu ikilemi aklınızdan çıkarmayın lütfen. Çünkü emsalleri ile karşılaştırırken size çok büyük faydası dokunacak)

Gelelim aracımız da ki hatalara ( bu kısma dikkat edelim lütfen çünkü çoğunlukla araç sahipleri tarafından göz ardı edilir. Fark edildiği üzere "göz ardı edilir " dedim Kibar olmasam " saklanır" veya "örtbas" edilir yazardım. 

1. Sunroof (güneş penceresi) arızalı ( yıkamacıya götürdüğümde meydana geldiğini değerlendiriyorum. yoksa malım kıymetlidir özen gösteririm, araştırmalarıma göre maliyeti yaklaşık 500 ( beş yüz) tl civarında. Satmayı düşündüğüm için yaptırmadım. Diğer yandan da 8 (sekiz) yıldır en fazla 5 (beş) kez kullanmışımdır. Lüzumsuz bir özellik. ( lüzumsuzluğunu satın alacak arkadaşa anlatacağım. BİLGİ PAHALIDIR

2. Sağ yan ayna otomatik kapanmıyor. Bu araçlarda sürücü tarafında bulunan bir düğme ile her iki yan ayna otomatik olarak kapanmakta. Bir park esnasında " aaaa kapalı bir yan ayna, dur şunu açayım da sürücüye jest olsun" diye düşünen biri tarafından el ile açılmaya (ama tersten)  çalışılması ile arızalandığını düşünüyorum.

Yukarıda da dediğim gibi benim malım kıymetli. Yıllarca çalışarak kazandığım ve sonrasında biriktirdiğim yetmedi yine yıllarca bankaya faizini ödediğim paralarla aldım bu aracı. Neden mi bunu (bunları) ısrarla yazıyorum. Ola ki almaya niyetlenir ama yüz yüze ama telefonda bir araya gelirsek konuşmalarımızı düzenleyelim diye.

Not: Sadece 4 (dört) adet foto yükledim (isteyen olursa, istediği açıdan, istediği yerden çeker ve hatta video çeker yetmedi telefon ile görüntülü görüşüp bakabilirsiniz) " Yooo ben zaten fotoğrafına bakarak araç aldım hep" derseniz, o başka

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Arman-1999 :

Sahibinden sitesine koyduğum ilanı buraya da ekleyeyim ki konu canlansın :) 

efsane ilanlar bölümüne girmezse ben ne olayım hahahahahahha

İlk sahibiyim. Alındığı ilk günden bu yana yetkili serviste bakımları yapılmış olup, servis kayıtları mevcuttur. Aracın özelliklerini merak edenler internet de ilgili sitelerden daha tembel olanlar ise arayıp benden öğrenebilir.

Takas üst model üstüne para vereceğim araçlarla olur. ( Şaşırmayın zaten satma sebebim model yükseltmek ) Takas olacak araç ta aranan özellik japon olması mümkünse Mazda.

Sadece 1.500 km kullandığım kış lastiklerini de ücretsiz vereceğim. ( Hal ve tavırlarını beğendiğim alıcıya, yoksa her hangi bir lastikçiye götürüp hibe edeceğim )

Aracı oraya buraya getiremem. ortak bir buluşma noktası belirlenir, aklınıza yatarsa daha sonra yetkili servise gider gerekli kontrolleri yaptırırsınız. ( masa masa gezen …… değil bu kişiye özel, sedan, spor görünümlü aile binek aracı bu )

Araçta sadece spor deri koltuklar dışında hiç bir aksesuar bulunmamaktadır. ( Dolayısıyla aracı folyo kaplattım ( buzdolabına konan yemek mi bu), kapı eşiklerine ışık koydurdum ( yan masaya gönderilen ışıklı meyva mı bu) gibi sair sebeplerle ekstra istenecek ek bir maliyet yoktur.

Yazılan rakam ne ise o... ( isterseniz konuşma esnasında yazdığım rakamdan 3-5 fazla isterim sonra da düşerim bu vesile ile sizin de gönlünüz olur. Pazarlık yapma egonuzu rahatlatır eşe dosta " aslında şu kadardı ama bu kadara aldım" diyerek yüksek pazarlık yapma kabiliyetinizi anlatmış olursunuz )

Bir malın gerçek ederi bir de sahibinin gözünde ki ederi vardır. ( Bu ikilemi aklınızdan çıkarmayın lütfen. Çünkü emsalleri ile karşılaştırırken size çok büyük faydası dokunacak)

Gelelim aracımız da ki hatalara ( bu kısma dikkat edelim lütfen çünkü çoğunlukla araç sahipleri tarafından göz ardı edilir. Fark edildiği üzere "göz ardı edilir " dedim Kibar olmasam " saklanır" veya "örtbas" edilir yazardım. 

1. Sunroof (güneş penceresi) arızalı ( yıkamacıya götürdüğümde meydana geldiğini değerlendiriyorum. yoksa malım kıymetlidir özen gösteririm, araştırmalarıma göre maliyeti yaklaşık 500 ( beş yüz) tl civarında. Satmayı düşündüğüm için yaptırmadım. Diğer yandan da 8 (sekiz) yıldır en fazla 5 (beş) kez kullanmışımdır. Lüzumsuz bir özellik. ( lüzumsuzluğunu satın alacak arkadaşa anlatacağım. BİLGİ PAHALIDIR

2. Sağ yan ayna otomatik kapanmıyor. Bu araçlarda sürücü tarafında bulunan bir düğme ile her iki yan ayna otomatik olarak kapanmakta. Bir park esnasında " aaaa kapalı bir yan ayna, dur şunu açayım da sürücüye jest olsun" diye düşünen biri tarafından el ile açılmaya (ama tersten)  çalışılması ile arızalandığını düşünüyorum.

Yukarıda da dediğim gibi benim malım kıymetli. Yıllarca çalışarak kazandığım ve sonrasında biriktirdiğim yetmedi yine yıllarca bankaya faizini ödediğim paralarla aldım bu aracı. Neden mi bunu (bunları) ısrarla yazıyorum. Ola ki almaya niyetlenir ama yüz yüze ama telefonda bir araya gelirsek konuşmalarımızı düzenleyelim diye.

Not: Sadece 4 (dört) adet foto yükledim (isteyen olursa, istediği açıdan, istediği yerden çeker ve hatta video çeker yetmedi telefon ile görüntülü görüşüp bakabilirsiniz) " Yooo ben zaten fotoğrafına bakarak araç aldım hep" derseniz, o başka

Bana göre çok iyi bir açıklama yazısı olmuş @Arman-1999 Kamil bey. Yalnız muhtemel isteklileri kıllandırma olasılığı yüksek. Satmamaya karar verdiniz zannedersem :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Arabalar :

Bana göre çok iyi bir açıklama yazısı olmuş @Arman-1999 Kamil bey. Yalnız muhtemel isteklileri kıllandırma olasılığı yüksek. Satmamaya karar verdiniz zannedersem :)

Haahahahahahahah

Bilakis

İlanı akşam 21.40 civarında yükledim.  21.48 de ise ilk istekli aradı :) Yetmedi ilanı gören siteden mesaj attı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görülen lüzum üzerine aracımızın fiyatı 55.000 tl olarak düzeltilmiştir.

(Yaptığım araştırmada öyle rakamlar gördüm ki inanılmaz.

**Araçta 30.000 tl lik hasar kaydı var 45.000 tl istiyor

**Sağ her iki kapı değişmiş, 3 parça boyalı 60.000 tl istiyor

Yukarıda örneklerini sunduğum daha nice ilan var. Az bile yazdığımı düşünüyorum hala. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...