Jump to content

İlk Sahibinden 2010 Model Mazda 3 Impressive

Arman-1999
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir saat önce, Revivo73 :

Şu dönemde araç satmak iyice zor bence.

Araçların kendisini uygun fiyattan satsan dahi, y.parca ve servisi iyice pahalı oldu. 2013'te kargo dahil 135TL'ye aldığım debriyaj üst merkezi (RX-8'te en cok eskiyen parçadır) şimdi kargo hariç 500TL.

Ve sosyal medyada bakıyorum,  yaz başlangıcında ekonomi ve durumdan memnun olan arkadaşlar elektrik faturam 25TL artmış diye yakınıyor. Memur bir arkadaş  her Ağustos net maaşa ek  ödenen 800TL civarı yolluğun bu Ağustos ödenmediğini söyledi.

Forumda en cok takip ettiğim konu  2.el araç alım satımıyla ilg gönderiler bu Ağustos'tan itibaren o gönderiler bıçak gibi kesildi, buradan dahi belli araç satışlarının düştüğü.

bu aracın satılmamasının baska sebepleri var bence:))

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Katil Balina :

bu aracın satılmamasının baska sebepleri var bence:))

Ne sebep olabilir ki acaba ? Halbuki o kadar da özene bezene ilan yazmıştım :) 

5 saat önce, Revivo73 :

Şu dönemde araç satmak iyice zor bence.

Araçların kendisini uygun fiyattan satsan dahi, y.parca ve servisi iyice pahalı oldu. 2013'te kargo dahil 135TL'ye aldığım debriyaj üst merkezi (RX-8'te en cok eskiyen parçadır) şimdi kargo hariç 500TL.

Ve sosyal medyada bakıyorum,  yaz başlangıcında ekonomi ve durumdan memnun olan arkadaşlar elektrik faturam 25TL artmış diye yakınıyor. Memur bir arkadaş  her Ağustos net maaşa ek  ödenen 800TL civarı yolluğun bu Ağustos ödenmediğini söyledi.

Forumda en cok takip ettiğim konu  2.el araç alım satımıyla ilg gönderiler bu Ağustos'tan itibaren o gönderiler bıçak gibi kesildi, buradan dahi belli araç satışlarının düştüğü.

Araç satmak zor değil aslında zor olan alıcılar 

O kadar ilginç teklifler geliyor ki ve o kadar ilginç ilanlar var ki... Bazılarını yine bu sayfada örnek olarak kullanmıştım. Benim ısrarla fiyat ile ilgili yazdığım konu mesela. Halkımız indirim olmadan asla bir şey almıyor. sanırım fiyata 3-5 fazla yazıp arayan birisine indirim olarak sunsaydım inanın hiç düşünmeden alırlardı. Bu pazarlama taktiği dünyanın neresine giderseniz gidin asla değişmiyor. Aslında problem bende :) yüksek yazıp indirmeliydim.

Şimdi isim veya ilan numarası yazamıyorum ama ne ilanlar var akıl almaz, takip ettiğinizi söylemişsiniz siz de görmüşsünüzdür mutlaka. Araç pert olmuş 30.000 küsur hasar kaydı var benim yazdığım rakamdan 4.000 eksik istiyor. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Arman-1999 Sen o 55bin TL'yi yap 62bin TL. bunu gören 60bin'e kesin alırım ama 5binTL indirimle 57bin veya düz 55bin de olur mu diye arayacaktır seni. Öyle bir durumda aracı almayı aklına koymuştur, seninle sadece pazarlık yapacaktır. Aradığında 60bin derse ne ala, 57bin derse biraz düşün sonra yap zira fiyatı hemen inmek zayıflık olarak algılanır bizde. 55bin derse olmaz de, uğraştır onu ve o ısrar etsin 55binde cok ısrar ettiği sırada şaaak* diye birden indirip şoke et onu. Alıcı Türkiye'nin öbür ucunda da olsa cebinde 55 Grand ile kapına gelecektir cunku hem uygun fiyata araç alacaktır hem de onun gözünde artık bir kahramansın.

*şaak diye indirip şoke etme konusunda şu videoya göz at:

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hahahahhahahah tebrik ederim sayın @Revivo73 

DIŞ SES ; Yaaaa adamcağızı nasıl da kızdırmıştın bazı konularda 

Misal; bayan Jill LARSON ( laf aramızda LARSON' u Mete bey de hatırlar @Arabalar :) )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 ay önce alabilecek (plan yapıp) olup şimdi sıfırını( veya muadil 2 el) alamayan bir yüzde var buna ilave olarak önünü görmek için kuma atıp bekleyen yüzde var. toplamı %99 dur

2005 te 2009 da otomotivin içinde yaşayan için 2018 kolay anlaşılır bir yıl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Çağlar Bayur :

3 ay önce alabilecek (plan yapıp) olup şimdi sıfırını( veya muadil 2 el) alamayan bir yüzde var buna ilave olarak önünü görmek için kuma atıp bekleyen yüzde var. toplamı %99 dur

2005 te 2009 da otomotivin içinde yaşayan için 2018 kolay anlaşılır bir yıl.

sıfırını alacağım ama eskisini satalım ilk önce :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kamil bey satış ilanınızı gördüğümde  satmaktan vazmı geçtiniz demiştim hatırlarsanız :)

Bende ileride aracı satacak olursam ilan başlığım hazır ;  " değişenli araba "

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Katil Balina :

DIŞ SES'e satın:)))

ehliyeti yok onun... 

11 saat önce, Revivo73 :

100% Yerli ve Milli Mazda  şeklinde bir başlık atmayı da deneyebilirsiniz. : )

Belki de milli arabayı beklemek en iyisi, kozmoz da aracın satışını geciktirerek sanki ona yönlendiriyor :) 

10 saat önce, Arabalar :

Kamil bey satış ilanınızı gördüğümde  satmaktan vazmı geçtiniz demiştim hatırlarsanız :)

Bende ileride aracı satacak olursam ilan başlığım hazır ;  " değişenli araba "

hahahahahahah

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Kırcı :

hayırlı olsun :)  yeni diye bahsettiğimiz araç nedir?

1 saat önce, S.Halilduru :

hayırlı olsun.  Mitsu bence :)

Tşk. ederim temennileriniz için

Mitsubishi aklımda ciddi bir yer tutan araç-tı. Ancak fiyatı ve yakıt sarfiyatı nedeniyle cazibesini kaybetti. Yoksa 4x4 özelliği ve diğer özellikleri çok tatminkardı. Amaaaaaa mazda yıllardır kullandığımız bildiğimiz bir araç ve diğer yandan hepimizin bildiği ve bazılarımızın çok dikkat ettiği bir durum var ki 

Fiyat;

Bir bayide çokkkkkkk uygun fiyata mazda 3 power buldum ve kaçırmadım :) 

Uzun zaman önce (hangi bölümde hatırlamıyorum) bahsetmiştim bayiler arasında fiyat konusunda ciddi farklılıklar var. hele bir de doların yükseldiği ağustos ayı öncesi alınan araçlar söz konusu olunca. Sizlere de tavsiyem lütfen araştırın. inanın ki arada ki farka çok şaşıracaksınız. Hemen örnekle savımızı kuvvetlendirelim ve hatta ispatlayalım

Fiyat araştırması yaptığımız araç mazda 3, power, benzin, kumaş

a bayi 161.000

b bayi 152.000

c bayi 142.500

d bayi 132.000

e bayi 128.000 (hatta deri)

yapmanız gereken bir telefon, bayi iletişim bilgileri, kağıt kalem, otobüs bileti :) 

@Mehmet Özdemir konuyu kilitleme biraz daha devam edelim ki üyelerimiz bilgilensin. fırsatı (kur farkını) ganimet bilen bazı firmalara gerekli dersi verebilsinler.  Sürekli incir aldığım bir köylü var ( kendi bahçesinde yetiştirdiği az miktarda ki meyveyi  bizim gibi şehirlilere satıyor yani mahsulünü ihraç edecek kapasitede değil) bir baktım zam yapmış. "dayı hayırdır " dedim. sırıtarak " yeğenim dolara zam geldi ya" dedi. ŞARK KURNAZI …..

Yahu herif otopark ücretine zam yapmış. Fırsatçı …… ler.

Liste uzar gider elbette, bunlar küçük işletmeler siz bir de büyüklerini hesap edin 👿

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlısı ile eski aracı satış ve yeni aracı alış maceramı da buradan paylaşacağım..

Noter hizmetleri ise fevkaladenin fevkinde olmuş bu arada 👍

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

128 bin lere benzinli araç bulunca sevinir hale geldik hayırlı olsun. kriz dönemlerinde bayiler arası fark çok olur araştırmadan almamalı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Arman-1999 :

Hayırlısı ile eski aracı satış ve yeni aracı alış maceramı da buradan paylaşacağım..

Noter hizmetleri ise fevkaladenin fevkinde olmuş bu arada 👍

Yeni araç ta Mazda galiba?

Bu arada eski Noter hizmetleri fevkalade olmuş derken noter onayıonı uzaktan Internetten yapmaya falan mı başladılar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Arabalar :

Hayırlı olsun @Arman-1999 Kamil bey. Güzel bir seçim olmuş. 

Güle güle kullanın. :)

tşk ederim inşallah Angara ( kadın spikere sevgilerimle) yollarında görüşeceğiz ama bu sefer aracı otoparka bırakırız :) 

4 saat önce, Çağlar Bayur :

128 bin lere benzinli araç bulunca sevinir hale geldik hayırlı olsun. kriz dönemlerinde bayiler arası fark çok olur araştırmadan almamalı

emsalleri ile kıyaslandığında çok makul 

4 saat önce, Revivo73 :

Yeni araç ta Mazda galiba?

Bu arada eski Noter hizmetleri fevkalade olmuş derken noter onayıonı uzaktan Internetten yapmaya falan mı başladılar?

:) al/sat işlemi 6 (altı ) dk sürdü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Arman-1999 :

tşk ederim inşallah Angara ( kadın spikere sevgilerimle) yollarında görüşeceğiz ama bu sefer aracı otoparka bırakırız :) 

Otopark şart Kamil bey , baksanıza bizimki sokaklara düştü başına ne haller geldi  :)

İnşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...