Jump to content

Dördüncü yıl hediyesi

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çok geçmiş olsun. 

Benim de aracın başına ne geldiyse ben hariç herkes yüzünden geldi. Ben zarar versem bu kadar üzülmeyeceğim en azından kendim yaptım derim. O yüzden çok can sıkıcı durum çok haklısınız.  

İnşallah kamera kayıtlarından bir şey çıkar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

geçmiş olsun mete bey..

Teşekkür ederim Mehmet bey.

26 dakika önce, S.Halilduru :

Çok geçmiş olsun. 

Benim de aracın başına ne geldiyse ben hariç herkes yüzünden geldi. Ben zarar versem bu kadar üzülmeyeceğim en azından kendim yaptım derim. O yüzden çok can sıkıcı durum çok haklısınız.  

Teşekkürler.

Dediğiniz gibi sizin etkiniz dışında gelişince insanın daha çok canı sıkılıyor ama sonuçta şükretmek lazım.

Diğer arkadaşlar kamera görüntülerinin peşine düşmemi tavsiye edince dün akşam karşı apartmanın görevlisine kilitli kayıt cihazı kutusunu açtırdım fakat sistem şifreli. Şifreyide o bilmiyor. Ama monitördeki mevcut görüntüyü görünce hayal kırıklığı oldu çünkü binanın seviyesi yoldan düşük olduğu için yoldan geçen araçların tamamı görünmüyor lastiklerine kadar görünüyor. Ayrıca muhtemel geliş istikametindeki otele de gittim. Bu akşamda onun görüntülerini alacağım. Pek bir şey çıkacak gibi değil fakat bir şeyler çıkarsa belgelerle emniyete müracat edeceğim. Bu arada birde bugün öğleden sonra karakola ifade vermeye gideceğim. Raporu alabilmek için. 

Başkasının yediği nane ile uğraşmak gerçekten sıkıcı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en kotusude o zaten. polis ilgilenmiyor ne yazıkki. yarisime en son cartıklarında 1 hafta kamera kayıtları ile ilgilendim. bir tane şüpheli kasalı kamyonet vardı. polis carpma görüntüsü yok plakada okunmuyor zaten deyip hiç ilgilenmedi. kasalı bir aracın çarptığı hasardan belli idi aslında. sol ön çamurluğu yırtmış ve ön tamponu çiçek gibi açarak ilerlemişti. neyse en çokta karakolda beklemek koydu. tüm hafiyeli ben yaptım 2 satır yazı yazacaklar 3saat beklettiler. umarım kamera kayıtlarından birşey çıkar. çarpıp kaçanın yanına kalmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, vethekim :

en kotusude o zaten. polis ilgilenmiyor ne yazıkki. yarisime en son cartıklarında 1 hafta kamera kayıtları ile ilgilendim. bir tane şüpheli kasalı kamyonet vardı. polis carpma görüntüsü yok plakada okunmuyor zaten deyip hiç ilgilenmedi. kasalı bir aracın çarptığı hasardan belli idi aslında. sol ön çamurluğu yırtmış ve ön tamponu çiçek gibi açarak ilerlemişti. neyse en çokta karakolda beklemek koydu. tüm hafiyeli ben yaptım 2 satır yazı yazacaklar 3saat beklettiler. umarım kamera kayıtlarından birşey çıkar. çarpıp kaçanın yanına kalmaz. 

Hikayenin devamı şöyle oldu bugün ;

Çarpma anını görmeyecek olan ama muhtemel geliş istikameti üzerinde olan otele gittim ve görüntü kalitesine baktım. Plaka okumanın mümkün olmadığını görünce teşekkür edip oradan ayrıldım. Karakolda raporu tutturup ,eğer bulunursa çarpıp kaçan kişiden davacı olacağımı belirterek aracıda alıp servisin yolunu tuttum. 

Öğrendiklerimi buradan yazayım. İnşallah ihtiyacınız olmaz ama kayda geçmiş olsun.

Karşı tarafın tespit edilip , karakola gidip ifadesi alınmadığı sürece Zorunlu Trafik sigortasından yararlanma şansınız yok. Eğer kaskonuz yok ise tüm onarımı çatır çatır cebinizden yapacaksınız. Karşı tarafın tespiti için emniyet yardımı yok. Siz plaka bildireceksiniz. Onlar kime ait olduğunu bulup karakola davet edecekler. Gelen kişi evet ben çarptım diye ifade verirse o zaman tamam. Değilse pamuk eller cebe.

Aracın kaskosu olduğu için kasko üzerinden yapılmak üzere servise bıraktım. Dolayısı ile kasko hasarsızlık indirimide yalan oldu. Takip eden üç yıl boyunca tahminen toplam  1000 TL kadar fazla para ödersiniz dediler kaskoya.

Bir gelişme olursa yazarım buradan.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun, üzücü ve can sıkıcı bir durum ama yinede daha ağır bir hasar olmadığı için bir teselli kaynağı, bizim ülkemizde huzurla yaşamak zor, trafikte hergün nice badireler atlatıyoruz, tamamen tesadüf sağlam eve dönüyoruz. Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, Renegade :

Çok geçmiş olsun, üzücü ve can sıkıcı bir durum ama yinede daha ağır bir hasar olmadığı için bir teselli kaynağı, bizim ülkemizde huzurla yaşamak zor, trafikte hergün nice badireler atlatıyoruz, tamamen tesadüf sağlam eve dönüyoruz. Tekrar geçmiş olsun.

Teşekkür ederim.

Evet haklısınız. Bu küçük bir kaza.

Dediğiniz gibi trafikte ne kural var ne saygı ne centilmenlik. herkes birbirini tepeleye tepeleye gidiyor. Her an herşey olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okurken beni afakanlar bastı, çok üzüldüm. Geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor insanın elinden.

Keşke servis yerine autoking, rs, otto zenith gibi bir yere bıraksaydınız. Onarılabilecek yerleri bile değiştirir servis. Bari çamurluğun boyasız düzeltilmesini, değiştirilmemesini sağlayın. Tamponun değişmesi ileride boya çatlamaları yaşamamak için daha mantıklı. Allahtan stoplar kırılmamış. Kasko poliçenizi okursanız aracın değerinin belirli bir yüzdesine kadar olan hasarlarda hasarsızlık aynı kalıyor. Ben de sol önden duvara sürtmüştüm, çamurluk düzeltildi, sol far orjinalle değişti, tampon kaynaklandı macunlanıp boyandı 1700 tl hasar işlendi. Fakat aracın değerinin %3 ünden az olduğu için hasarsızlığım sonraki sene de aynı kaldı. Hasarın bu değerin altında kalması için bastırın. Gerekirse aradaki farkı siz ödeyin ki dediğiniz gibi hasarsızlık bozulup da sonraki senelerde fazla vermeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Mutlu Tekir :

Okurken beni afakanlar bastı, çok üzüldüm. Geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor insanın elinden.

Keşke servis yerine autoking, rs, otto zenith gibi bir yere bıraksaydınız. Onarılabilecek yerleri bile değiştirir servis. Bari çamurluğun boyasız düzeltilmesini, değiştirilmemesini sağlayın. Tamponun değişmesi ileride boya çatlamaları yaşamamak için daha mantıklı. Allahtan stoplar kırılmamış. Kasko poliçenizi okursanız aracın değerinin belirli bir yüzdesine kadar olan hasarlarda hasarsızlık aynı kalıyor. Ben de sol önden duvara sürtmüştüm, çamurluk düzeltildi, sol far orjinalle değişti, tampon kaynaklandı macunlanıp boyandı 1700 tl hasar işlendi. Fakat aracın değerinin %3 ünden az olduğu için hasarsızlığım sonraki sene de aynı kaldı. Hasarın bu değerin altında kalması için bastırın. Gerekirse aradaki farkı siz ödeyin ki dediğiniz gibi hasarsızlık bozulup da sonraki senelerde fazla vermeyin.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim Mutlu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.09.2018 at 10:48, S.Halilduru :

Çok geçmiş olsun. 

Günaydın herkese,

Konunuza yazdım ama yine ben hariç başkalarının yaptığı bir olayda bende var. Cuma gecesi muhtemelen bir şey ile vurmuşlar. Hadi çarpmayı geçtim bir derece istemeden olabilir ama bu zaten direk kasıt. Kaskomun günü bugün doluyordu ve 1 adet hasar hakkım vardı. Dün kayıt açtırdım. Folyo sökülüp düzeltilecek ve yeni folyo konulacak. 

IMG_5740.JPG

IMG_5741.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, S.Halilduru :

Günaydın herkese,

Konunuza yazdım ama yine ben hariç başkalarının yaptığı bir olayda bende var. Cuma gecesi muhtemelen bir şey ile vurmuşlar. Hadi çarpmayı geçtim bir derece istemeden olabilir ama bu zaten direk kasıt. Kaskomun günü bugün doluyordu ve 1 adet hasar hakkım vardı. Dün kayıt açtırdım. Folyo sökülüp düzeltilecek ve yeni folyo konulacak. 

IMG_5740.JPG

IMG_5741.JPG

geçmiş olsun , Allah beterinden saklasın. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, S.Halilduru :

Günaydın herkese,

IMG_5740.JPG

IMG_5741.JPG

Geçmiş olsun. Çıkan izin şiddetine bakılırsa kasti yapılmış gibi görünüyor. Başkasının malına bilerek zarar veren şahısların cezasız kalmaları insanın canını sıkıyor. Allah beterinden saklasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun maalesef böyle üzücü olaylar yaşanabiliyor benim aracımıda geçen hafta cuma gecesi biri çarpıp kaçmış sol arka kapıda hasarı vardı görünce sinirlerim zıpladı birde ertesi gün lpg montajı vardı koray abiyle buluşacaktık birsürü işe engel oldu allahından bulsun diyorum artık ne diyeyim servise bırakmadım sol arka kapı yarım boyandı bugün teslim alıcam inşallah.

IMG_2551.JPG

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@kadirgündüz geçmiş olsun. dün aracımla seyir halinde iken bir harfiyat kamyonunun arka kapak ile teker çamurluk bölümünden toprak, ince çakıl ve taştan oluşan kocaman kalıp şeklinde pislik blok halinde yola döküldü. asfalta düşüp parçalara ayrıldı. tam arkasında da okul veli toplantısından kızımı almış ve akşam yorgunluğu ve acayip bir trafik keşmekeşinde eve dönmeye çalışan ben. çok nasipliyimdir doğrusu. arkadan gelen birkaç araç bana iyi dua etmiştir. tüm moloz ve parçaları olduğu gibi benim aracın önünde patladı. bugün aracı sevise gösterdim. hasar dosyası açıldı ve eksperden onay alındı. sonuç tampon ve kaput boyanacak ve ön cam değişecek.şükürler olsun çok daha kötü olabilirdi. 5 gün sonra aracı sevise vereceğim. bu arada parça fiyatları iyi uçmuş ön cam 3.700tl çik.

bazen diyorum kendi kendime yapacak birşey yok, azınla kuşta tutsan nafile ...... üzülmenize ve canınızı sıktığınıza değmez. vardır bundada bir hayır

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, kadirgündüz :

çok geçmiş olsun maalesef böyle üzücü olaylar yaşanabiliyor benim aracımıda geçen hafta cuma gecesi biri çarpıp kaçmış sol arka kapıda hasarı vardı görünce sinirlerim zıpladı birde ertesi gün lpg montajı vardı koray abiyle buluşacaktık birsürü işe engel oldu allahından bulsun diyorum artık ne diyeyim servise bırakmadım sol arka kapı yarım boyandı bugün teslim alıcam inşallah.

IMG_2551.JPG

Geçmiş olsun. Yine sinirlerim bozuldu şimdi. Ne şerefsiz insanlar var. Allah beterinden saklasın.

2 saat önce, vethekim :

@kadirgündüz geçmiş olsun. dün aracımla seyir halinde iken bir harfiyat kamyonunun arka kapak ile teker çamurluk bölümünden toprak, ince çakıl ve taştan oluşan kocaman kalıp şeklinde pislik blok halinde yola döküldü. asfalta düşüp parçalara ayrıldı. tam arkasında da okul veli toplantısından kızımı almış ve akşam yorgunluğu ve acayip bir trafik keşmekeşinde eve dönmeye çalışan ben. çok nasipliyimdir doğrusu. arkadan gelen birkaç araç bana iyi dua etmiştir. tüm moloz ve parçaları olduğu gibi benim aracın önünde patladı. bugün aracı sevise gösterdim. hasar dosyası açıldı ve eksperden onay alındı. sonuç tampon ve kaput boyanacak ve ön cam değişecek.şükürler olsun çok daha kötü olabilirdi. 5 gün sonra aracı sevise vereceğim. bu arada parça fiyatları iyi uçmuş ön cam 3.700tl çik.

bazen diyorum kendi kendime yapacak birşey yok, azınla kuşta tutsan nafile ...... üzülmenize ve canınızı sıktığınıza değmez. vardır bundada bir hayır

Geçmiş olsun. Yine bir başkasının vurdum duymazlığının faturasının örneği. Allah korumuş daha kötü sonuçlara da yol açabilirdi. Eskiden hafriyat kamyonları asfalta döküntü bırakrsa ceza korkusu yaşarlardı. Araçlarını temizleyip asfalta çıkarlardı. Şimdi ne denetim var ne kontrol ne nizam hiç bir halt yok. Öylesine gidip geliyoruz yollarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.09.2018 at 20:47, Arabalar :

Araç tam dört yılını tamamlamıştı ki bugün işten geldiğimde evin önünde sokakta arkadan çarpılmış şekilde buldum.

Çarpan arslan yürekli kaçmış tabiki.

IMG_3064.JPG

Bugün aracı teslim aldım. Arka tampon ve sağ arka çamurluk değiştirilmiş olarak. Toplam tutar 7.000 TL.

Bu arada çarpan ve kaçan , kaçtığı ile kalmış oldu.

IMG_3332.JPG

IMG_3333.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çamurluk neden değişti fotoğraflarda değişmesini gerektiren birşey yokmuş gibi duruyor bende önce servise gittim önce kapıyı değiştirmemiz lazım dedi sonra benim tavrımı görünce tam boyarız dedi bende ellettirmedim kendim yaptırdım dışarıda 1100 tl kayıt tuttu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...