Jump to content

Mazda Connect Olan Tüm Mazda Modelleri İçin Apple Car Play Satışa Sunulmuştur

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bugün aracıma taktırdım.

mazda sonbahar servis kampanyası iyi denk geldi.  %20 indirim ile hem carplay taktırdım hem de 6 ay bakımını yaptırdım.

Applecarplay, genel olarak beklentiyi karşılıyor. Yeni mesajlar gelince siri okuyor cevap veriyor. Müzik, podcast, sesli kitap gibi uygulamalar var.

Dikkatimi çeken birşey; aracın ekranında haritaları açtığımızda cep telefonu ekranı gibi parmak ile yakınlaştırma-uzaklaştırma gibi harketleri yapamıyorsunuz. Normal navigasyon yüklü olan araçlarda sanırım bu mümkündü.

Podcasts dinlemeyi severim bu yüzden bu tarz uygulamaları yükledim.

Ayrıca google ve apple haritaları alternatif olarak Waze harita uygulaması kurdum. o da applecarplay destekli.

Applecarplay ile birlikte aracın akıllı ceptelefondan eksiği vidyo, fotoğraf, browser gibi görsel özellikli uygulamaların olmaması. Onlar da güvenli sürüşe verilen önemden dolayı. 

Androidauto ile ise denemedim henüz bir yorumum yok.

IMG_9700_MOV.thumb.jpg.c53d72e8276c494978392decbdcf2284.jpg

IMG_9700_MOV2.jpg

IMG_9700_MOV3.jpg

IMG_9700_MOV4.jpg

IMG_9700_MOV5.jpg

IMG_7366.JPG

IMG_6080.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, M4zd4ever :

850 tl civarı.

bakımını da yaptırdım aracımın.

toplam 1440 tl verdim. 

600 civarına hangi aracın hangi bakımını yaptırdınız? 

Ben mazda 3 40bin bakımı için 1200 civarı ödedim. Normal bakıma ek olarak frenler değişmişti. İndirim yapmadılar mı yoksa bana 😒

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Erdierdi :

Apple Car play’i yükletince yazılım versiyonu kaç oluyor? En son yazılımı mı yüklüyorlar acaba.

7.0 yüklenmesi lazim öncesinde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

soru şudurki devamlı telefonu kablo ile araca bağlamakmı gerekiyor ? Herter bna benzer bişiler söyledi telefonla aradığımda.

Böyleyse her bindiğimde bunu yapmak zul olur bana hiç bulaşmayacağım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, smookeus :

soru şudurki devamlı telefonu kablo ile araca bağlamakmı gerekiyor ? Herter bna benzer bişiler söyledi telefonla aradığımda.

Böyleyse her bindiğimde bunu yapmak zul olur bana hiç bulaşmayacağım. 

Evet. Her bindiğinizde bağlamanız gerekiyor. Kablosuz bağlanma özelliği orjinal kit ile yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayfon şakkadanak bağlanırken androidi üç bes defa denemeniz gerekebiliyor. yalnız androidin denileni anlamasi efsane.  

mesela bastınız konusma tuşuna siz komutu vermeden arkadan yandan biri "şuradan gidelim" dedigi anda "şuradan gidelim hakkında size nasil yardimcı olacağımı bilemiyorum" diyor:) misal dikmen caddesi 168 diyin nokta atışı yapıyor.

android autoya sanki biraz da sonradan entegre edildiği icin alışmak gerekiyor ama bence yine de kullanımı zor.  daha doğrusu komut vermeyi bilmek gerekiyor. şu şarkıyı çal dediğinde buluyor şunu ara dediginde arıyor, şuraya git dediginde gidiyor.

tek sıkıntı kablo ile bağlanmak. biraz da nazlı ille de orjinal kablo istiyor. 

diğer araclara Bluetooth ile mi baglaniyor bilmiyorum. 

bu arada kablonun tek avantajı degişen usb girişiyle telefonu süper hızlı sarj edebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba...

Ben de Android telefonum için  bağlantı yaptırmak istiyorum ama aklıma takılan şey, kablo döşemek için yapılacak söküp takma işlemi...

Genelde, böyle işler yapıldığında hiç eskisi, orijinali gibi olamıyor parçalar; tıkırtılar sesler gelmeye başlayabiliyor. Plastik aksamda bir deformasyon, bir çatlama ya da kırılma vb bir sorun seyahat sırasında ses yapabilir endişem var...

Yaptıran arkadaşların dikkatine takılan bir şey varsa paylaşabilir ise sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu applecrplay yapılınca daha önceden yüklediğimiz video izleme özelliği ve daha benzeri eklentiler duruyor mu onlarla ilgili bir sıkıntı var mı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konya servisi 1000 TL. diyor.

Telefonum android. Normalde istiyorum ama niyeyse yazılanlardan sonra tereddütteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Devrim Babacan :

Konya servisi 1000 TL. diyor.

Telefonum android. Normalde istiyorum ama niyeyse yazılanlardan sonra tereddütteyim.

Eğer aracın versiyonu uygunsa, orjinal kiti almadan önce AIO tweakler ile Android Auto'yu kendiniz yükleyip bir deneyebilirsiniz. Ben bu şekilde kullanıyorum. iPhone kullanmadığım sürece orjinal kiti almam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

03.11.2018 at 13:49, Tarahumara :

Eğer aracın versiyonu uygunsa...

59 ile başlayan sürüm. Sanırım script çalıştırılamıyordu değil mi? Bunu yapmak da bir işlem gerektiriyor diye hatırlıyorum. Öyle midir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Devrim Babacan :

59 ile başlayan sürüm. Sanırım script çalıştırılamıyordu değil mi? Bunu yapmak da bir işlem gerektiriyor diye hatırlıyorum. Öyle midir?

59.00.502 ve üzeri sürümlerde çalışmıyor. Eğer kendiniz 59.00.502 veya üzeri bir versiyona geçmeden önce açık kapı bırakan scripti kurarsanız sorun olmuyor ama örneğin bayiden bir araç aldınız ve aracın üzerinde 59.00.502 veya üzeri bir sürüm var, o zaman üniteyi söküp, arkasından seri bağlantı ile bilgisayardan SSH bağlantısı yapmanız lazım. 

Kısacası, 59.00.502 altındaki sürümlerdeyseniz ya da açık kapı bırakarak bu sürüm ve üzerine yüklediyseniz eklentileri yükleyebilirsiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim de anlamadığım android auto bağlıyken telefonun neden sesli çalmadığı. normalde mazda sisteme bağliyken hoparlörden çalıyor gelen aramada ama android autoda sadece ekranda gelen çağrı görünüyor. fark ederseniz ne ala etmezseniz duymuyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Katil Balina :

benim de anlamadığım android auto bağlıyken telefonun neden sesli çalmadığı. normalde mazda sisteme bağliyken hoparlörden çalıyor gelen aramada ama android autoda sadece ekranda gelen çağrı görünüyor. fark ederseniz ne ala etmezseniz duymuyorsunuz.

Telefonunuz nedir. Benim telefonumda da böyle bir sorun vardı. Bir şekilde çözdüm. Benim telefonum Oneplus 5t. Telefon android auto da bağlı iken, zil sesi ayarlarına girdiğimde "Muted by Android Auto" yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...