Jump to content

Mazda Connect Olan Tüm Mazda Modelleri İçin Apple Car Play Satışa Sunulmuştur

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba. Ben online ve güncel navigasyon olması adına Android Autoyu taktırmak istedim. Ama bana da Sadece İphone a %100 uyumlu olduğu Androide şu anda uyumlu olmadığı bilgisi verildi.  Yorumları okudum ama emin olamadım. Mazda 3 sahibiyim 2017model.  ekrana crack de yapamadığım için doğru düzgün ekrandan yararlanamıyoruz haliyle. Eğer uyum sorunu yok ise taktıracağım. Netleştirmek adına geri dönüş yaparsanız sevinirim. ( Olay apk ise harici apk yi kurarım zaten. Ama yetkili servis uyumsuz dediği için kafamda soru işareti kaldı )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, fmvurgun :

Merhaba. Ben online ve güncel navigasyon olması adına Android Autoyu taktırmak istedim. Ama bana da Sadece İphone a %100 uyumlu olduğu Androide şu anda uyumlu olmadığı bilgisi verildi.  Yorumları okudum ama emin olamadım. Mazda 3 sahibiyim 2017model.  ekrana crack de yapamadığım için doğru düzgün ekrandan yararlanamıyoruz haliyle. Eğer uyum sorunu yok ise taktıracağım. Netleştirmek adına geri dönüş yaparsanız sevinirim. ( Olay apk ise harici apk yi kurarım zaten. Ama yetkili servis uyumsuz dediği için kafamda soru işareti kaldı )

sorun türkiye'de android auto'nun resmi olarak sunulmaması. yine de her türden güncellemeyi bulup kullanabiliyorsunuz. ben aylardır sorunsuz kullanıyorum. sorun dedikleri şey aşılamayacak şeyler değil. gayet memnun kalırsınız. arabaya level atlatan bir teknoloji kesinlikle. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki doğal olarak sökülüp takma işlemleri insanı çok düşündürtüyor. Özellikle bu iç kısımlardan ses gelmesi olayına ben çok kafayı takarım. Mevcut halinde böyle bir sıkıntım yok. Sökme takma işleminden sonra bu sorun yaşanır mı. Ya da belki gözle göremeyeceğimiz bir yerlerde malzemelere zarar verebilirler mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, fmvurgun :

Peki doğal olarak sökülüp takma işlemleri insanı çok düşündürtüyor. Özellikle bu iç kısımlardan ses gelmesi olayına ben çok kafayı takarım. Mevcut halinde böyle bir sıkıntım yok. Sökme takma işleminden sonra bu sorun yaşanır mı. Ya da belki gözle göremeyeceğimiz bir yerlerde malzemelere zarar verebilirler mi ?

herhangi bir sorun olmuyor söküp takmada. servisteki elemanlar işi biliyor zaten. ayrıca gelen kitin icinde orjinal yapışkanlı sünger de var. ustaya söyleyin her yere yapıştırsın ki zaten onun icin cıkıyor kitten.  ben hicbir ses ya da sorun yaşamadım. forumda taktıran kimse de bu şikayetle geri dönüş yapmadı. oyle cok fazla sökme takma işi de yok zaten bi orta konsol sökülüyor o kadar.  o konuda şüpheniz olmasın.

taktırırsaniz buradan indirip sürekli güncelleyebilirsiniz.

https://android-auto.tr.uptodown.com/android

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, fmvurgun :

Android'de sorunsuz şekilde çalışıyor. Uyumlu olmadığını söyleyen servis, ya Türkiye Play Store da olmadığı için söylüyor ya da cehaletinden. Ben de sökme takma işlemini ehil olmayan kişilerin yapabileceğinden (işlem sonrası tıkırtı sesleri ve daha önemlisi işlem sırasında araca verilecek çizik vb hasarlar) dolayı kiti kendim alıp taktım. Eğer eliniz bu tarz işlere yatkınsa maksimum yarım saatlik bir işi var. Biraz korkutucu gelebilir ama doğru ekipmanları kullanırsanız aslında çok basit işlem.

IMG_20190123_154636.thumb.jpg.6c9d9e4fd5700b372ba5df045e745139.jpg

IMG_20190123_162953.thumb.jpg.fab35977e04c4f8d78eb5a709f59850f.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim kafamdaki soru işaretleri gitmiş oldu. Bakım esnasında baştan savma yapılmaması adına iyi bir tembihle takmalarını söyleyeceğim. İnşallah beğenirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmit Mazda Haldızla konuştum tekrar. Sökme takma işleminden sonra içeriden trim sesi gelirse ne yapacağız diye. Yapacak bir şey yok dedi. Sırf bu yüzden taktırmaktan vazgeçtim gibi. Bir sürü yer elden geçecek belki içerde sök tak parçalara zarar verecekler ve ses çıkaracak. EE dedim garantiye girmiyor mu araçtan ses geldiğinde diyorum. Kendi kendine gelirse giriyor ama biri müdahale etmişse girmiyor dedi. Tamam da takan siz olacaksınız böyle bir şey olursa nasıl girmiyor dedim. VELHASIL biraz sıkıntılı ben de takıntılı olduğum için kesin bende ses yapar ve araçtan soğurum.  O yüzden erteledim. Taktıranlar gerçekten memnun mu, parçalarda torpidoda çizik, ses vs yapıyor mu bilmek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, fmvurgun :

İzmit Mazda Haldızla konuştum tekrar. Sökme takma işleminden sonra içeriden trim sesi gelirse ne yapacağız diye. Yapacak bir şey yok dedi. Sırf bu yüzden taktırmaktan vazgeçtim gibi. Bir sürü yer elden geçecek belki içerde sök tak parçalara zarar verecekler ve ses çıkaracak. EE dedim garantiye girmiyor mu araçtan ses geldiğinde diyorum. Kendi kendine gelirse giriyor ama biri müdahale etmişse girmiyor dedi. Tamam da takan siz olacaksınız böyle bir şey olursa nasıl girmiyor dedim. VELHASIL biraz sıkıntılı ben de takıntılı olduğum için kesin bende ses yapar ve araçtan soğurum.  O yüzden erteledim. Taktıranlar gerçekten memnun mu, parçalarda torpidoda çizik, ses vs yapıyor mu bilmek gerekiyor.

Sırf bu endişenizden dolayı bu özellikten mahrum kalmamanızı öneririm. İşlem yapıldıktan sonra trim sesi gelirse, bir buluşmamıza gelin trim sesinizi gidereyim. Takan kişi çizik oluşturursa ona yapacak bir şey yok maalesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17.07.2019 at 14:54, Tarahumara :

Sırf bu endişenizden dolayı bu özellikten mahrum kalmamanızı öneririm. İşlem yapıldıktan sonra trim sesi gelirse, bir buluşmamıza gelin trim sesinizi gidereyim. Takan kişi çizik oluşturursa ona yapacak bir şey yok maalesef. 

O kadar kendisini fark ettiriyor diyorsunuz :) Tamam. Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 dakika önce, Katil Balina :

bence taktırmayın ordan burdan tıkırdamaya başlar

arabayı da sat dersin sen şimdi hocam :)

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mehmet Özdemir :

arabayı da sat dersin sen şimdi hocam :)

yani ordan burdan tıkırdayacağı için takmamakta fayda var. her çukurda eğimde şase esnerken gıcırt gucurt ediyor. kiti taktırmamak enniyisi.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Android auto taktırdım ama youtube videolarını vs izleyemiyorum. Sanırım google carstream app sini yasaklamış, sadece navigasyon çalışıyor, sms, whatsapp mesajları okuayabiliyor, benim önceliğim video klip izlemekti, nasıl yapacağım yardımcı olacak var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, DeviLLe :

Android auto taktırdım ama youtube videolarını vs izleyemiyorum. Sanırım google carstream app sini yasaklamış, sadece navigasyon çalışıyor, sms, whatsapp mesajları okuayabiliyor, benim önceliğim video klip izlemekti, nasıl yapacağım yardımcı olacak var mıdır? 

Telefonunuz root lu değilse video oynatma şansınız yok android auto ile. Eğer rootlarsanız anroid auto ya ekstra programlar yükleyebiliyorunuz. Youtube oynatma, telefondaki videoları oynatma ya da telefonun ekranını komple yansıtma gibi. Video oynatmak için başka bir seçeneğiniz de AIO tweakler ile video player uygulamasını yüklemek ama orjinal andorid auto yüklediyseniz CMU versiyonunuz v70 üzeridir. Bu işlemi yapmadan önce id7 scriptini yüklemediyseniz bu şansınız da yok artık. Ancak CMU yü söküp, arkasından seri kablo bağlantısı ile yapabilirsiniz. Uzun iş. İlle de ben video oynatacağım diyorsanız en sancısız yol android telefonunuzu rootlamak. O da çok basit bir işlem değil eğer aşina değilseniz ve telefonunuz tamamen sıfırlanacak bu işlemde. 

Bir başka yol da harici bir donanım takarak CMU da ki TV modülünü aktif etmek ama bu da biraz maliyetli ve yine CMU yu söküp arkasına kablo bağlamanız ve torpido altındaki tuner modülüne bir aparat takmanız gerekiyor. Bu size CMU ya harici bir video ve ses girişi şansı veriyor. Bununla birlike istediğiniz harici android TV cihazı ya da Apple TV tarzı harici bir cihaz bağlayabilirsiniz.  Ben epey bi zaman önce Apple TV takmıştım bu yöntem ile.

r62oZM.thumb.jpg.dc17b95760e26fe5bf1bcc764ac962e7.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
17.07.2019 at 14:54, Tarahumara :

Çok ilginç ben Diyarbakır'daki serviste yaptırmayı düşünüyordum ama yetkili servis bile söküp yapacakmış nasıl olur ya? Mazda buna bir çözüm bulamamış mı? İlla CMU üzerinden mi olması gerekiyor bu işlemin kendi master kabloları felan yok mu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, hurakan :

Çok ilginç ben Diyarbakır'daki serviste yaptırmayı düşünüyordum ama yetkili servis bile söküp yapacakmış nasıl olur ya? Mazda buna bir çözüm bulamamış mı? İlla CMU üzerinden mi olması gerekiyor bu işlemin kendi master kabloları felan yok mu acaba?

Merhaba,

Güncel fiyatı nedir serviste android auto nun sordunuz mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, hurakan :

Çözüm kabloyu ve usb portları değiştirmek. Sökülmeden yapmanın bir yolu yok. Sadece yazılım ile yapılan bir işlem değil. Fiziksel müdahale gerekiyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, SoulCUTTER :

Merhaba,

Güncel fiyatı nedir serviste android auto nun sordunuz mu ?

Bayağı pahalı baya dediler.

Zaten bir de sökme takma işi olacaksa ben yokum, zaten sinek konsa kovalıyorum, bir de içini dışını mı söktüreyim :)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
7 saat önce, mcagris :

Bendeki Apple car play usb girişleri type c için uygun görünmüyor, Dönüştürücü ile mi kullanacağız acaba ?

nasıl yani?  araca giriş zaten normal usb ile yapılıyor, type c ise telefonla ilgili bir şey. telefonunuzu şarj eder gibi kabloya bağladıktan sonra usb tarafından araca bağlanacaksınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...