Jump to content

Satılık 2009 Model Otomatik Mazda 3 Touring

goktufan

Tavsiye Edilen Mesajlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-muhendisten-8-senedir-kullandigi-otomatik-mazda-3-degisen-yok-603959519/detay/

Arkadaşlar selam, yaklaşık 9 senedir Mazda 3 kullanıyorum. Bu ikinci Mazda 3'üm, bunu 8 senedir kullanıyorum (ilk aracım da yine Mazda 3'tü). Şimdi şirketim bana araç veriyor, mecburen ona geçip boşa çıkan bu aracımı satmak istiyorum. İlanda mümkün olduğunca tüm detayları yazmaya çalıştım, yine sorularınız olursa buradan cevaplandırabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı satışlar ama ben bu fiyata zor görüyorum. İnşallah satarsanız satış fiyatını da burada paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Mutlu Tekir :

Hayırlı satışlar ama ben bu fiyata zor görüyorum. İnşallah satarsanız satış fiyatını da burada paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar çok teşekkür ederim.

Diğer ilanlara baktığımda fiyatın onlara göre uygun olduğunu düşündüm. Otomatik vites, araçta değişen yok, boya ön arka tampondaki rötüşlar dışında bulunmuyor, LPG var ve Touring modeli (base olan değil)

Bu bağlamda yukarıdaki saydıklarımın hepsini rayiç bedelden fiyata eklediğimizde diğerlerine göre uygun geliyor.

Aracın düzenli bakımlarını yaptırdığım ustanın yanında çalışan usta 49250 teklif etmişti bir ay önce ama satmadım. İkinci ellerin de piyasası yükseliyor tüm araçlarda, Mazda da bunu çok hissedemedik maalesef.

Bu benim bakış açım tabi ki, görüşlerinize çok değer veriyorum.

50 dakika önce, Revivo73 :

Orjinalliği bozmamak adına parça değişmedi, boyanmadı deniliyor fakat LPG takılınca aracın orjinalliği gidiyor.

Türkiye'de yaşıyoruz hocam, benzin fiyatları insanı seyahat etmemeye zorluyor. Bu aracın dizeli bulunmuyor, benzinli kullansan dediğim gibi. Bu yüzden ben dahil nerdeyse tüm arkadaşlarım LPG taktırdı. Biz şimdiye kadar her aracımıza LPG taktırdık. Bana göre yapılması gereken bu, başka türlü otomatik vitesin yakıtıyla başa çıkamıyorsun.

Parça değişmedi, boya olmayan kısımlar genelde aracın dış yüzeyi, kaportası için kullanılıyor, ben de o bağlamda yazdım. Yoksa bakımlarda zaten aracın bazı parçalarını değiştiriyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Revivo73 :

Orjinalliği bozmamak adına parça değişmedi, boyanmadı deniliyor fakat LPG takılınca aracın orjinalliği gidiyor.

Araba yaktığı kadar da gitse eyvallah da. Hem yakıyor hem gitmiyor. E  o zaman da lpg ye müstehak oluyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murphy yasası bir kez daha kendini kanıtladı. İki tane alıcı için cuma ve cumartesine sözleşmiştik şansa bak. Dün akşam minibüs kavşakta dururken beni görmedi, yolcuyu indirip bakmadan direksiyonu çevirdi ve kapının oraya çarptı.

Şimdi Mazda yetkili servisine geldim, Maslak EVO. Eksper gelecek bakacaklar, sizce kapının değişmesi mi mantıklıdır, boyatmak mı? İlk defa kaza olduğu için ne yaptıralım bilemedim. Şasesinde veya orta direkte bir şey yok, oraya değmedi. Ama arka kapıya sürttü, ön kapının sacına da darbe yaptı. Boyadansa sıfırı olan kapı daha mantıklı olmaz mı?

Minibüs'te pek bişe yok, sadece ön panel çıtası çıktı. Tutanak tutup yolumuza devam ettik.

510640558_WhatsAppImage2018-10-18at8_37.12AM(5).jpeg.83c818fa4126075ca60f523c49a5374f.jpeg140273836_WhatsAppImage2018-10-18at8_37.10AM(2).jpeg.35a047fc706d458f511b38384e51825b.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğrafları saklayın sakın yetkili serviste yaptırmayın. Boşuna trameri fazla çıkar alacakları kaçırır. Auto king otto zenith rs gibi bir yere gidin uygun fiyata onarırlar. Minibüs olmayan kapının dış ve iç fotoları var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla hocam onda da yetkili servis dışında işlem yaptıranlar almak istemiyor, En azında kaydı falan olsun diye yetkili servis getirmek istedim, alan da gelip sorabilir böylece. Ama dediğin gibi tramere ne kadar yazarlar bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla 1500 tl tutacak işlem için almayacaklarsa almasınlar. Öteki türlü 6000 tl tramer diye yetkili servis olmasına rağmen yanaşmıyorlar. 

Dış sac düzelir, içeride birşey yoksa eğer 1000 tl den de az çıkabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yetkili servisle pazarlık yapılabilir, eğer değiştirmeyip güzel iş çıkaracaksanız size yaptırayım diyin, benim başıma daha önce geldi, kapı sacını yoldaki ızgara dönerek yırttı. Hyundai servisi değiştireceğiz dedi, eğer değiştirecekseniz size yaptırmayacağım dedi, kaporta ustası geldi, güzelce kaynatıp kemer altını boyarız dedi. Hem hasar kaydım düşük çıktı hem de kasko firmasının parası boşa gitmemiş oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eksper de değişsin dedi, bunu düzeltseler yine orjinalini gibi olmaz dedi. Artık ilanı değiştirme zamanı geldi, 8 sene kullan kaza yapma, değişeni olmasın, satmadan 2 gün önce kaza yap, 2 kapı değişsin. Neyse hayatta bazen herşeyin sebebi olduğuna inanmak gerek. Yoksa sinirden duramıyorsun :) Oldu artık yapacak bişey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne şanssızlık.  Motosiklet ve bisiklet kullanan biri olarak aracın 360 derece etrafını kolladığım için böyle kaza kolay kolay yapmazdım.

Ben olsam y.servise götürmezdim. Hasa cok büyük değil. Bildiğim güvendiğim bir kaportacıya götürürdüm.  Y.servis harici işlem yapılmış diyerek pazarlık yapacak kişiye de satmazdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için. İlk gün biraz kötü hissetmiştim ama geçti, sonuçta her zaman başımıza gelebilir. Satarsam şirket aracına geçecektim, sorun değil bekleriz satılana kadar, sürmeye devam. Bu pazartesi bırakacağım aracı, Perşembe ya da Cuma teslim edecekler. Size öncesi ve sonrasını çekip atarım tamamlanınca.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...