Jump to content

Yeni Mazda 3 !!!!

Mümin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Japon üretici Mazda’nın Mazda 3 adlı kompakt otomobilinin eskimeye başladığı ve yeni bir jenerasyona ihtiyaç duyduğu açıkça görülüyor. Tam bu doğrultuda Mazda da bugün yeni bir teaser (ipucu) videosu paylaştı. Bu teaser videosunda Mazda, yeni bir kompakt otomobilini gösteriyor. Biz de bunun çok büyük ihtimalle yeni Mazda3 olduğunu düşünüyoruz. Aracın resmi tanıtımı için ise önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı gösteriliyor.

https://www.youtube.com/embed/lvr5quwTcog

Mazda Kai konsepti

Bu gelişmiş motor teknolojisine, Mazda’nın en yeni SkyActiv araç platformu da eşlik edecek. Bu platform, her zamankinden daha gelişmiş bir şekilde olacak. Yani ses yalıtımı, konfor gibi anlamlarda daha da başarılı olacağı belirtiliyor. Yeni platformun tek dezavantajı ise çok noktadan bağlantılı arka süspansiyonun bırakılacak olması oluyor. Bunun sebebi de o sistemin getirdiği fazla ağırlık oluyor.

Teaser videosuna geri dönersek, bu görüntüdeki aracın yeni Mazda3’e karşılık geldiğini neredeyse kesin olarak söyleyebiliyoruz. Çünkü arka kısmının tasarımı mevcut jenerasyon ile büyük ölçüde uyuşuyor. Ayrıca akıcı hatların, Mazda Kai adlı konsept araçtan esintiler taşıdığını da görüyoruz. Bu konsept hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yılın Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenmişti ve Mazda’nın yeni Mazda3 modeline karşılık geliyordu. Fakat yeni Mazda3’ün şu anki jenerasyonda olduğu gibi hatchback gövde tipinin yanı sıra sedan gövde tipinde de gelmesini beklediğimizi de belirtmiş olalım. Daha fazla detayı önümüzdeki ay düzenlenecek olan Los Angeles Fuarı’nda elde edebileceğiz.

Mazda Kai konsepti

Tüm haberi görüntüle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Millet 30 yıldır sadece far,ızgara değiştirerek aynı modelleri devam ettiriyor. Bence Mazda da radikal bir karar almamalı. İlk mazda 3 ile şimdikinin alakası yok. Aradakilerinde alakası yok tabi. Neden farklı bir konsepte ihtiyaç duydular anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, Lupara :

Millet 30 yıldır sadece far,ızgara değiştirerek aynı modelleri devam ettiriyor. Bence Mazda da radikal bir karar almamalı. İlk mazda 3 ile şimdikinin alakası yok. Aradakilerinde alakası yok tabi. Neden farklı bir konsepte ihtiyaç duydular anlamadım.

Ford ile yollar ayrilinca kendini tekrar kanıtlama gerekliliği olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, Mümin :

Yeni platformun tek dezavantajı ise çok noktadan bağlantılı arka süspansiyonun bırakılacak olması oluyor. Bunun sebebi de o sistemin getirdiği fazla ağırlık oluyor.

bunu bırakıp ne yapacaklar acaba? wv caddy gibi makaslı mı olacak? :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Lupara :

Çoğu şey aynı. Farın çizgileri bile aynı ama genel hatları çok güzel değiştirdiklerinden tamamen farklıymış izlenimi veriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerçi bu bir concept araba gibi duruyor ama eger gerçekse umarim Mazda Türkiye, biz bunu ithal etmeyecegiz, demez.

Bu tarz örnekler var.  Bayraktar artik Subaru Impreza ithal etmiyor.  Nissan Türkiye belki firma olarak en çok satabilecekleri Sentra modelini ithal etmiyor.  Hyundai Türkiye, ABD'de yeni çikan Veloster N modelini Türkiye'ye ithal etmiyor (en azindan simdilik etmiyor).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

japonyadan gelen otolara ek vergi koyarak otomobil piyasamızı avrupa markalara teslim etmişiz,  mtv farkı ile de turbolu küçük hacimli arabalar japon arabaları piyasadan sildi.  200 bin tl fiyatla gelir bizim ülkeye. japon markalara ek vergi koyan ülkelere japonya hiç araç göndermese yeridir. rekabet edemiyo adamlar doğal olarak yatırım yapmıyo model paket çeşitliliğini türkiyede sunamıyor. hala bir mazda 3 alamadım nasip olur inşallah birgün şu woswosdan kurtuluruz.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, okkko :

Mazda3 2019 ucundan azıcık...

SmartSelect_20181109-003556_WhatsApp.jpg

Bu sefer hatchback daha iddialı olacak gibi - en azından arkası- siz canlı gördünüz mü Okan bey yoksa bizimle aynı zamanda mı göreceksiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğrafları yok fakat, sızan servis dökümanlarındaki çizimlere bakılırsa güzel bir şey çıkacak gibi. İçinde de köklü değişiklikler var. Dijital kadran olursa güzel olur.

03.thumb.jpg.434793d124f0297170a469b511b5f890.jpg

02.thumb.jpg.5f249e3e2ea665e64b2cfd7d8d3cf339.jpg

01.thumb.jpg.67ff61049e481493e300862f6dca84a9.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Katil Balina :

4 cam otomatik kapanacak mı acaba:)

Onun için 2019 modeli beklemenize gerek yok. 2017 makyajla birlikte geldi o özellik. Eğer çok arıyorsanız bir modül ile 2014 modellere de eklenebiliyor. Ben ekledim kendi aracıma. Hem 4 cam tek tuşla açılıp kapanıyor, hem de aracın kapılarını kilitlediğinizde ya da uzaklaştığınızda açık cam varsa otomatik kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Tarahumara :

Onun için 2019 modeli beklemenize gerek yok. 2017 makyajla birlikte geldi o özellik. Eğer çok arıyorsanız bir modül ile 2014 modellere de eklenebiliyor. Ben ekledim kendi aracıma. Hem 4 cam tek tuşla açılıp kapanıyor, hem de aracın kapılarını kilitlediğinizde ya da uzaklaştığınızda açık cam varsa otomatik kapanıyor.

Merhaba. Sanırım ben bilmiyorum bu kapıları kilitleyince camların otomatik kapanması bir yerden aktif mi ediliyor acaba ? Ben aracı kilitleyince cam açıksa açık kalıyor çünkü. 

Bu arada bence dijital kadran kesin gelecek. Gelmezse çok şaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...