Jump to content

1. ve 2. Nesil Mazda 3 İçin Balata ve Disk Önerisi Ortak Konu

Limpony
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir saat önce, abcsefa :

Icer marka için bahsettiğiniz yerden fiyat aldım ön arka Balata için toplam fiyat 450 tl olarak fiyat verildi. Bu durumda ferodo mu yoksa ıcer mi daha mantıklı? 

Ben iceri öneriyorum. Güvenlik fren performansı benim için paradan daha önemli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Disk bitti TRW bitmedi. Bir ara ses yapıyordu, artık yapmıyor. Sert balata & uzun ömürlü. Disk tutuşu da güzel, aşırı toz bırakıyor. Jantın kaplamasını yiyecek seviyede.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladım aşırı toz bırakması haricinde herhangi bir memnuniyetsizlik yaşamadınız anladığım kadarıyla. Peki kaç yıldır kullanıyorsunuz bu balataları? Birde nereden temin ettiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Disk de bitmesin, balata daha çabuk bitsin, performansı da güzel olsun dersen Adem ustanın taktığı stoptech (sanırım adı buydu) diskler ve icer balata. Ses çok az, toz maalesef var, ama güvenlik daha önemli, taş gibi tutuyor. Toz çıkarmazsa da zaten balata sert olduğundan diski erken bitirir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O kadar çok zaman geçti ki inan hatırlamıyorum.

85-90 k rahat yapmıştır, belki de geçmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, quiteguide :

O kadar çok zaman geçti ki inan hatırlamıyorum.

85-90 k rahat yapmıştır, belki de geçmiştir.

Peki performansı nasıldı o anlamda bir memnuniyetsizlik yaşattı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne zaman ihtiyacım olduysa işini yaptı, hala da yapıyor. Lastikler mevsim, yol, sürüş şartlarını karşıladıktan sonra bir sorun olmaz.

Bir kaç hafta önce AVM girişinde onume bir ergen atladı, resmen atladı ama. Koşarak yaya yolundan gelip aynı şekilde önümden geçip gitti. Gencin siluetini anımsıyorum, nasıl durdum anlamadım, küfür bile edemedim, öylece kaldım 🙂

Lastiklerin de hakkını verelim, nokian wdr 4.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır, o zamanlar megaparca yoktu.

Megaparcadan ferodo on/arka disk takımı, baltalar ve fren hidroliği almıştım. Depoda bir yerde duruyorlar, havalar ısınınca değiştirmeyi umuyorum. 

TRW megaparca da mevcutsa, orijinallik konusunda kafada soru işareti olmasın.

Gönül rahatlığıyla alışveriş yaparım oradan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat uyarsa, tolga beye canlı sohbetten baglanin, ücretsiz kargo için kod isteyin. 

Aracın subap takımını, conta takımını, arka amortisörleri, hava yağ polen filtresi, ön düzen arka düzen vs vs. için pek çok ürün aldım. Hiç bir sorun yaşamadım. 

Güzel bir esnaf kardeşimizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ filtresi kalmamış sonuncuyuda siz aldınız anlaşılan :) Mahle marka olan 8 delikli imiş ancak stokta yok. Sohbettende sordum ne zaman geleceğine dair bir tarih veremedi. 

Ayrıca ferodo marka  balata da satıyor   megaparça. Ancak sanki Trw marka olan biraz daha iyi anladığım kadarıyla. Ya da her iki markayı kullanan birisi aydınlatırsa yol gösterici olur.

Mann ve blue print markalarında stok var ancak 6 delikliymiş. Orjinali 8 delikli olduğundan o da içime sinmedi. Servisten orjinalini alacağım herhalde 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ filtesinde delik sayisi önemli. 

Stokta hatri sayılır miktarda yağ hava polen filtrem mevcut.

Öyle biri forumdan çıkar mı bilmiyorum.

Almışken set tam olsun diye bütün ürünleri ferodo secmistim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim düşük frenleme performansı konumu bilen bilir. Düşük hızda tutmamaproblemi vardı. Organik balatadanmış sonra ferodo ya geçtim yine az da olsa devam etti. Araç disk balata seçiyor gerçekten.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, abcsefa :

https://megaparca.com/urun/mazda-3-2009-2013-16-arka-fren-balatasi-63026

braxıs markasını deneyen var mı? herhalde braxıs alacağım en kötü 1 yıl kullanır atarım :)

Ucuz etin yahnisi olayına dönmesin... Bari Ferodo al o da ucuz. 

Lastik ve fren tertibatında ucuza kaçmamak lazım. Her ne kadar sakin kullansan da tehlikenin nerede başına geleceği, ani freni ne zaman yapman gerektiği belli olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...