Jump to content

2012 CX-5 Ön Sağ Kapı Hoparlörü Problemi ve Çözümü

serkan306
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracımı almadan önce hayallerini kurduğum Bose ses sistemi, aracı aldığımda beni hayal kırıklığına uğratmış, sağ ön hoparlörü patlakmışcasına bazı basslarda hırlıyordu, ben de keyfini çıkaramıyordum. Forumda denk gelmesi üzerine aynı problemin BM kasa birçok Mazda 3'te de kronik olarak olması ve servislerde ücretsiz değişim yapılması üzerine konuyu araştırdım, aynı problemin CX-5'lerde de olduğunu görmekle birlikte Türkiye'de bir bülten yayınlanmadığını, ancak yurt dışında birçok ülkede bülten yayınlandığını ve ücretsiz değişim yapıldığını görmüş oldum. Bunun üzerine yetkili servisim olan Herter'de Asalet Bey'e ( @dr_azoom ) başvurumu yaptım, o da Mazda Türkiye'ye gerekli talep yazısını gönderdi, cevap %50 indirim olarak geldi ki, buna rağmen hatrı sayılır bir meblağ ediyordu. Yurt dışındaki durumu da bilerek şansımı zorlamak istedim, Asalet Bey ekstra indirim talebinde bulunurken ben de Mazda Türkiye'ye mail attım, durumu izah ettim. Geçen hafta içinde Asalet Bey'den haber geldi, indirim oranı %80'e çıkmıştı, ücretsiz değişim olmasa da kabul edilebilir bir durumdu, kaçırmak istemedim :) Cumartesi günü değişim yapılması için anlaştık. Cumartesi değişim gerçekleşti. Eski hoparlör epey su almış, özellikle alt kısmı çürümeye başlamıştı. Esnek kısmı sac gövdeden tamamen ayrılmıştı. Umarım bu hoparlörler 2 - 3 aynı sorunu yaşatmaz. Şimdi gerçekten hoşuma giden parçaları dinleyebiliyor, bassları olması gerektiği gibi duyabiliyorum. Aynı problemi yaşamış olanlar için örnek teşkil etmesi amacıyla bu konuyu açtım, umarım faydalı olur. Bu süreçte gerekli ilgi ve alakayı fazlasıyla gösteren Asalet Bey'e çabalarından dolayı teşekkür ederim. Eski ve yeni hoparlörlerin fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

DSC_2986H.jpg

DSC_2987H.jpg

DSC_2988H.jpg

DSC_2989H.jpg

DSC_2991H.jpg

DSC_2994H.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mehmet Özdemir :

geçmiş olsun.. umarım bu hale gelmesine neden olan eksiklikler de giderilmiştir.

Teşekkür ederim, pek sayılmaz ama bir şeyler düşünüyorum, uygulamaya geçireceğim inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Aynı durum benim aracımda da var. dün herteri aradım ama 1600 lira dediler hoparlör için. Serkan bey herter den kimle görüştüğünüzü öğrenebilirmiyim ve sizi referans verebilirmiyim konuyla ilgili.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, fahri.tasova :

Aynı durum benim aracımda da var. dün herteri aradım ama 1600 lira dediler hoparlör için. Serkan bey herter den kimle görüştüğünüzü öğrenebilirmiyim ve sizi referans verebilirmiyim konuyla ilgili.

@dr_azoom Asalet abi.

Servis fiyatı çok yüksekse Sony pioneer gibi markaların ürünlerini takabilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...