Jump to content
Hasan Tahsin

2. Nesil Mazda 3 Kalorifer Fanı Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Koksal2859
8 saat önce, Koksal2859 :

Bu parçayı nerde tamir ettirdiniz ögrenebilirmiyim,bende de aynı sorun var.Sıkıntının burdan olduğunu düşünüyorum.Yapılabilecek bütün kontrolleri yaptık çünkü.

Teşekkürler gerek kalmadı,elektronikçi bulup bende tamir ettirdim.İçindeki küçük sigorta yanmış.Lehimle yeni sigorta lehimledi on numara oldu.

4 dakika önce, Mutlu Tekir :

geçmiş olsun. Fan rezistansı denilen parça galiba, doğru mudur?

Evet denebilir,fan ünitesi direnci diye geçiyo sanırım,şase noya göre sorgulama yapıldığında.Teşekkürler.on numara çalışıyo şimdi.Daha yüksek voltajlı bir sigorta taktı aynısından olmadığı için.Benim taktığım orjinalinden daha uzun ömürlü olur dedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
1 saat önce, Koksal2859 :

Teşekkürler gerek kalmadı,elektronikçi bulup bende tamir ettirdim.İçindeki küçük sigorta yanmış.Lehimle yeni sigorta lehimledi on numara oldu.

Evet denebilir,fan ünitesi direnci diye geçiyo sanırım,şase noya göre sorgulama yapıldığında.Teşekkürler.on numara çalışıyo şimdi.Daha yüksek voltajlı bir sigorta taktı aynısından olmadığı için.Benim taktığım orjinalinden daha uzun ömürlü olur dedi.

Evet, 1. nesilde bu forumda galiba görmüştüm bu sorunu. 2. nesilde ilk defa görüyorum. 

Hava akışı azaldığında sistem kendisini korusun diye sigorta niyetine kullanılıyor, hem de fanın hızını ayarlamayı sağlıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...