Jump to content

Mazda CX-3 mü Toyota C-HR mi?

mebi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba geçen hafta aranıza katıldım 2.nesil 3 mazdamın yarın satışını veriyorum, yine yeniden mazda, cx-3 almak istiyorum ama biraz da kararsızım Toyota  C-HR ile aklımda biraz kararsızlık var.

100-110 k bandında tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

Sedan ve manuel hariç, cx3 tarzında otomatik hatasız,

Yıllık 8-12 k kullanımı olacak,

Yaklaşık 2-3 yılda bir model yükselttiğimiz için prim yapması iyi olur

Yardımcı olacak arkadaşlara şimiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mehmet Özdemir :

konu başlığını karşılaştırma şekline dönüştürdüm daha dikkat çekmesi açısından.

benim önerim, benzinli mazda3 hb olurdu.

Mehmet bey teşekkür ederim, Aracı anneme alıyorum, daha önce ki iki hb aracında marşpiyelini sürttüğü için crossover daha mantıklı geldi, büyük araç istemediği için ortada crossover modellerinde takıldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anneniz için mantıklı olanı söylediğiniz gibi crossover bir araç mantıklı. Hibrit araç daha önce Kullanmadım ama şehir içi kullanımlarda yakıt ekonomisinin çok iyi olduğunu okumuştum. Şehir dışında ise yakıt tüketimi artıyor. 

Yıllık vergisini, bakım masraflarını, garanti sürelerini karşılaştırdınız mı acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mehmet Özdemir :

Anneniz için mantıklı olanı söylediğiniz gibi crossover bir araç mantıklı. Hibrit araç daha önce Kullanmadım ama şehir içi kullanımlarda yakıt ekonomisinin çok iyi olduğunu okumuştum. Şehir dışında ise yakıt tüketimi artıyor. 

Yıllık vergisini, bakım masraflarını, garanti sürelerini karşılaştırdınız mı acaba?

hibrit değil 1,2 benzinli aslında onun mekaniğini hiç araştırmadım görsel iç ve dış dıziyanı etkileyici diyebiliirm, ayrıca sözü açılmışken garanti süreleri nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kısa sürede prim yapması gibi bir kriter olduğu sürece Türkiyede Toyota > Mazda derim. Kendim aracımı uzun dönemli kullanmayı ve şartlar zorlamadıkça elden çıkarmayı düşünmediğim için Cx-3 (dizel, otomatik, awd) tercih ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne cx3 ne crh

ikiside değil

opel mokka x black edition al geç.

anneniz kullanacağı için illa 4x4 olmasına gerek yok anladığım kadarıyla. 4x2 yeterli.

yerden yüksek

dizel

tam otomatik ( tork konvertörlü ) 

136hp

320tork

full

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, jackjoker :

ne cx3 ne crh

ikiside değil

opel mokka x black edition al geç.

anneniz kullanacağı için illa 4x4 olmasına gerek yok anladığım kadarıyla. 4x2 yeterli.

yerden yüksek

dizel

tam otomatik ( tork konvertörlü ) 

136hp

320tork

full

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama mokka b.e. biraz pahalı geldi, sanırım mazdadan vazgeçemiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opel Mokka da kullanılan dizel motor 1.6 litre CDTI dir ve Fiat üretimi ( Multijet ) bir motordur. Bu motor Mazda da kullanılan Skyactive- D dizel motordan fersah fersah başarılı ve verimlidir. Bunu tartışmam bile :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel konusunda Mokka X çok iyi gerçekten. 1.6 cdti çok iyi.

Fakat 2. eli bu 3'ü arasından en iyi olan C-HR. Peynir ekmek gibi satılıyor. Ayrıca B+ diye tabir edilebilecek segmentte. İçi bir miktar daha geniş. C-HR'ın tek dezavantajı bence, 1.2 turbosuna lpg olmaz, benzinli hali ile cebi üzebilir. Diğerlerinin dizel olma avantajı var. Aradaki fiyat farkını yakıt olarak kaç km.de amorti ediyor ona bakarak karar verilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

chr güzelde vergi mağduru. azıcık yakıttan tasarruf edelim diyene mtv den bindiriyorlar bu sefer pek anlamı kalmıyor. opelin motor iyi ama kasa boş. chr tasarım ve arka yapı biraz dizayn kurbanı sıkıntı değilse sizin için toyota iyidir. honda hrv bak diyeceğim ancak satış temsilcileri bile satmak istemiyor. avrupada olsak durum farklı olur ancak bu ülkede ne yazıkki 2.el değeride önemli. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkisi de değil. İçi clio kadar küçük, saçma sapan yüksek arabalar bana inanılmaz saçma geliyor. 

Bunu alacağınıza d segment bir araba alın. Resmen çöp araç bunlar. Dışından büyük gözüktüğüne bakmayın. İçleri çok küçük. Boğuyor insanı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, Mazda41 :

Renault captur seçeneğine baktınız mı hem prim yapar hemde az yakar bana 3 araçtanda tasarımı daha hoş geliyor 

en son tercihim sanırım reno olur, hiç estetik yok

v40 ve a180 urban alternatif olarak düşünüyorum ama cx3 1. sırada (eski mazdam kafamı hiç ağrıtmadı)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...