Jump to content

Akademisyen Makine Mühendisinden 2010 model Mazda 3 BL

Mutlu Tekir

Tavsiye Edilen Mesajlar

@Mutlu Tekir toyota, honda, reno, ford, hyundai ve kia hepsindede tanıdığım var.:D araç marka ve model verirsen birkaç hafta opsiyon bile yaptırabilirim. fiyat anlamında ve birkaç ek hediye babında elimden gelenide yaparım. ihtiyaç hasıl olursa özelden yazıyorum cebi. istediğin zaman arayabilirsin.O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 77
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
1 saat önce, vethekim :

@Mutlu Tekir toyota, honda, reno, ford, hyundai ve kia hepsindede tanıdığım var.:D araç marka ve model verirsen birkaç hafta opsiyon bile yaptırabilirim. fiyat anlamında ve birkaç ek hediye babında elimden gelenide yaparım. ihtiyaç hasıl olursa özelden yazıyorum cebi. istediğin zaman arayabilirsin.O0

Abi bana da numaranı yazabilir misin bende araba alacagım seni çok seviyorummm 😃

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı satışlar. Km bilgisini yazmamışsınız galiba. Ben görememiş de olabilirim.

Satması bişey değil de ne alacağız?
Arabadan inince "satayım" diyorum, binince "ne satacağım ya" diyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Lupara :

Hayırlı satışlar. Km bilgisini yazmamışsınız galiba. Ben görememiş de olabilirim.

Satması bişey değil de ne alacağız?
Arabadan inince "satayım" diyorum, binince "ne satacağım ya" diyorum :)

158bin kmde hocam. Valla alacaklarım belli. İnşallah civic e nasip olur diyorum kendim için. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

158bin kmde hocam. Valla alacaklarım belli. İnşallah civic e nasip olur diyorum kendim için. 

Hayırlısı olsun. Son kasa civic almadıktan sonra civic benim için mantıklı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlerde satarsam alcagım tek model 1.5 180 hp cıvıc heçbek. Gecen baktım showrooma yenı rengı gelmıs heçbeğin kozmık sonıc gri diye Nardo giriye benzıyor pastel bı renk harıka ya. Bagajı genıs, arka koltuklar genıs, iç tasarımı harıka, yoltutusu cok ıyı daha ne olsun Bu motora lpg de takılmıs

maxresdefault.jpg

maxresdefaultl.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özelden de yazdım mutlu’ya. Bu fiyatlara c segment araba almak bana doğru gelmiyor. Civic de olsa japonların konfor anlayışı zayıf. Güç zaten 1.6 motordan ne beklenirse o. 

90-100 bine otomatik a4 2.0tdi alıp konforu gücü iliklerine kadar hissetmek var. Civic corolla falan ile karşılaştırılmaz bile. Ayrıca modeo da güzel araba  o paralara çok temizi bulunur. 

Ama tercih meselesi tabi. Saygı duyuyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, tansu87 :

Özelden de yazdım mutlu’ya. Bu fiyatlara c segment araba almak bana doğru gelmiyor. Civic de olsa japonların konfor anlayışı zayıf. Güç zaten 1.6 motordan ne beklenirse o. 

90-100 bine otomatik a4 2.0tdi alıp konforu gücü iliklerine kadar hissetmek var. Civic corolla falan ile karşılaştırılmaz bile. Ayrıca modeo da güzel araba  o paralara çok temizi bulunur. 

Ama tercih meselesi tabi. Saygı duyuyorum. 

90-100bine sıfır faizli banka kredisi göster eyvallah. :) Maksat sıfır faizle bir nevi birikim de yapmak. Malum biriktirerek birikmiyor.

Sıfır alamazsam da Astra J 2015-2016 1.6 CDTI Otomatik düşünüyorum 75 civarına. Manueli de olabilir, Focus 2015 kasası da olabilir. Ama nakit olmayıp kredi kartından nakit avans alacağım için faiz borcu olacak. O nedenle sıfır araç sıfır faiz tercihim. 

Bir saat önce, Revivo73 :

@ozgur35     Honda önden iyi de arka taraf olmamış be. Bir de direkleri cok ince, güven vemiyor.

Naptın Revivo abim, incelikten güvensizliği nasıl anladın? Türk milletin kaportadan arabanın sağlamlığını anlaması gibi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Revivo73 :

Honda 'nın bir modelinde direklerin eğilme sorunu vardı o yüzden direkler sağlam bile olsa o akla geliyor.. Fakat direkler nasıl olursa olsun arka taraf yine de kötü.

2017 c sütunu meşhurdur. Honda yetkilileri top çarpmıştır dedi en son :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Revivo73 :

Motosiklet üreticisi, otomobil satarsa olacağı budur :)

sayın @Revivo73 son noktayı koymuş... araba almadan önce kendisini dinlemediğim için çok pişmanım. şuan sahine binebilirdim yani!

neyse konu amacı dışına çıksın istemem. @Revivo73

Mutlu birkaç gündür baya hastayım. dönüş yapamadım sana. yarın bir fiyat verecekler toyotadan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, vethekim :

sayın @Revivo73 son noktayı koymuş... araba almadan önce kendisini dinlemediğim için çok pişmanım. şuan sahine binebilirdim yani!

neyse konu amacı dışına çıksın istemem. @Revivo73

Mutlu birkaç gündür baya hastayım. dönüş yapamadım sana. yarın bir fiyat verecekler toyotadan

Hakan abi canın sağolsun geçmiş olsun. Acelesi de yok gördüğün gibi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neyse arkadaşlar herkesin hassas olduğu noktalara dikkat edelim lütfen. Revivo abi, burası her ne kadar Mazda forumu olsa da tüm marka araç sahiplerine açığız. Vethekim arkadaşımız da sizin gibi yardım sever birisi. İkinizi de seviyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Mehmet Özdemir :

Neyse arkadaşlar herkesin hassas olduğu noktalara dikkat edelim lütfen. Revivo abi, burası her ne kadar Mazda forumu olsa da tüm marka araç sahiplerine açığız. Vethekim arkadaşımız da sizin gibi yardım sever birisi. İkinizi de seviyoruz :)

Sözkonusu şahsın benimle muhatap olmasını engellemek için yapabileceğim birşey var mı? Adama baksana rumuzumu 2 kez alıntılayarak saçma laubali esprisine malzeme yapmaya yeltenmiş. Birçok forumda kullanıcıyı blokla gibi seçenek var,onun gibi birşey gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı satışlar meslektaşım, inşallah gönlüne göre bir araç bulursun. Aracında çok emeğin var, hemen her adımını forumdan gördük, biliyoruz. Şahsen yapmak istediğim birçok şeyi aracına üşenmeden uygulamışsın, ben ya üşeniyorum ya da uzun süreli kullanmadığım için, nasıl olsa bir yıla satarım dediğim için yapmadığım şeyleri yapmışsın. Özellikle direksiyondaki karbon kaplamaya bayıldım. Gönül isterdi ki BM kasa bir Mazda 3 al, tadını çıkar ama tercihlerine de saygım sonsuz. Yeni Civic çıkalı ne kadar zaman oldu ama hala güzel mi çirkin mi bir araç olduğuna karar veremedim, özellikle sedanımsı kasa bazı açılardan çok güzel duruyor, bazı açılardan hiç beğenmiyorum. Hyundai Elantra'nın dizeli bir arkadaşımda vardı bir ara. Vites geçişleri, kullanımı DSG'den iyi, 0 - 100'ü, ara hızlanmaları çok iyi. Malzeme kalitesi Japonlar kadar kaliteli değil ama epey yakın. Tasarımına diyecek yok ve araç bayağı ferah. Benzinlilerin LPG ile arası da fena değil. Corolla'nın kokpiti benim de beğenmediğim bir tasarım anlayışında. Fransızlara değinmek istemiyorum ama Civic, Elantra ve Corolla arasında çok küçük farkla da olsa ben Elantra derdim herhalde.

10 saat önce, Revivo73 :

Motosiklet üreticisi, otomobil satarsa olacağı budur :)

Bu fikre kesinlikle katılmıyorum, bugün otomobil sektöründe lider olan firmalar, geçmişte başka işler yaparak bugünlere gelmiştir. Bence motor bir otomobilin kalbidir ve Honda'nın en iyi bildiği şey budur. Suzuki de motorsiklet üreticisi ama arazi araçlarında, mini sınıfta çok başarılı. 

Honda Civic'in sütunlarının inceliği konusundaki fikrinize de katılmıyorum. Bizim gördüğümüz kısım kaporta kısmı, altında nasıl bir form var, nasıl bir çelik var bilmiyoruz. Eskiden araçların sağlamlığı ve yol tutuşu ağırlığı ile doğru orantılı gibi bir fikir vardı. Bugün firmalar daha hafif araç yapma yarışındalar. Bu birçok faktörü yakından etkiliyor, başta performans ve yakıt tüketimini. Bu yüzden mukavemeti daha yüksek, daha hafif çelikler kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...